wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Puławy

Przeniosą starsze klasy do innej szkoły? Rodzice walczą o dobro dzieci

Dodano: 6 lutego 2017, 16:41

Szkoła w Dąbrówce
Szkoła w Dąbrówce (fot. Google Street View)

Kazimierscy radni nie podjęli jeszcze decyzji w sprawie szkoły podstawowej w Dąbrówce. Ponownie spotkali się z rodzicami i nauczycielami. W czym problem? Rodzice nie chcą się zgodzić na przeniesienie uczniów klas czwartych, piątych i szóstych do nowej szkoły w Kazimierzu Dolnym

- Zdziwił nas nieoczekiwany zwrot akcji w całej sprawie. Burmistrz na ostatnim spotkaniu przedstawił nam dwa możliwe warianty dla szkoły w Dąbrówce, w tym ten, który popieramy. Wcześniej mówił tylko o przeniesieniu starszych klas do szkoły w Kazimierzu – mówi Monika Tuźnik, której córka uczy się w drugiej klasie w szkole w Dąbrówce, a syn w piątej. – Okazało się też, że upadł argument oszczędności, bo oba warianty oznaczałyby dla gminy podobny wydatek.

Dodaje, że cała dyskusja skupiła się jednak na argumentach za przeniesieniem. - Przedstawił je dyrektor Gminnego Zespołu Szkół oraz nauczyciele. To co nas uderzyło to brak szacunku do nas jako rodziców. Nauczyciele w ogóle nie mówili o dobru naszych dzieci, ale wyłącznie o swoich etatach, które mogą stracić, kiedy zostanie zlikwidowane gimnazjum – zaznacza Tuźnik. - To potwierdza przypuszczenia, że nasze dzieci mają zapełnić zbyt duży budynek nowej szkoły w Kazimierzu oraz zapewnić etaty nauczycielom.

Dodaje, że rodzice uczniów szkoły w Dąbrówce oraz jej nauczyciele, a także mieszkańcy Dąbrówki i Cholewianki przygotowali pisemny protest, pod którym podpisało się 440 osób.

– Przynieśliśmy go na obrady komisji. Chcemy go także wysłać do Ministerstwa Edukacji Narodowej, a także do puławskich posłów, Fundacji Rzecznik Praw Rodziców i kuratorium oświaty. Będziemy próbować wszędzie i walczyć o dobro naszych dzieci! – podkreśla Tuźnik.

O tej sprawie pisaliśmy już kilkakrotnie. Zdaniem rodziców, burmistrz chce, żeby od września uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych zostali przeniesieni do nowej szkoły w Kazimierzu.

– Nasze dzieci sprowadzane są do roli przedmiotu, który można dowolnie przesuwać. Szkoła w formie filii nie będzie miała racji bytu – mówiła Tuźnik.

Pomysł nie spodobał się także dyrektor szkoły Marzenie Sypule.

– Wszyscy mają prawo do własnego zdania tak ja mam prawo przedstawiać swoje rekomendacje radnym – komentował Andrzej Pisula, burmistrz Kazimierza Dolnego.

– 10 lutego jest sesja i prawdopodobnie wtedy podejmiemy uchwałę intencyjna w tej sprawie – mówi Piotr Guz, przewdoniczący Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 lutego 2017 o 16:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Teść pani Moniki Tuźnik to zażarty zwolennik i apologeta PIS-u. PIS zaś obiecywał "dobrą zmianę" i rewolucję we wszystkich dziedzinach życia społecznego, to czemu niby mikroszkólka w Dąbrówce miałaby się ostać? Szkoła ta o 13:30 świeci pustkami nie ma tam nic,sali gimnastycznej,żadnych zajęć pozalekcyjnych, kompletna zapaść jak szkoła 50 lat temu.O kadrze pedagogicznej nie wspomnę-o czym świadczą ostatnie żenujące wyniki tej szkoły klas VI.
Rozwiń
Gość
Gość (9 lutego 2017 o 00:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
O to właśnie PiS-owi chodzi. Skłócić rodziców z nauczycielami, z samorządowcami, zarządzanie przez kryzys... wszyscy grzecznie na to czekali to proszę bardzo. Teraz będą pretensje do burmistrzów i wojtow
Rozwiń
Gość
Gość (8 lutego 2017 o 19:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Państwa dzieci nie zostały upodmiotowione przez nauczycieli gimnazjum a polityków. Należało się wczesniej zorientować z czym.wiąże się reforma.
Rozwiń
Gość
Gość (7 lutego 2017 o 09:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie zganiaj tego przypadku na Dobrą Zmianę. Zastanów się kto rządzi w Kazimierzu.
Rozwiń
Gość
Gość (6 lutego 2017 o 19:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rodzice wybrali dobrą zmianę to teraz muszą spijać tę śmietankę.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!