czwartek, 30 marca 2017 r.

Puławy

Prześwietlą auta na wylot. W szkole w Puławach

Dodano: 27 grudnia 2012, 16:24

Według dyrektora puławskiego Zespołu Szkół, mechanik samochodowy to zawód z przyszłością (Maciej Kac
Według dyrektora puławskiego Zespołu Szkół, mechanik samochodowy to zawód z przyszłością (Maciej Kac

W Zespole Szkół nr 2 powstanie profesjonalny warsztat samochodowy. Chętnych do nauki zawodu mechanika nie brakuje.

Przetarg na budowę warsztatu już jest w toku. – Zainteresowane firmy mogą się zgłaszać do 3 stycznia – mówi Krzysztof Szabelski, dyrektor szkoły. – Budowa ruszy na wiosnę. Chcemy by był gotowy na koniec sierpnia. Tak, żeby od września uczniowie rozpoczęli zajęcia.
Zakład powstanie między szkolną biblioteką, a salą gimnastyczną. – Jest tam plomba, która idealnie nadaje się do takiego wykorzystania. Na pierwszej kondygnacji będzie warsztat i sala lekcyjna, a na piętrze aula i druga sala – tłumaczy dyrektor.

Obecnie zajęcia praktyczne ZS nr 2 odbywają się w Centrum Kształcenia Praktycznego. Ale nowy program nauczania obliguje szkoły, by wyposażyć swoje pracownie w odpowiedni sprzęt. – Dlatego chcemy zbudować własny warsztat – dodaje dyrektor.

– To będzie coś na kształt stacji diagnostycznej. Warsztat z nowoczesnymi urządzeniami, w którym uczniowie będą się mogli nauczyć m.in. wykrywać usterki w autach – zapowiada dyrektor. Całość ma kosztować ok. miliona zł. – Udało nam się zdobyć pieniądze. Ma je zapewnić Starostwo Powiatowe w Puławach – mówi Szabelski.

Puławska szkoła kształci uczniów w zawodzie mechanik (zawodówka) i technik (technikum) samochodowy. Chętnych nie brakuje.

– Chyba jako jedyna szkoła w mieście nie zrezygnowaliśmy z zawodówki. I teraz to się spłaca – podkreśla dyrektor. – Podczas gdy inne szkoły borykają się na naborem, my nie mamy z tym żadnych problemów. Uczymy też geodetów, informatyków i budowlańców.

– Na rynku jest wielu fachowców od motoryzacji, ale nasi absolwenci nie mają problemu ze znalezieniem pracy– dodaje. – Przemysł motoryzacyjny działa prężnie. Wystarczy spojrzeć, ile samochodów jeździ po naszych drogach.

Czytaj więcej o:
Zapis
CZYTELNIK
mechanik
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Zapis
Zapis (28 grudnia 2012 o 07:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='////h23' timestamp='1356638664' post='713833']
Małe sprostowanie - nie mechaników , tylko wymieniaczy części z zużytych na nowe , a do tego nie jest porzebne wykształcenie . ...
[/quote]
Niestety masz dużo racji!.
Rozwiń
CZYTELNIK
CZYTELNIK (28 grudnia 2012 o 07:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
" ... przemysł motoryzacyjny działa prężnie ... " tak, tak z całą pewnością, szczególnie w Tychach ... nie wspominając już o Citroenie, Peugeote ... czy nawet niemieckim VieśWagenie. Panie Krzysztofie ... czy aby napewno ???
Rozwiń
mechanik
mechanik (27 grudnia 2012 o 21:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
NIE PCHAJCIE SIE NA MECHANIKA TO SŁABY ZAWÓD POZIOM ZAAWANSOWANIA SAMOCHODÓW ROŚNIE WPROST PROPORCJONALNIE DO CHYTROŚCI POSIADACZY . DODAM ZE CORAZ MNIEJ ZAMOŻNYCH POSIADACZY. LEGALNY PROGRAMY ITD KOSZTUJĄ B DUŻO ZANIM SIE ZWRÓCI MUSISZ KUPIĆ NOWSZY BO SĄ JUŻ NOWSZE MODELE . KUPISZ SPRZET CHIŃSKI MOŻE I TANSZY ALE NIELEGALNY ... TAKŻE CHYBA NA BIEŻĄCĄ CHWILE LEPIEJ W BUDOWLANKĘ POJŚĆ CENY USŁUG B WYSOKIE NIE POTRZEBA PRAKTYCZNIE SPRZETU SPECJALNEGO ... TAKŻE ''HALO ILE WYMIANA SPZĘGŁA? 300ZŁ. DROGO BO ZA PŁOTEM 250'' I DZIENNIE 3 TELEFONY OD TAKICH. ZRÓB SOBIE ŁAZIENKĘ W TYDZIEŃ CZASU ZA SAMĄ ROBOTĘ UŁOŻENIE PŁYTEK 3000ZL ... MECHANIK 5 DNI PO 250 ZŁ 1250zł + musi z tego być na utrzymanie warsztatu ogżewanie podnośnik klucze nażędzia specjalistyczne .+ jakieś poprawki czasami....
Rozwiń
csecra
csecra (27 grudnia 2012 o 21:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
i co już marudzisz - nikt nie urodził się specjalistą - niech się chłopaki uczą zawodu
Rozwiń
eny juzer
eny juzer (27 grudnia 2012 o 21:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Centrum Kształcenia Praktycznego posiada najnowszy sprzęt do napraw samochodów , prawdziwą stację diagnostyczną pojazdów i wykfalikowanych mechaników -nauczycieli, mimo to jak widać komuś to nieodpowiada. A ten milon można było wydac na milion sposobów (choćby na walący się most puławski).
Gdzie tu gospodarność???
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24