sobota, 24 lutego 2018 r.

Puławy

Przystań, stadion i fotoradar. W to zainwestują Puławy w 2010 roku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 listopada 2009, 21:31

Początek przebudowy portu i koniec budowy nowego stadionu. Poza tym, budowa sieci światłowodowej i zakup fotoradaru dla Straży Miejskiej. To niektóre inwestycje z budżetu Puław
na 2010 r.

– To budżet rekordowych wydatków na inwestycje – podkreślał podczas prezentacji projektu dla dziennikarzy Grzegorz Nakonieczny, wiceprezydent Puław.

Część dużych inwestycji zostanie rozpoczęta w przyszłym roku, a zakończona za kilka lat. I tak na ukończeniu jest już dokumentacja potrzebna do budowy Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Sama budowa powinna się rozpocząć w II połowie przyszłego roku.

Również w przypadku przebudowy puławskiego portu trwają prace nad przygotowaniem dokumentacji. W miejscu starego portu powstanie m.in. nowoczesna przystań dla żaglówek i pole namiotowe. Całość ma być gotowa do 2012 r. i będzie kosztować ok. 50 mln zł, z czego połowa będzie pochodzić z dotacji unijnych.

Szybciej niż początkowo zakładano może się zakończyć wznoszenie stadionu MOSiR, bo już do końca przyszłego roku. – W tej chwili trwa budowa ścian budynku zaplecza basenu, kończy się też wylewanie fundamentów zaplecza stadionu – informuje Krzysztof Szczepański, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Szukaj więcej informacji z Puław i okolic na www.mmpulawy.pl

Najprawdopodobniej już w przyszłym roku mieszkańcy osiedli Włostowice i Górna-Kolejowa będą mieli wreszcie możliwość oglądania telewizji kablowej czy korzystania z kablowego Internetu. Miasto wyda w 2010 r. ponad 7 milionów złotych na budowę sieci światłowodowej, która z czasem oplecie całe miasto. Po zakończeniu budowy będą ją mogli dzierżawić od miasta operatorzy telewizji kablowej, telefonii czy Internetu.

Za blisko 5 milionów złotych rozpocznie się remont chyba najgorzej wyglądających w tej chwili ulic w mieście: Wróblewskiego i Skłodowskiej. Prace zakończą się za dwa lata. Remont czeka też równie dziurawą ul. Skowieszyńską (od Zielonej do Gościńczyk).

Postrachem dla kierowców nieprzestrzegających przepisów ma być fotoradar. Sprzęt ma kosztować 270 tys. złotych i dostanie go Straż Miejska. – Są takie ulice w mieście, gdzie na pewno będzie przydatny, jak np. Dęblińska, Lubelska czy Piłsudskiego – przekonuje prezydent Puław Janusz Grobel.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
larson.edu.pl
larson.edu.pl
~Piotr~
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

larson.edu.pl
larson.edu.pl (3 maja 2010 o 22:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ups! Nie wyszedł mi link do Stężycy może teraz.

[url="######www.facebook.com/pages/Towarzystwo-Przyjaciol-Stezycy/369880959476"]Stężyca - zagospodarowanie łąchy wiślanej[/url]

a to profil naszej działalności istotny dla zrozumienia sprawy

[url="######www.larson.edu.pl"]języki obce przez internet[/url]
Rozwiń
larson.edu.pl
larson.edu.pl (3 maja 2010 o 22:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak! Odłamy uczelni są potrzebne! Ale? Prowadzimy działalność gospodarczą m.in. w Dęblinie i Rykach i całkiem niedawno myśleliśmy o przeniesieniu naszej głównej kwatery do Puław a nawet o zamieszkaniu w tej, jak określają to cudzoziemcy, zielonej miejscowości… Duży wpływ na naszą decyzję o przeprowadzce miało niewątpliwie istnienie W Puławach oddziału Uniwersytetu Warszawskiego w postaci Kolegium Nauczycielskiego Języków Obcych zasilającego swymi absolwentami biznesy podobne do naszego no i oczywiście sama wielkość miasta z jego atrakcjami w postaci ogólnodostępnego basenu, klubów fitness, restauracji, parku, nowego, bulwaru nad Wisłą itp. W związku z nowymi możliwościami dającymi naszemu przedsięwzięciu możliwość oferowania naszych usług w całym kraju, patrz adres internetowy: www.angielskiprzezinternet.com przestajemy być zainteresowani zamieszkaniem w Puławach. Ostatnio nawet obserwujemy jak Puławy przegrywają w zatrzymywaniu ogromnego ruchu turystycznego skierowanego na zatłoczony Kazimierz. Niedaleko Dęblina, w Stężycy nad Wisłą realizowany będzie 16 milionowy, projekt który można by nazwać zalążkiem Kazimierza nad Wisłą, a przy którym puławski bulwar z przeżywającą niezłe perypetie przystanią to coś jak „wyremontowanie paru ławek na betonowym osiedlu”. W latach 60, 70, 80 okolice rynku Kazimierskiego wyglądały dokładnie tak jak teraz Stężyca koło Dęblina. Dzisiaj blisko Wisły są tam już m.in. dwa orliki, pełnowymiarowa hala sportowa jak tak dalej pójdzie to wybudowanie krytej pływalni też nie będzie stanowić dla tej wsi problemu.

[url="######www.facebook.com/pages/Towarzystwo-Przyjaciol-Stezycy/369880959476"]######www.facebook.com/pages/Towarzystwo-...cy/369880959476[/url]

www.larson.edu.pl
Rozwiń
~Piotr~
~Piotr~ (16 kwietnia 2010 o 13:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przystań jachtowa jest w planie do odbudowania... żałosne. Nie wiem przez kogo będzie budowana jak rozwiązano Zarząd Dróg Wodnych w Puławach . Rozsprzedane rozgrabione przez firmę z Giżycka łącznie ze stołówką . Zostało kilka maszyn i kilku ludzi, ale po cichu rozlazło się po kościach. Pracownicy postrajkowali, pokrzyczeli, ponapinali się, sprawa przyschła i zapomniano o całej sprawie. Firmę zamknięto z powodu BRAKU FRONTU PRAC. Dziś firma praktycznie nie istnieje, ludzi do pracy brak, maszyn do pracy brak, frontu robót BRAK i ktoś mi mówi że będzie odbudowywał port ??? Ludzie przecież to kpina !! Zapewne wynajmie się firmę z zewnątrz bo naszym kolesiom u władzy włączy się liczydełko i zaczną kalkulować gdzie taniej
Rozwiń
~Piotr~
~Piotr~ (7 kwietnia 2010 o 12:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może by tak w szkolnictwo wyższe zainwestować, postarać się i ściągnąć urokliwym miejscem jakim są Puławy, włodarzy wyższych uczelni .UMCS postanowił utworzyć w Radomiu Kolegium Licencjackie. Stalowa Wola też potrafiła zawalczyć o władze KUL i posiada na dzień dzisiejszy wiele ciekawych wydziałów, które mogą zainteresować przyszłych studentów.
-Wydział Zamiejscowy Nauk Prawnych i Ekonomicznych w Tomaszowie Lubelskim
-Wydział Zamiejscowy Nauk o Społeczeństwie w Stalowej Woli
-Wydział Zamiejscowy Prawa i Nauk o Gospodarce w Stalowej Woli
Zamiast kolejnego skwerku, który potrzebny jest jak pięść do nosa i zaczynania kolejnych projektów, jestem jak najbardziej za rozbudową miasta, wypadałoby na litość Boską SKOŃCZCIE TO CO JEST JUŻ ROZGRZEBANE I NIE JEST DOKOŃCZONE!! Ul.Wróblewskiego aż woła o pomstę do nieba, bulwar wiślany zaczęty, nie skończony, obwodnica do Kazimierza Dol.rozgrzebana od lat i nie widać optymistycznych wieści. Ścieżka rowerowa do Kazimierza Dol. stanęła w miejscu. Ważniejszy jest "profesjonalny" stadion dla 4 ligi , projektowanie nowego skweru "wychodka" na błoniach. Proponuje pojechać do Sandomierza i popatrzeć jak wygląda park i zająć się naszym, a nie myśleć o budowie kolejnego placu, bo nie wiadomo co z wolnym placem zrobić. Chyba że zostały nam jeszcze przywary "Tysiąc szkół na Tysiąclecie Państwa Polskiego". Nie liczy się ilość, tylko jakość drodzy włodarze Puław. Utrzymajmy w należytej czystości nasz Park, to może nie będzie trzeba się wstydzić i mydlić oczu ludziom projektami kolejnych skwerów i placów publicznych. Park powinien być naszą chlubą, a widać że brakuje mu poważnego odświeżenia, a przede wszystkim sprzątnięcia.
Wracając do inwestycji w miasto, nie jest tajemnicą że rozwój szkolnictwa wyższego uznanych uczelni Państwowych, przyniesie za sobą rozwój miasta. Może warto by było przyjrzeć się temu bliżej, jakie są za i przeciw ? np.zarząd Miasta Radomia pomógł UMCS i przekazał na potrzeby kształcenia studentów nieruchomość zabudowaną (budynek szkolny, internatu i biblioteki). Nie liczę na taki gest ze strony Puław, bo ciężko o taką "luźną" infrastrukturę. Trzeba sobie uświadomić że wpływy z "miasta studenckiego" są znaczące, a sama idea nie jest zła. Tylko czy włodarze Puław chcą patrzeć w tą stronę i stawiać na edukację, a co najważniejsze sami mieszkańcy Puław ?
Bez zaangażowania trudno o rozwój.
Rozwiń
STRAŻNIK MIEJSKI
STRAŻNIK MIEJSKI (7 kwietnia 2010 o 10:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
olesław bolesław napisał:
A mnie zastanawia jedna sprawa. Dajmy na to - laptop. Taki nawet najlepszy, wybajerowany laptop kosztuje 15 000 no może 20 000 zł. A tu fotoradar za 270 tysiaków!!!???? Czy ten sprzęt naprawdę tyle kosztuje???? Ludzie, sprzedawane są już kamery podręczne z noktowizorem za 3000zł....

Niech mi ktoś wyjaśni. Co tyle kosztuje w tym fotoradarze? 270 000 zł????!!!!!........ za co? Za te kilka układów scalonych?
Zrzynanie kasy do budżetu z kasy powiatu.... czyli od ludzi z podatków. Masakra jakaś.

FOTORADAR - kosztuje 45tyś ???????? - reszta to koszty tz..PRYWATNYCH KIESZENI - bo ktoś na tym musi zarobić...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!