poniedziałek, 11 grudnia 2017 r.

Puławy

Puławcy radni dostaną laptopy

Autor: rs

Jeszcze w tym roku miejscy radni otrzymają wyjątkowe prezenty od urzędu. Każdy z nich dostanie laptopa, który ma mu służyć sesjach, czy komisjach rady miasta. Równocześnie Biuro Rady Miasta ma zakończyć drukowanie materiałów, co ma ograniczyć ilość zużywanego papieru i tuszu.

Obsługa puławskiej rady miasta czeka cyfrowa rewolucja. Dotychczas wszelkie niezbędne materiały radni otrzymywali w formie stosów dokumentów w formacie A4. Dla każdego z 21 radnych Biuro Rady Miasta drukowało m.in. porządek obrad, projekty wszystkich uchwał, odpowiedzi na interpelacje, różnego rodzaju sprawozdania itp. W sumie były to tysiące stron, które po przejrzeniu, najczęściej lądowały w śmietniku. Co prawda większość radnych posiada komputery i skrzynkę poczty elektronicznej, ale dotychczas nie był to wystarczający powód do tego, by zaprzestać druku. Teraz ma się to zmienić. Radni wszystkie materiały będą otrzymywali tylko elektronicznie.

W budżecie na ten rok samorządowcy zabezpieczą środki, za które zakupione zostaną m.in. laptopy dla radnych, oprogramowanie oraz inne urządzenia do cyfrowego prowadzenia obrad. Najprawdopodobniej będą to najnowszej generacji komputery o niskiej wadze (ok. 1,2 kg), które będą wyposażone w ekrany dotykowe.

Nowy system miałby także możliwość nagrywania i transmitowania sesji w internecie. Ich cyfrowe kopie mogłyby zastąpić stosowane dotychczas papierowe protokoły. Całość może zacząć działać jeszcze w tym roku. 

Użytkownik niezarejestrowany
micranet
Użytkownik niezarejestrowany
(27) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 października 2016 o 10:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
JA BYM DORZUCIŁ M2 I SKODĘ. A CO ? STAĆ MNIE !!!!!!
Rozwiń
micranet
micranet (10 października 2016 o 14:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jeba..e gnoje i zakłamańcy z pis, którzy te wojne i podziały w społeczeństwie wywołuja. po wyborach dostana  w kopa w *** i jeszcze jedno trzeba wszystkich po..ywieszać
Rozwiń
Gość
Gość (10 października 2016 o 14:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pisowska szmata i kur..a
Rozwiń
Gość
Gość (10 października 2016 o 12:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dyskusja osiągnęła dno. Ciekawi mnie jednak dlaczego władze i radni naszego miasta wywołują az tyle negatywnych emocji? Cos musi byc na rzeczy? Co z nimi nie tak?
Rozwiń
haha
haha (10 października 2016 o 11:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Tutej to same komuchy pasioczą, degeneruchy społeczne, zmarginalizowane debile.
"Tutej" głąby PiSzą
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (27)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!