wtorek, 20 lutego 2018 r.

Puławy

Puławcy radni dostaną laptopy

Autor: rs

Jeszcze w tym roku miejscy radni otrzymają wyjątkowe prezenty od urzędu. Każdy z nich dostanie laptopa, który ma mu służyć sesjach, czy komisjach rady miasta. Równocześnie Biuro Rady Miasta ma zakończyć drukowanie materiałów, co ma ograniczyć ilość zużywanego papieru i tuszu.

Obsługa puławskiej rady miasta czeka cyfrowa rewolucja. Dotychczas wszelkie niezbędne materiały radni otrzymywali w formie stosów dokumentów w formacie A4. Dla każdego z 21 radnych Biuro Rady Miasta drukowało m.in. porządek obrad, projekty wszystkich uchwał, odpowiedzi na interpelacje, różnego rodzaju sprawozdania itp. W sumie były to tysiące stron, które po przejrzeniu, najczęściej lądowały w śmietniku. Co prawda większość radnych posiada komputery i skrzynkę poczty elektronicznej, ale dotychczas nie był to wystarczający powód do tego, by zaprzestać druku. Teraz ma się to zmienić. Radni wszystkie materiały będą otrzymywali tylko elektronicznie.

W budżecie na ten rok samorządowcy zabezpieczą środki, za które zakupione zostaną m.in. laptopy dla radnych, oprogramowanie oraz inne urządzenia do cyfrowego prowadzenia obrad. Najprawdopodobniej będą to najnowszej generacji komputery o niskiej wadze (ok. 1,2 kg), które będą wyposażone w ekrany dotykowe.

Nowy system miałby także możliwość nagrywania i transmitowania sesji w internecie. Ich cyfrowe kopie mogłyby zastąpić stosowane dotychczas papierowe protokoły. Całość może zacząć działać jeszcze w tym roku. 

Użytkownik niezarejestrowany
micranet
Użytkownik niezarejestrowany
(27) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 października 2016 o 10:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
JA BYM DORZUCIŁ M2 I SKODĘ. A CO ? STAĆ MNIE !!!!!!
Rozwiń
micranet
micranet (10 października 2016 o 14:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jeba..e gnoje i zakłamańcy z pis, którzy te wojne i podziały w społeczeństwie wywołuja. po wyborach dostana  w kopa w *** i jeszcze jedno trzeba wszystkich po..ywieszać
Rozwiń
Gość
Gość (10 października 2016 o 14:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pisowska szmata i kur..a
Rozwiń
Gość
Gość (10 października 2016 o 12:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dyskusja osiągnęła dno. Ciekawi mnie jednak dlaczego władze i radni naszego miasta wywołują az tyle negatywnych emocji? Cos musi byc na rzeczy? Co z nimi nie tak?
Rozwiń
haha
haha (10 października 2016 o 11:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Tutej to same komuchy pasioczą, degeneruchy społeczne, zmarginalizowane debile.
"Tutej" głąby PiSzą
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (27)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!