piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Puławy

Puławscy rowerzyści rozpoczną rok od rajdu po mieście

Dodano: 30 grudnia 2014, 12:30

Nie straszny im śnieg, ani mróz. Puławscy miłośnicy dwóch kółek Nowy Rok tradycyjnie rozpoczną rajdem po mieście, na który zaprasza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Pierwszego stycznia, gdy większość z nas będzie odpoczywać po zabawach sylwestrowych, grupa rowerowych zapaleńców z Puław Nowy Rok przywita aktywnie - uczestnicząc w kolejnym, ósmym już Rajdzie Noworocznym. O tym, że będzie zimno, ślisko i wietrznie wiedzą od dawna, ale jak sami o sobie mówią, są trochę wariatami - oczywiście w tym pozytywnym znaczeniu.

- Zbieramy się pod halą MOSiR, składamy sobie życzenia i wyruszamy na rajd. Chcemy w ten sposób przywitać Nowy Rok - mówi Marcin Kowal z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach.

Z roku na rok liczba osób, które wbrew pogodowym przeciwnościom wyciągają z piwnic i garaży swoje rowery i wspólnie uczestnicy w rajdzie - rośnie.
- Ostatnio było ze 30 osób - podkreśla Marcin Kowal, który liczy, że tym razem chętych będzie jeszcze więcej.

W programie rajdu obowiązkowo kilka postojów na wspólne, pamiątkowe fotografie m.in. przy stajence na Placu Chopina. Trasa rajdu, jak mówią organizatorzy będzie uzależniona od tego, jak bardzo śliskie będą ulice i chodniki. Gdy śliskie będą tylko trochę - rowerzyści przejadą pętlę dookoła Puław, a gdy będzie przysłowiowa "szklanka" dla bezpieczeństwa trasa zostanie skrócona. Zbiórka w czwartek 1 stycznia w południe przy hali MOSiR. Udział w rajdzie jest rzecz jasna bezpłatny i na własną odpowiedzialność.
Czytaj więcej o: rower
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24