wtorek, 20 marca 2018 r.

Puławy

Puławska obwodnica za niespełna za trzy tygodnie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 czerwca 2008, 11:02

Kiedy na nowy most na Wiśle wjechało 16 ciężarówek po brzegi wypełnionych piaskiem, konstrukcja ugięła się o ok. 50 milimetrów.

I bardzo dobrze, bo tak właśnie miało być.

Wszystkie najważniejsze testy i badania nowy most ma już za sobą. Podczas próbnego obciążenia, 16 ciężarówek z pełnym obciążeniem ustawiało się w różnych częściach mostu, a w tym czasie inżynierowie za pomocą specjalistycznej aparatury badali jego ugięcie.

W próbie dynamicznej samochody z prędkością od 10 do 60 km na godzinę pokonywały położoną w poprzek drogi drewnianą belkę. W tym czasie sprawdzano drgania mostu. - Most przeszedł wszystkie badania bardzo dobrze. Odczyty były zgodne z tym, co zakładaliśmy w projekcie - informuje Krzysztof Kania, inspektor nadzoru robót mostowych z firmy Scott Wilson.

W tej chwili na całej obwodnicy Puław trwają jedynie prace kosmetyczne. Na całej długości drogi można się natknąć tylko na pojedynczych robotników. Wykonawcy zapowiadają, że za tydzień wszystko będzie tu aż błyszczało. Nic dziwnego, skoro właśnie wtedy ma się odbyć odbiór końcowy. Potem rozpoczną się przygotowania do uroczystego otwarcia obwodnicy.

Wielka feta z przecięciem wstęgi odbędzie się 11 lipca. Rozpocznie się mszą na moście. Potem są zaplanowane oficjalne wystąpienia zaproszonych gości oraz gospodarzy obiektu. Następnie w ramach sportowej części imprezy odbędzie się wyścig kolarski. A potem wielki festyn rodzinny.

Kilka dni temu generalny dyrektor dróg krajowych i autostrad nadał nowemu mostowi imię Jana Pawła II. Stało się to na wniosek kapituły powołanej przy wojewodzie lubelskiej. "Niech most ten, będący wyznacznikiem nowego pojmowania ducha i materii w łączeniu i zbliżaniu ludzi, będzie godnym tego imienia tak jak jego Patron tytułu "Pontifex Maximus - Największego Budowniczego Mostów” - można przeczytać w decyzji o nadaniu imienia mostowi.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gruby
Gość
Gość
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gruby
Gruby (5 lipca 2008 o 13:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Fajna nazwa.
Juz widze te nagłwki w dziennikach za parę lat wiosną

"Znowu dziura w czerwonym Janie Pawle II" ;-)

No i jak dobrze pójdzie wkrótce trzeba bedzie zmieniać tabliczki z nazwą mostu ;-)
Rozwiń
Gość
Gość (3 lipca 2008 o 16:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I etap obwodnicy będzie oddany do użytku - i co dalej? Droga krajowa nr 12 będzie przebiegała Al. Tysiąckecia, Partyzantów, Słowackiego do Lubelskiej czy przez las, Wronki, Osiny do Żyrzyna? W pierwszym wariancie zakorkuje się skrzyżowanie Partyzantów/Słowackiego i rondo Słowackiego/Lubelska, drugiego nie wytrzyma droga Puławy - Żyrzyn. Zaraz po mszy trzeba załatwiać budowę drugiego etapu do Sielc.
Rozwiń
Gość
Gość (3 lipca 2008 o 09:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Muszę przyznać, że patrona mostu wybrano wspaniale. Bardzo częsta bywał w tym mieście, zawsze o nim myślał.
To naprawdę osoba wszystkim kojarząca się wyłącznie z Puławami.
Gratulacje dla pana wojewody za jakże trafny wybór
Rozwiń
elf
elf (30 czerwca 2008 o 21:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
FG44444 napisał:
DLACZEGO MOSTU NIE MOŻNA BYŁO NAZWAĆ IMIENIEM: SYBILLI ALBO IZABELLI CZARTORYSKIEJ??, KIMŚ ZWIĄZANYM Z PUŁAWAMI???CZY TE WSTRĘTNE CZARNE SUKIENKOWE CHIENY W TYM DURNYM WOJEWÓDZTWIE I ICH KLAKIERY PSEUDOPOLITYCY,ZAWSZE BEDĄ NARZUCAĆ NARODOWI JAK COŚ MA SIĘ NAZYWAĆ I WYGLĄDAĆ!!JAKA TO DEMOKRACJA LOKALNA, JAK WŁODARZE MAJĄ GDZIEŚ SPOŁECZNOŚC LOKLANĄ!!RZYGAĆ SIĘ CHCE!!

Naucz się najpierw analfabeto poprawnie pisać,dopiero wtedy wyrażaj swoje opinie.
Rozwiń
aaa
aaa (29 czerwca 2008 o 20:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A dlaczego 11 lipca a nie 22 lipca? Kiedyś wszystko było imienia W. Ilicza, potem Józefa Wissiarionowicza, a obecnie dyżurnym patronem wszystkiego jest ś.p. Papież Jan Paweł II. Ze względu na szacunek nie można nadużywać tak dobrego imienia
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!