poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Puławy

Puławskie Azoty pozostaną na Giełdzie Papierów Wartościowych

Dodano: 3 marca 2017, 19:04

Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty podczas wizyty w Puławach zapewnił, że Zakłady Azotowe pozostaną niezależną spółką giełdową
Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty podczas wizyty w Puławach zapewnił, że Zakłady Azotowe pozostaną niezależną spółką giełdową (fot. Radosław Szczęch)

Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty zaprzeczył, jakoby zarząd chemicznego koncernu miał dążyć do wyprowadzenia z Giełdy Papierów Wartościowych Zakładów Azotowych „Puławy”. Integracja przedsiębiorstw ma się odbywać, ale w inny sposób.

Od pewnego czasu krążyły pogłoski o tym, że pozycja „Puław” w Grupie Azoty może zostać osłabiona, a dalszy etap integracji pomiędzy zakładami dotyczy m.in. wycofania spółki ZAP z Giełdy Papierów Wartościowych.

– Takie sygnały do mnie trafiały, ale nie chcę oceniać działań, które były podejmowane. Obecny zarząd takich działań nie podejmuje i nie będzie podejmować. Wyraźnie to podkreślam, żeby te plotki uciąć – stwierdza Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty.

– Integracja, jaką podejmiemy, będzie z korzyścią dla poszczególnych spółek i dla całej grupy. Naszą intencją jest to, żeby mieć silne podmioty z silną pozycją lokalną. Puławy mogą być dumne, region również, że ma taki podmiot, który został zbudowany pracą pokoleń poszczególnych pracowników. To największa firma w naszej grupie, ale dla nas każdy zakład jest tak samo ważny, a całość musi działać jak jeden mechanizm – dodał prezes, który zapowiedział m.in. utworzenie nowej platformy zakupowej i „komasowanie” zamówień składanych przez poszczególne zakłady grupy. Jak zaznaczył, proces integracji wszystkich firm należących do GA ciągle trwa, a jego efekty mają być korzystne dla wszystkich.

Co z elektrownią?

Władze Grupy Azoty z siedzibą w Tarnowie, do której to należą prawie wszystkie akcje „Puław” na razie nie chcą komentować sprawy budowy „Elektrowni Puławy”, o której ostatnio pisaliśmy w „Teraz Puławy”.

– To jest dobre pytanie, na które sam chciałbym znać odpowiedź, ale ono powinno być skierowane do zarządu ZA „Puławy”. My z płaszczyzny zarządu grupy nigdy nie będziemy ingerowali w operacyjną działalność spółki, to jest domena władz „Puław” – stwierdził prezes Wardacki, który nie chciał oceniać ani tego, czy elektrownia powinna powstać, ani tego, jakim paliwem miałaby być ona zasilana. – Swoje zdanie na ten temat wypowiem, jak będę miał przygotowane i udokumentowane wszystkie scenariusze, które będą się społecznie i ekonomicznie broniły. Mam nadzieję, że organy puławskiej spółki znajdą najlepsze rozwiązanie dla Grupy Puławy i całej Grupy Azoty – podsumował Wardacki.

Użytkownik niezarejestrowany
suweren
suweren
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 marca 2017 o 07:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co z elektrownią? A co ma być..... jak nie było, tak nadal nie ma.... za to zarząd kase bierze.
Rozwiń
suweren
suweren (5 marca 2017 o 21:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A co do elektrowni, to oferty cenowe zostały otwarte i na razie stoi na bloku gazowo-parowym. Tak przynajmniej podaje wnp.pl
To nic nie oznacza. Prezes nie potwierdził, że będzie realizowana inwestycja. Póki co tylko swojaków do koryta przystawiono. 
Rozwiń
suweren
suweren (5 marca 2017 o 20:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Integracja będzie polegała m.in. na tym, że ZAK, Police i Puławy wywalą kupę kasy na ruinę i długi Tarnowa. Dział sprzedaży i Centrum Doradztwa jest i tak w Warszawie na 27 piętrze wieżowca w centrum. Czy siedziba będzie tu czy tam to mało istotne, ważne gdzie będzie wykorzystywany potencjał badawczy i produkcyjny. 
Dla mieszkańców Puław, którzy zagłosowali na posłów pisu, bo ci obiecywali siedzibę Grupy w Puławach to kwestia fundamentalna.
Rozwiń
pks
pks (4 marca 2017 o 22:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Integracja będzie polegała m.in. na tym, że ZAK, Police i Puławy wywalą kupę kasy na ruinę i długi Tarnowa. Dział sprzedaży i Centrum Doradztwa jest i tak w Warszawie na 27 piętrze wieżowca w centrum. Czy siedziba będzie tu czy tam to mało istotne, ważne gdzie będzie wykorzystywany potencjał badawczy i produkcyjny. Moim zdaniem w Tarnowie takiego nie ma i błędem jest budowanie tam laboratoriów Grupy. A co do elektrowni, to oferty cenowe zostały otwarte i na razie stoi na bloku gazowo-parowym. Tak przynajmniej podaje wnp.pl
prorok? czy tak w kartach wyszło?
Rozwiń
Gość
Gość (4 marca 2017 o 17:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Będzie dobrze nie ma co panikować
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!