Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 maja 2017 r.
13:40

Puławy: 22 zł dla strażaków za udział w akcji

Autor: Zdjęcie autora rs
0 10 A A

Puławscy radni zdecydowali o wyższych ekwiwalentach finansowych za udział w akcjach dla strażaków z OSP na os. Włostowice.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Stawki za udział w akcjach wzrosną z 85 na 90 procent ułamka przeciętnego wynagrodzenia (1/175), czyli z około 20 na prawie 22 złotych brutto. O kilka złotych mniej strażacy otrzymają z kolei za czas spędzony na szkoleniach, np. tych organizowanych przez PSP.

To propozycja przedstawiona puławskim radnym w uchwale przygotowanej przez Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności. Kierownik Dariusz Fijoł wyjaśnia, że przysunięcia wynikają z realnej oceny wysiłku wkładanego przez strażaków ratowników podczas wykonywania zadań oraz z optymalizacji gospodarowania środkami finansowymi przeznaczonymi na utrzymanie OSP na Włostowicach. 

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 4 maja 2017 o 17:18
undefined napisał:
Oho, będzie więcej podpaleń.
 porównaj sobie ilosc akcji w bochotnicy, czy w opatkowicach i wtedy mow o podpaleniach, trawa na włostowicach paliła sie raz, a tam po 3 razy dziennie. 
Avatar
strażak / 4 maja 2017 o 16:58
a radny jeden z drugim dlaczego wchodzą na mecze azotów/wisły za free? to tez ich hobby , bycie radnym.
Avatar
Gość / 4 maja 2017 o 13:14
Wzrosło a nadal narzekają.
Avatar
rudi / 4 maja 2017 o 11:52
undefined napisał:
Żenua panie i panowie radni! Żeby wziąć udział w akcji trzeba być przeszkolonym i dyspozycyjnym, na sygnał syreny biegusiem wsiąść w samochód i pojechać do remizy, tam biegusiem wy***yć z jednych ubrań cywilnych i w***yć w drugie służbowe, biegusiem do samochodu pożarniczego i z sercem na ramieniu gonić do akcji. tam spędzić aktywnie kilka godzin w często bardzo niebezpiecznych i stresujących warunkach, zmęczonym, umorusanym wrócić do remizy, znów przebrać się, w samochód, do domu i do wanny. a potem to już się nawet nic nie chce, bo człowiek zmęczony i zestresowany zasypia z głową na stole... może zamiast do finlandii na mecz lepiej byłoby pojechać ze strażakami do akcji i za te prawie 22 złote potyrać całą noc... przy takich stawkach, dieta jednego radnego za udział w jednym posiedzeniu wystarczyłaby na całą obsadę wozu strażackiego. ja wiem, że to ochotnicy, ale te niecałe 22 złote nie wystarczą na dojazd i kąpiel...
 OSP jest teraz stowarzyszeniem i nikt nikogo nie zmusza do tego aby się zapisywał do straży. Do ratowania mienia i życia sa wyspecjalizowani strazacy, wyszkoleni, sprawni i ogarnięci i odpowiednio wynagradzani za swoją pracę. A w spowarzyszeniu to tyko są sympatycy. Uwazam, że nie powinno sie płacic strażakom osp, bo to jest ich wola czy sie zapiszą czy nie i czy chca narazać życie czy nie. Często Ci któży nie maja ze straża nic wspólnego sa bardziej pomocni i ofiarni niż oni. Dzisiejsza straz osp to tylko do noszenia orderów i sztandaru w kościele... zo to tez teraz trzeba bedzie płacić? ja jestem członkiem związku kynologicznego - stowarzyszenie chciałem, wstapiłem, chodzę z psami i tez narażm swoje życie i nikt mi za to nie płaci, a jeszcze muszę dołozyć ze swoich. Traktuje to jak hobby. A powiedzcie mi gdzie za hobby płaca oprócz strazy (OSP)? I jeszcze wymagania samochodziki po bańce żeby mozna było sie pokazać na odpuście a potem niech stoja w garażu... Porażka.
 OSP jest teraz stowarzyszeniem i nikt nikogo nie zmusza do tego aby się zapisywał do straży. Do ratowania mienia i życia sa wyspecjalizowani strazacy, wyszkoleni, sprawni i ogarnięci i odpowiednio wynagradzani za swoją pracę. A w spowarzyszeniu to tyko są sympatycy. Uwazam, że nie powinno sie płacic strażakom osp, bo to jest ich wola czy sie zapiszą czy nie i czy chca narazać życie czy nie. Często Ci któży nie maja ze straża nic wspólnego sa bardziej pomocni i ofiarni niż oni. Dzisiejsza straz osp to tylko do noszenia orderów... rozwiń
Avatar
Gość / 4 maja 2017 o 11:42
Nie ma obowiązku być strażakiem. Jak komuś za mało to niech się nauczy czegoś konkretnego. A jak ktoś umie tylko olewać to więcej zarabiać nie powinien.
Avatar
Gość / 4 maja 2017 o 07:32
Ludzie ryzykują zdrowie i nieraz życie a oni im takie grosze płacą? Za to sami sobie pensyjki jak trzeba za pierdzenie w stołki i debatowanie huk wi o czym....
Avatar
Gość / 4 maja 2017 o 00:43
Radny Kwapiński pojechał do Finlandii jako wolontariusz z klubem sportowym więc odwalcie się w końcu od niego !
Avatar
Gość / 3 maja 2017 o 22:56
Żenua panie i panowie radni! Żeby wziąć udział w akcji trzeba być przeszkolonym i dyspozycyjnym, na sygnał syreny biegusiem wsiąść w samochód i pojechać do remizy, tam biegusiem wy***yć z jednych ubrań cywilnych i w***yć w drugie służbowe, biegusiem do samochodu pożarniczego i z sercem na ramieniu gonić do akcji. tam spędzić aktywnie kilka godzin w często bardzo niebezpiecznych i stresujących warunkach, zmęczonym, umorusanym wrócić do remizy, znów przebrać się, w samochód, do domu i do wanny. a potem to już się nawet nic nie chce, bo człowiek zmęczony i zestresowany zasypia z głową na stole... może zamiast do finlandii na mecz lepiej byłoby pojechać ze strażakami do akcji i za te prawie 22 złote potyrać całą noc... przy takich stawkach, dieta jednego radnego za udział w jednym posiedzeniu wystarczyłaby na całą obsadę wozu strażackiego. ja wiem, że to ochotnicy, ale te niecałe 22 złote nie wystarczą na dojazd i kąpiel...
Żenua panie i panowie radni! Żeby wziąć udział w akcji trzeba być przeszkolonym i dyspozycyjnym, na sygnał syreny biegusiem wsiąść w samochód i pojechać do remizy, tam biegusiem wy***yć z jednych ubrań cywilnych i w***yć w drugie służbowe, biegusiem do samochodu pożarniczego i z sercem na ramieniu gonić do akcji. tam spędzić aktywnie kilka godzin w często bardzo niebezpiecznych i stresujących warunkach, zmęczonym, umorusanym wrócić do remizy, znów przebrać się, w samochód, do domu i do wanny. a potem to już się nawet nic nie chce, bo człowie... rozwiń
Avatar
Gość / 3 maja 2017 o 17:21
Oho, będzie więcej podpaleń.
Avatar
Gość / 3 maja 2017 o 15:27
Niech Ci co ustalali te wynagrodzenie dla strażaków sami wezmą udział w akcji za marne 20 zł i niech sami za takie pieniądze nastawiaja garba.Wstyd i hańba jest to żenujące.
Avatar
ja / 4 maja 2017 o 17:18
undefined napisał:
Oho, będzie więcej podpaleń.
 porównaj sobie ilosc akcji w bochotnicy, czy w opatkowicach i wtedy mow o podpaleniach, trawa na włostowicach paliła sie raz, a tam po 3 razy dziennie. 
Avatar
strażak / 4 maja 2017 o 16:58
a radny jeden z drugim dlaczego wchodzą na mecze azotów/wisły za free? to tez ich hobby , bycie radnym.
Avatar
Gość / 4 maja 2017 o 13:14
Wzrosło a nadal narzekają.
Avatar
rudi / 4 maja 2017 o 11:52
undefined napisał:
Żenua panie i panowie radni! Żeby wziąć udział w akcji trzeba być przeszkolonym i dyspozycyjnym, na sygnał syreny biegusiem wsiąść w samochód i pojechać do remizy, tam biegusiem wy***yć z jednych ubrań cywilnych i w***yć w drugie służbowe, biegusiem do samochodu pożarniczego i z sercem na ramieniu gonić do akcji. tam spędzić aktywnie kilka godzin w często bardzo niebezpiecznych i stresujących warunkach, zmęczonym, umorusanym wrócić do remizy, znów przebrać się, w samochód, do domu i do wanny. a potem to już się nawet nic nie chce, bo człowiek zmęczony i zestresowany zasypia z głową na stole... może zamiast do finlandii na mecz lepiej byłoby pojechać ze strażakami do akcji i za te prawie 22 złote potyrać całą noc... przy takich stawkach, dieta jednego radnego za udział w jednym posiedzeniu wystarczyłaby na całą obsadę wozu strażackiego. ja wiem, że to ochotnicy, ale te niecałe 22 złote nie wystarczą na dojazd i kąpiel...
 OSP jest teraz stowarzyszeniem i nikt nikogo nie zmusza do tego aby się zapisywał do straży. Do ratowania mienia i życia sa wyspecjalizowani strazacy, wyszkoleni, sprawni i ogarnięci i odpowiednio wynagradzani za swoją pracę. A w spowarzyszeniu to tyko są sympatycy. Uwazam, że nie powinno sie płacic strażakom osp, bo to jest ich wola czy sie zapiszą czy nie i czy chca narazać życie czy nie. Często Ci któży nie maja ze straża nic wspólnego sa bardziej pomocni i ofiarni niż oni. Dzisiejsza straz osp to tylko do noszenia orderów i sztandaru w kościele... zo to tez teraz trzeba bedzie płacić? ja jestem członkiem związku kynologicznego - stowarzyszenie chciałem, wstapiłem, chodzę z psami i tez narażm swoje życie i nikt mi za to nie płaci, a jeszcze muszę dołozyć ze swoich. Traktuje to jak hobby. A powiedzcie mi gdzie za hobby płaca oprócz strazy (OSP)? I jeszcze wymagania samochodziki po bańce żeby mozna było sie pokazać na odpuście a potem niech stoja w garażu... Porażka.
 OSP jest teraz stowarzyszeniem i nikt nikogo nie zmusza do tego aby się zapisywał do straży. Do ratowania mienia i życia sa wyspecjalizowani strazacy, wyszkoleni, sprawni i ogarnięci i odpowiednio wynagradzani za swoją pracę. A w spowarzyszeniu to tyko są sympatycy. Uwazam, że nie powinno sie płacic strażakom osp, bo to jest ich wola czy sie zapiszą czy nie i czy chca narazać życie czy nie. Często Ci któży nie maja ze straża nic wspólnego sa bardziej pomocni i ofiarni niż oni. Dzisiejsza straz osp to tylko do noszenia orderów... rozwiń
Avatar
Gość / 4 maja 2017 o 11:42
Nie ma obowiązku być strażakiem. Jak komuś za mało to niech się nauczy czegoś konkretnego. A jak ktoś umie tylko olewać to więcej zarabiać nie powinien.
Avatar
Gość / 4 maja 2017 o 07:32
Ludzie ryzykują zdrowie i nieraz życie a oni im takie grosze płacą? Za to sami sobie pensyjki jak trzeba za pierdzenie w stołki i debatowanie huk wi o czym....
Avatar
Gość / 4 maja 2017 o 00:43
Radny Kwapiński pojechał do Finlandii jako wolontariusz z klubem sportowym więc odwalcie się w końcu od niego !
Avatar
Gość / 3 maja 2017 o 22:56
Żenua panie i panowie radni! Żeby wziąć udział w akcji trzeba być przeszkolonym i dyspozycyjnym, na sygnał syreny biegusiem wsiąść w samochód i pojechać do remizy, tam biegusiem wy***yć z jednych ubrań cywilnych i w***yć w drugie służbowe, biegusiem do samochodu pożarniczego i z sercem na ramieniu gonić do akcji. tam spędzić aktywnie kilka godzin w często bardzo niebezpiecznych i stresujących warunkach, zmęczonym, umorusanym wrócić do remizy, znów przebrać się, w samochód, do domu i do wanny. a potem to już się nawet nic nie chce, bo człowiek zmęczony i zestresowany zasypia z głową na stole... może zamiast do finlandii na mecz lepiej byłoby pojechać ze strażakami do akcji i za te prawie 22 złote potyrać całą noc... przy takich stawkach, dieta jednego radnego za udział w jednym posiedzeniu wystarczyłaby na całą obsadę wozu strażackiego. ja wiem, że to ochotnicy, ale te niecałe 22 złote nie wystarczą na dojazd i kąpiel...
Żenua panie i panowie radni! Żeby wziąć udział w akcji trzeba być przeszkolonym i dyspozycyjnym, na sygnał syreny biegusiem wsiąść w samochód i pojechać do remizy, tam biegusiem wy***yć z jednych ubrań cywilnych i w***yć w drugie służbowe, biegusiem do samochodu pożarniczego i z sercem na ramieniu gonić do akcji. tam spędzić aktywnie kilka godzin w często bardzo niebezpiecznych i stresujących warunkach, zmęczonym, umorusanym wrócić do remizy, znów przebrać się, w samochód, do domu i do wanny. a potem to już się nawet nic nie chce, bo człowie... rozwiń
Avatar
Gość / 3 maja 2017 o 17:21
Oho, będzie więcej podpaleń.
Avatar
Gość / 3 maja 2017 o 15:27
Niech Ci co ustalali te wynagrodzenie dla strażaków sami wezmą udział w akcji za marne 20 zł i niech sami za takie pieniądze nastawiaja garba.Wstyd i hańba jest to żenujące.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 30 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 64 12

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 32 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 49 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 411 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!