wtorek, 20 lutego 2018 r.

Puławy

Puławy: 300 tys. zł na rok rzeki i patrona

Dodano: 14 lutego 2017, 13:16
Autor: rs

Wisła w Puławach
Wisła w Puławach (fot. Paweł Buczkowski / archiwum)

Rozpoczynają się przygotowania do uroczystości z okazji „Roku Rzeki Wisły” i „Roku św. Brata Alberta” - patrona miasta. Na imprezy związane z tymi dwoma wydarzeniami lokalne władze przeznaczyły ponad 300 tys. złotych. Organizatorów wyłoni konkurs.

O tym, że rok 2017 jest rokiem Wisły zdecydował Sejm. Powodem jest 550. rocznica pierwszego, wolnego flisu na Wiśle. W związku z tym, samorządy w całym kraju zamierzają uczcić to niecodzienne święto poprzez organizację wydarzeń kulturalnych i sportowych.

Władze Puław w tym tygodniu ogłosiły konkurs na organizację m.in. festiwali, koncertów, wystaw, czy warsztatów ze szczególnym uwzględnieniem właśnie „Roku Rzeki Wisły”. Kościół z kolei, rok 2017 ogłosił „Rokiem św. Brata Alberta”. To oficjalny patron miasta Puławy, więc w konkursowych wytycznych zawarto sugestię, by organizatorzy kulturalnych imprez uwzględnili w swoich planach także to wydarzenie. Łącznie na zadania tego rodzaju zabezpieczono w budżecie 281 tys. złotych.

Kolejne 15 tys. złotych trafi do organizacji, która zajmie się wspieraniem niekomercyjnej działalności wydawniczej, promocją zabytków, dzieł sztuki, dorobku lokalnych twórców itp. Taką samą kwotę przeznaczono na „kultywowanie tradycji, historii i dziedzictwa kulturowego”.
Organizacje zainteresowane konkursem, czas na składnie ofert mają do 28 lutego. Wybór podmiotów, którym przyznane zostaną pieniądze, powinien nastąpić w pierwszej połowie marca.

Czytaj więcej o: Wisła Puławy
oko
antypisomoher
Zaangażowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

oko
oko (15 lutego 2017 o 10:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To może w ramach święta Rzeki Wisły wytyczyć szlak żeglowny z prawdziwego zdarzenia? Myślę, że pławy porobione z kanistrów i zdezelowane tyki nie zachęcają do turystyki i rekreacji. Wiele nie trzeba a podniosło by to atrakcyjność okolicy i może rozruszało marinę. Aktualnie to nawet kajakiem trzeba pływać "na czuja".
Rozwiń
antypisomoher
antypisomoher (14 lutego 2017 o 23:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zaangażowany napisał:
A dlaczego w Puławach nie ma jeszcze pomników Prezydenta Lecha Kaczyńskiego? Uważam, że to ważniejsze niż Wisła czy jacyś "patroni" o których w Polsce nikt nie słyszał. Powinien stanąć pomnik Prezydenta przed Urzędem Miasta oraz pomnik poległych pod Smoleńskiem na cmentarzu wojskowym. I wypadałoby nadać imię Prezydenta LEcha Kaczyńskiego ciągowi komunikacyjnemu od Żyrzyna do Parchatki. Dlaczego młodzi radni PiS nie zwrócili się do społeczeństwa o poparcie tego planu, już najwyższy czas.
wez rozbieg...ściana Cię sama znajdzie troluuu internetowy..
Rozwiń
Zaangażowany
Zaangażowany (14 lutego 2017 o 21:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A dlaczego w Puławach nie ma jeszcze pomników Prezydenta Lecha Kaczyńskiego? Uważam, że to ważniejsze niż Wisła czy jacyś "patroni" o których w Polsce nikt nie słyszał. Powinien stanąć pomnik Prezydenta przed Urzędem Miasta oraz pomnik poległych pod Smoleńskiem na cmentarzu wojskowym.  I wypadałoby nadać imię Prezydenta LEcha Kaczyńskiego ciągowi komunikacyjnemu od Żyrzyna do Parchatki. Dlaczego młodzi radni PiS nie zwrócili się do społeczeństwa o poparcie tego planu, już najwyższy czas.
Rozwiń
Gość
Gość (14 lutego 2017 o 14:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Puławy to prawdziwy ewenement - mają dwóch patronów: urzędowego, oraz prawdziwego - księżną Izabelę Czartoryską.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!