Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

30 czerwca 2009 r.
20:28
Edytuj ten wpis

Puławy: 60 tys. zł na pomnik księdza i obelisk zakonnika

0 19 A A

30 tys. złotych z miejskich pieniędzy trafi na budowę pomnika ks. Jerzego Popiełuszki, drugie tyle na uroczystości z okazji 10-lecia decyzji, zgodnie z którą św. Brat Albert jest patronem Puław.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pomnik księdza Jerzego Popiełuszki zostanie odsłonięty 8 listopada na skwerze naprzeciw kościoła pw. Miłosierdzia Bożego (pod lasem). Ma kosztować 165 tys. zł. Wsparcie miasta przybliży komitet zbierający pieniądze do sukcesu. Wciąż jeszcze jednak brakuje kilkudziesięciu tysięcy zł.

- Nie licząc wsparcia miasta do tej pory mieliśmy zebranych ok. 70 tys. zł. Ale to nie wszystko, mamy zapewnienia o wsparciu z wielu miejsc - informuje Wojciech Pochwatka, przewodniczący puławskiej "Solidarności".

Również w listopadzie odbędą się uroczystości 10-lecia nadania Puławom patrona św. Brata Alberta. Uroczystość radni wsparli kwotą 30 tys. zł. W ramach święta zaplanowano mszę świętą, uroczystą sesję Rady Miasta, konkursy dla dzieci i młodzieży oraz koncert. Organizatorzy chcą również upamiętnić Brata Alberta w bardziej "trwały” sposób.

- Dobrze by się stało, gdyby w okolicach Urzędu Miasta udało się odsłonić obelisk lub tablicę pamiątkową - przekonuje Zbigniew Śliwiński, przewodniczący Rady Miasta i jeden z głównych organizatorów obchodów.

Decyzja o przeznaczeniu przez miasto pieniędzy na obie uroczystości nie była jednogłośna. Waldemar Kowalczyk (SLD) wnioskował, aby pieniądze na pomnik ks. Jerzego Popiełuszki przenieść na przebudowę boiska przy ZSO nr 1. Z kolei radni PO postulowali zabranie 20 tys. złotych z uroczystości na cześć patrona Brata Alberta.

- Prowadzenie dzieła (św. Brata Alberta - red.) nie powinno się przejawiać jedynie w zewnętrznych oznakach czci, takich jak obeliski czy tablice - argumentował Leszek Gorgol (PO), który odczytał stanowisko klubu.

Na święto chcieli zostawić 10 tysięcy. Reszta miała trafić na opiekę społeczną i ochronę zdrowia. - Ta propozycja była wielkim policzkiem dla wszelkich inicjatyw, które były tworzone wokół Brata Alberta - komentuje Zbigniew Śliwiński ze Wspólnoty Samorządowej, która jest koalicjantem PO w radzie.

Ostatecznie większość radnych przekazała po 30 tys. zł na każdą z uroczystości.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~wyborca~ / 7 lipca 2009 o 14:22
Gość napisał:
Podpisuję się.

Wiele osób powyżej ma absolutną rację - pomnik służy jedynie ptakom za sralnię.
Co na to brat Albert?
Ludzie! Zaprzepaszczacie jego ideały! I to za grubą forsę!

Może lepiej wspomóc tymi pieniędzmi bezdomnych, otworzyć schronisko, hospicjum, przedszkole, pływalnię, bibliotekę, dom opieki dziennej - cokolwiek czego Puławy nie mają, a na dach czego ptaki i też będą mogły srać do woli!



[font="Arial Black"]Wstyd że radni którzy są katechetami uchwalają finansowanie pomników zamiast kontynuować działalność Brata Alberta![/font]



[font="Arial Black"]Wstyd że radni którzy są katechetami uchwalają finansowanie pomników zamiast kontynuować działalność Brata Alberta![/font] rozwiń
Avatar
sportowiec / 1 lipca 2009 o 22:15
Stalker napisał:
Jakie są koszty przebudowy nie tak dawno oddanego do użytku boiska przy ZSO im. KEN?

około 80 tys. brutto
Avatar
STYX / 1 lipca 2009 o 20:24
No jasne, nie ma większych potrzeb niż obelisk ku czci sukienkowego któremu zamarzyło się być politykiem. Może dla powodzian coś byście kapneli a nie forsę w błoto rzucać...
Avatar
Gość / 1 lipca 2009 o 19:37
sebassss napisał:
Kto jest przeciw wydawaniu publicznych pienędzy na pomniki niech się podpisze.
Leśna


Podpisuję się.

Wiele osób powyżej ma absolutną rację - pomnik służy jedynie ptakom za sralnię.
Co na to brat Albert?
Ludzie! Zaprzepaszczacie jego ideały! I to za grubą forsę!

Może lepiej wspomóc tymi pieniędzmi bezdomnych, otworzyć schronisko, hospicjum, przedszkole, pływalnię, bibliotekę, dom opieki dziennej - cokolwiek czego Puławy nie mają, a na dach czego ptaki i też będą mogły srać do woli!


Podpisuję się.

Wiele osób powyżej ma absolutną rację - pomnik służy jedynie ptakom za sralnię.
Co na to brat Albert?
Ludzie! Zaprzepaszczacie jego ideały! I to za grubą forsę!

Może lepiej wspomóc tymi pieniędzmi bezdomnych, otworzyć schronisko, hospicjum, przedszkole, pływalnię, bibliotekę, dom opieki dziennej - cokolwiek czego Puławy nie mają, a na dach czego ptaki i też będą mogły srać do woli! rozwiń
Avatar
Maximus / 1 lipca 2009 o 17:23
Dajcie te pieniądze głodnym dzieciom de....le,pomników mamy dosyć.Ile dzieci mozna wykarmić za 60 tyś. kto odpowie na to proste pytanie ?
Avatar
Stalker / 1 lipca 2009 o 17:10
Jakie są koszty przebudowy nie tak dawno oddanego do użytku boiska przy ZSO im. KEN?
Avatar
sebassss / 1 lipca 2009 o 15:37
Kto jest przeciw wydawaniu publicznych pienędzy na pomniki niech się podpisze.
Leśna
Avatar
TADO / 1 lipca 2009 o 13:57
deb***ny kraj i deb***ny naród.Zamiast czerwonej komuny mamy teraz białą a że bagno na każdym kroku to nikogo to nie obchodzi ważniejsze są pomniki ku własnej chwale jak kraj długi i szeroki . Amen.
Avatar
~wyborca~ / 1 lipca 2009 o 13:08
Ile miasto dało na schronisko Brata Alberta? Może lepiej te pieniądze spożytkować tak jakby to zrobił Brat Albert. Niech radni zrezygnują ze swoich diet!
Avatar
jojo / 1 lipca 2009 o 10:13
oto chory kraj,szpitale zamykają a pomniki budują,żeby ptaki miały gdzie s,,,,,,o Babilonie kiedy upadniesz,razem z tym nienapasionym klerem obłudnym
Avatar
~wyborca~ / 7 lipca 2009 o 14:22
Gość napisał:
Podpisuję się.

Wiele osób powyżej ma absolutną rację - pomnik służy jedynie ptakom za sralnię.
Co na to brat Albert?
Ludzie! Zaprzepaszczacie jego ideały! I to za grubą forsę!

Może lepiej wspomóc tymi pieniędzmi bezdomnych, otworzyć schronisko, hospicjum, przedszkole, pływalnię, bibliotekę, dom opieki dziennej - cokolwiek czego Puławy nie mają, a na dach czego ptaki i też będą mogły srać do woli!



[font="Arial Black"]Wstyd że radni którzy są katechetami uchwalają finansowanie pomników zamiast kontynuować działalność Brata Alberta![/font]



[font="Arial Black"]Wstyd że radni którzy są katechetami uchwalają finansowanie pomników zamiast kontynuować działalność Brata Alberta![/font] rozwiń
Avatar
sportowiec / 1 lipca 2009 o 22:15
Stalker napisał:
Jakie są koszty przebudowy nie tak dawno oddanego do użytku boiska przy ZSO im. KEN?

około 80 tys. brutto
Avatar
STYX / 1 lipca 2009 o 20:24
No jasne, nie ma większych potrzeb niż obelisk ku czci sukienkowego któremu zamarzyło się być politykiem. Może dla powodzian coś byście kapneli a nie forsę w błoto rzucać...
Avatar
Gość / 1 lipca 2009 o 19:37
sebassss napisał:
Kto jest przeciw wydawaniu publicznych pienędzy na pomniki niech się podpisze.
Leśna


Podpisuję się.

Wiele osób powyżej ma absolutną rację - pomnik służy jedynie ptakom za sralnię.
Co na to brat Albert?
Ludzie! Zaprzepaszczacie jego ideały! I to za grubą forsę!

Może lepiej wspomóc tymi pieniędzmi bezdomnych, otworzyć schronisko, hospicjum, przedszkole, pływalnię, bibliotekę, dom opieki dziennej - cokolwiek czego Puławy nie mają, a na dach czego ptaki i też będą mogły srać do woli!


Podpisuję się.

Wiele osób powyżej ma absolutną rację - pomnik służy jedynie ptakom za sralnię.
Co na to brat Albert?
Ludzie! Zaprzepaszczacie jego ideały! I to za grubą forsę!

Może lepiej wspomóc tymi pieniędzmi bezdomnych, otworzyć schronisko, hospicjum, przedszkole, pływalnię, bibliotekę, dom opieki dziennej - cokolwiek czego Puławy nie mają, a na dach czego ptaki i też będą mogły srać do woli! rozwiń
Avatar
Maximus / 1 lipca 2009 o 17:23
Dajcie te pieniądze głodnym dzieciom de....le,pomników mamy dosyć.Ile dzieci mozna wykarmić za 60 tyś. kto odpowie na to proste pytanie ?
Avatar
Stalker / 1 lipca 2009 o 17:10
Jakie są koszty przebudowy nie tak dawno oddanego do użytku boiska przy ZSO im. KEN?
Avatar
sebassss / 1 lipca 2009 o 15:37
Kto jest przeciw wydawaniu publicznych pienędzy na pomniki niech się podpisze.
Leśna
Avatar
TADO / 1 lipca 2009 o 13:57
deb***ny kraj i deb***ny naród.Zamiast czerwonej komuny mamy teraz białą a że bagno na każdym kroku to nikogo to nie obchodzi ważniejsze są pomniki ku własnej chwale jak kraj długi i szeroki . Amen.
Avatar
~wyborca~ / 1 lipca 2009 o 13:08
Ile miasto dało na schronisko Brata Alberta? Może lepiej te pieniądze spożytkować tak jakby to zrobił Brat Albert. Niech radni zrezygnują ze swoich diet!
Avatar
jojo / 1 lipca 2009 o 10:13
oto chory kraj,szpitale zamykają a pomniki budują,żeby ptaki miały gdzie s,,,,,,o Babilonie kiedy upadniesz,razem z tym nienapasionym klerem obłudnym