piątek, 23 marca 2018 r.

Puławy

Puławy. Będzie łatwiej wyjechać z ul. Krańcowej

Dodano: 1 lutego 2016, 07:17
Autor: rs

Bezpieczne włączenie się do ruchu utrudniają parkujące wzdłuż al. Królewskiej samochody. Fot. Radosław Szczęch
Bezpieczne włączenie się do ruchu utrudniają parkujące wzdłuż al. Królewskiej samochody. Fot. Radosław Szczęch

Kierowcy wyjeżdżający z ul. Krańcowej w al. Królewską narzekają na słabą widoczność. Zarząd Dróg Miejskich planuje postawić przy tym skrzyżowaniu lustro. Zgodę na to będzie musiał wydać jeszcze starosta.

Dotychczas lustro ułatwiało kierowcom wyjazd z ulicy Cichockiego w stronę ul. Zielonej. Od kiedy można poruszać się nią w jednym kierunku, stało się zbędne. Pojawił się więc pomysł, bo je postawić w innym miejscu. Chodzi o położone niedaleko skrzyżowanie Krańcowej z Królewską. Co prawda te dwie ulice łączą się pod kątem prostym, ale widoczność ograniczają parkujące wzdłuż alei samochody.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta w sprawie montażu lustra interpelował radny Sławomir Przeździecki. Zarząd Dróg Miejskich przychyla się do tego wniosku.

- Zgłoszenia o potrzebie tego lustra pojawiły się już kilka miesięcy temu. Potwierdzam, że mamy to w planie, ale nie będziemy demontować tego przy ul. Zielonej. Kupimy nowe - zapewnia Wiesław Stolarski, dyrektor ZDM w Puławach, który przypomina, że w tym celu konieczny będzie nowy projekt organizacji ruchu. Ten zostanie następnie przedstawiony do zaopiniowania przez starostę. W sumie cały proces może potrwać około dwóch miesięcy. Koszt samego lustra z montażem to około tysiąca złotych.

Czytaj więcej o: drogi Wiesław Stolarski Puławy
Gość
Gość
Gość
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 lutego 2016 o 12:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ludzie miasto się zapycha. Powstały szerokie drogi na opłotkach miasta. W centrum trzeba pomyśleć nad reorganizacją ruchu. Trzeba udrażniać a nie zamykać. 1) Otworzyć zamknięte: Kołłątaja, Sienkiewicza, Sieroszewskiego ... 2) Zrobić jednokierunkowymi Leśna i Jaworowa, drogi wzdłuż dłuższych boków Hali targowej ... 3) 'Zielone strzałki' na światłach skrzyżowań Al. Partyzantów 4) Odseparowanie ruchu lewoskrętnego (oddzielna faza - tak jak to jest na sk. Głęgoka>Zielona/Kazimierska/Głęboka) na skrzyżowaniu Lubelska/Woj.Pol./Gościńczyk. 5) Zakaz skrętu w lewo na Piaskowej po zjeździe ze świateł do bloków/sklepów na Piaskowej 3 i nowego bloku za Piaskową 3 ze względu na częste korkowanie zjazdu ze skrzyżowania przez samochód chcący skręcić w lewo przez pas zablokowany przez inne auta (ta sytuacja jest karygodna i stanowi zagrożenie). Pewnie takich "kwiatków" jest więcej w naszym mieście. 6) Przebudowa skrzyżowania Piaskowa/Lubelska szczeg. od ul. Czartoryskich, gdzie ustawiają się dwa pasy ruch na jednym pasie co powoduje, iż zwyczajowo z lewego kierowcy skręcają w stronę starego mostu ... ale nie zawsze. Czasami 2 samochody ścigają się o sprawny wjazd w jeden pas na Piaskowej ;) Ogólnie mam wrażenie, że jeśli chodzi o organizację ruchu jesteśmy głęboko w .... Dla ciekawych: kim są nasi inżynierowie? Informacja jest jawna - na bipie : zdmpulawy.bip.lubelskie.pl 6) Skrzyżowanie ze światłami Norwida/Lubelska (zamiast dotychczasowego skrętu w prawo obok starego empiku) ...
Rozwiń
Gość
Gość (2 lutego 2016 o 19:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Postawić strażnika miejskiego niech kieruje ruchem. Wjazd w Krańcową jest utrudniony ze względu na źle zaparkowane auta (powinny być równolegle zaparkowane) mimo kilku zgłoszeń na SM - BRAK ODZEWU
Rozwiń
Gość
Gość (2 lutego 2016 o 11:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zacznijmy od tego jak zaparkowane są samochody i nie tylko na tamtej ulicy,np. jadąc w polną od krzyżówek ze Skłodowską tak jak się debil zatrzymał tak samochód zostawił i zadowolony, dalej na łuku polna-karpinskiego chcąc wyjechać do centralnej postawiane samochody częściowo na jezdni i na chodniku i blokują płynną jazdę gdzie jest straż miejska i czemu nie ma wlepianych mandatów dla takich debili?!
Rozwiń
Gość
Gość (1 lutego 2016 o 21:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Wiesław Stolarski, dyrektor ZDM w Puławach, który przypomina, że w tym celu konieczny będzie nowy projekt organizacji ruchu." "Koszt samego lustra z montażem to około tysiąca złotych." A koszt projektu,badań, pomiarów i chu.. wi co jeszcze kilkanaście xD
Rozwiń
Gość
Gość (1 lutego 2016 o 10:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pomyślał by ktoś raczej jak tą ulicę udrożnić. Zastawiona ciągle jak Leśna, Skowieszyńska, 6-go Sierpnia i do nie dawna Cichockiego.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!