Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

31 grudnia 2016 r.
17:50

Puławy: Brakuje 4 milionów złotych. Wyciągają rękę do dłużników

0 18 A A

Cześć osób zajmujących mieszkania komunalne w mieście miewa poważne problemy z opłacaniem czynszu. W tym roku ich zadłużenie wobec miasta sięgnęło 4 milionów złotych. Motywacją do spłacenia zaległości mają być nowe zachęty w postaci umorzenia części długu oraz możliwość jego odpracowania.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak przekonać osoby, które od lat nie płacą czynszu należnego miastu, do tego, by zaczęły to robić? Nowym pomysłem władz jest nowatorska uchwała, której przyjęcie ma być szansą dla dłużników na spłatę wielotysięcznych zobowiązań i uniknięcie eksmisji. Według jednego z opracowanych wariantów tej pomocy, dłużnicy będą mogli liczyć nawet na anulowanie połowy należności oraz wszystkich odsetek od niej.

Warunkiem byłaby jednorazowa spłata pozostałej części długu w ciągu 3 miesięcy od podpisania zobowiązania oraz rozpoczęcie terminowego opłacania czynszu. Jeśli w ciągu kolejnych trzech lat rodzina, której miastu udzieliło tego rodzaju pomocy czterokrotnie opóźni opłacenie czynszu, porozumienie przestałoby funkcjonować, a dłużnik z powrotem otrzymałby do spłaty całą zaległą kwotę wraz z odsetkami. Według innego z wariantów, umorzenie dotyczyłoby 30 procent długu, w tym wszystkich odsetek pod warunkiem spłaty pozostałej części zaległości w ciągu 12 miesięcy.

Ponadto lokatorzy otrzymaliby możliwość odpracowania całej lub częściowej kwoty długu, która powodowałaby proporcjonalne do jej wartości, anulowanie odsetek. Chodzi o prace porządkowe, remontowo-konserwacyjne, administracyjne i usługowe, świadczone na rzecz miasta. Godzina takiej pracy byłaby warta 1/170 minimalnego wynagrodzenia. Przy czym warto dodać, że pomocą nie mógłby zostać każdy dłużnik. Gest ze strony władz skierowany byłby jedynie do tych osób, które nie zajmują mieszkania komunalnego bezprawnie, nie dewastowały go i nie wykraczały dotychczas przeciwko tzw. porządkowi domowemu.

– Celem programu jest przede wszystkim wyjście tych osób z pogłębiającego się zadłużenia, a w konsekwencji uniknięcie eksmisji oraz wykluczenia społecznego – wyjaśnia Adam Giza, zastępca kierownika Wydziału Nadzoru Komunalnego i Spraw Lokalowych w Urzędzie Miasta Puławy.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Obywatel / 4 stycznia 2017 o 17:08
Mam mdłości od tych dotacji, pod blokiem 3 samochody, a czynszu nie płaci. Order dla radnych.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 o 17:39
W Puławach rządzi PiS!! Ma 15 radnych w 21osobowej radzie miasta.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 o 01:57
Od nowego roku tez nie płace rachunków. Niech Grobels z urzędasami mi tez umorzą długi!
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 o 17:59
Nie zganiajcie wszystko na PIS. Za tym programem oprócz radnych PIS głosowali zgodnie także radni PO i PSSP. Przeciwny był jedynie radny niezależny P. Maj.
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 o 17:40
Przypominam w Puławach rządzi PiS!! Ma 15 radnych w 21osobowej radzie miasta. To oni są tacy hojni. Szkoda, że za nasze. Może tak swoje diety przeznaczą na biednych. To będzie prawdziwy katolicyzm, a nie tylko na pokaz.
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 o 16:21
Ledwo wiąże koniec z końcem spłacając kredyt. Pincet plus się nie należy bo mam tylko jedno dziecko. A Patologia ma się dobrze żyjąc sobie na mój koszt. Nie pozdrawiam
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 o 13:03
Grobel z tymi jego radnymi zrobi z tego miasta socjalne eldorado. Ile panie Grobel jest zadłużone np osiedle Romów? Zamiast coś zrobić dobrego w tym mieście to będzie pan proponować nieróbstwo i patologie niepłacenia rachunków. My będziemy za tą patologie płacić? Rzygam już tym i pańskimi pomysłami
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 o 13:02
Albo programy integracji i remonty cyganom mieszkań albo oddłużanie 4 baniek . Boże widzisz to i nie grzmisz?
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 o 12:47
To 500+ już nie wystarcza? Kolejne łupienie uczciwych podatników.
Avatar
houk / 1 stycznia 2017 o 12:37
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
kto podjął taką niesprawiedliwą decyzje? Grobel czy kto?
Decyzje na ostatniej sesji podjęli Radni. Tylko jeden był przeciwko i powiedział odważnie co o tym sądzi. jego nazwiska nie będę wymieniał bo zaraz mnie tu różne dyktafony zakrzyczą. Domyśleć się nie trudno który to z nich jedyny ma jaja.
Avatar
Obywatel / 4 stycznia 2017 o 17:08
Mam mdłości od tych dotacji, pod blokiem 3 samochody, a czynszu nie płaci. Order dla radnych.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 o 17:39
W Puławach rządzi PiS!! Ma 15 radnych w 21osobowej radzie miasta.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 o 01:57
Od nowego roku tez nie płace rachunków. Niech Grobels z urzędasami mi tez umorzą długi!
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 o 17:59
Nie zganiajcie wszystko na PIS. Za tym programem oprócz radnych PIS głosowali zgodnie także radni PO i PSSP. Przeciwny był jedynie radny niezależny P. Maj.
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 o 17:40
Przypominam w Puławach rządzi PiS!! Ma 15 radnych w 21osobowej radzie miasta. To oni są tacy hojni. Szkoda, że za nasze. Może tak swoje diety przeznaczą na biednych. To będzie prawdziwy katolicyzm, a nie tylko na pokaz.
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 o 16:21
Ledwo wiąże koniec z końcem spłacając kredyt. Pincet plus się nie należy bo mam tylko jedno dziecko. A Patologia ma się dobrze żyjąc sobie na mój koszt. Nie pozdrawiam
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 o 13:03
Grobel z tymi jego radnymi zrobi z tego miasta socjalne eldorado. Ile panie Grobel jest zadłużone np osiedle Romów? Zamiast coś zrobić dobrego w tym mieście to będzie pan proponować nieróbstwo i patologie niepłacenia rachunków. My będziemy za tą patologie płacić? Rzygam już tym i pańskimi pomysłami
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 o 13:02
Albo programy integracji i remonty cyganom mieszkań albo oddłużanie 4 baniek . Boże widzisz to i nie grzmisz?
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 o 12:47
To 500+ już nie wystarcza? Kolejne łupienie uczciwych podatników.
Avatar
houk / 1 stycznia 2017 o 12:37
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
kto podjął taką niesprawiedliwą decyzje? Grobel czy kto?
Decyzje na ostatniej sesji podjęli Radni. Tylko jeden był przeciwko i powiedział odważnie co o tym sądzi. jego nazwiska nie będę wymieniał bo zaraz mnie tu różne dyktafony zakrzyczą. Domyśleć się nie trudno który to z nich jedyny ma jaja.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 0

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 3 0

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 13 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 0 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 3 1

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 35 1

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 1 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 1 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły 0 13

W czwartek Rada Miasta zdecyduje o losach parku Ludowego, którego odnowa będzie kosztować więcej niż pierwotnie zakładano. Prezydent prosi radnych o dodatkowe pieniądze i nie chce rezygnować z prac w parku. Za to opozycyjni radni PiS nie rezygnują z namawiania prezydenta, by na razie dał sobie spokój.

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala 0 0

Dwóch kierowców trafiło do szpitala po tym jak doszło do zderzenia samochodów w Wohyniu.

Lech Wałęsa w Zamościu zachęcał do aktywnego udziału w życiu politycznym [zdjęcia]
galeria

Lech Wałęsa w Zamościu zachęcał do aktywnego udziału w życiu politycznym [zdjęcia] 7 21

Były prezydent Polski Lech Wałęsa kontynuuje spotkania z mieszkańcami województwa lubelskiego. W poniedziałek był w Puławach, we wtorek w Zamościu a w środę wybiera się do Werbkowic (godz. 16, Gminny Ośrodek Kultury).

Bank odmówił kredytu? Wybierz jedną z wielu propozycji pożyczek pozabankowych!

Bank odmówił kredytu? Wybierz jedną z wielu propozycji pożyczek pozabankowych! 0 0

Rynek produktów finansowych nieustannie poszerza swoją ofertę, więc coraz większa grupa osób może skorzystać z różnego rodzaju pożyczek i kredytów. Przede wszystkim nie ma ograniczenia do usług bankowych, które tak naprawdę są dostępne jedynie dla wąskiego grona z dobrą historią kredytową i oczywiście zdolnością kredytową. Pożyczki pozabankowe okazują się niejednokrotnie jedynym ratunkiem w sytuacji kryzysu finansowego i przy konieczności ubiegania się o zastrzyk finansowy.

Dawid Dzięgielewski (Motor): Kibicom należy się awans

Dawid Dzięgielewski (Motor): Kibicom należy się awans 0 3

ROZMOWA Z Dawidem Dzięgielewskim, piłkarzem Motoru Lublin

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!