Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

9 września 2017 r.
16:45

Puławy: Był zabytkowy dworek, a będzie blok

Autor: Zdjęcie autora rs
134 30 A A
(fot. Wizualizacja inwestora)

Apartamenty Parkowe - to handlowa nazwa nowego wielorodzinnego budynku, który powstanie przy ul. Księżnej Izabeli. Zbuduje go lubelska firma Żagiel Dom na miejscu dawnej poczty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Po dworku, który stał w tym miejscu, nie ma już śladu. Działka, którą sprzedała firma Orange trafiła do państwa Magdaleny i Wiesława Peciaków z Kurowa. Przedsiębiorcy znanemu z prowadzenia Zakładów Futrzarskich udało się doprowadzić do uzyskania konserwatorskiej zgody na likwidację zabytku datowanego na drugą połowę XVIII wieku.

Gdy w maju zakończyła się rozbiórka dawnego dworku, a formalności związane z pozwoleniem na budowę nowego budynku wielorodzinnego zmierzały ku końcowi, zmienił się inwestor. Prawa do nieruchomości i uzyskanych pozwoleń nabyła lubelska firma Żagiel Dom i to ona w historycznej części miasta, blisko bramy do Parku Czartoryskich, postawi nowy apartamentowiec. Będzie to trzypiętrowy budynek z lokalem wielousługowym na parterze.

Jak informują pracownicy dewelopera, wewnątrz będą 53 mieszkania, a cała konstrukcja ma przypominać literę „U”. Budowa nowego apartamentowca ma rozpocząć się pod koniec tego roku. Potrwa około 20 miesięcy. 

Czytaj więcej o:

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 września 2017 o 14:19
Ależ kultura obrońcy radnego powiatowego. Gwoli wyjaśnienia to powiat wydaje pozwolenia na rozbiórkę wiec taki radny powiatowy powinien o tym wiedzieć, nagłaśniając sprawę, informować o tym opinie publiczna zanim mleko sie rozleje. Przecież pan Kiełb to nie tylko radny powiatowy ale i utrzymywany za nasze pieniądze z urzędu miasta etatowy 'historyk' miejski który powinien byc pasjonatem historii i zabytków. Zarówno powołania jak i z naszego wyboru!
Avatar
olo / 12 września 2017 o 08:43
undefined napisał:
Ciekawe co w tej sprawie zrobił 'wieki' 'pasjonat' historii i puławskich zabytków, zatrudniony przez Grobla by je 'chronił', zarazem radny powiatowy Zbigniew Kiełb? Co pan zrobił by ratować ten zabytek i inne? Np. zabytkowy dom zakonny? CO PAN ZROBIŁ?
 Ależ ci sie jad z pyska leje...A co ma zrobić radny powiatowy? Wlezc w kompetencje konserwatora zabytków? Tak kieruj swoje zale pacanie...
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 07:19
Puszczę rżną jak sąsiad trawnik, to co tam jeden zabytek w te czy we wte.... ale jak szary obywatel chce sobie drzewo wyrąbać na działce to panie, papirów, zgłoszeń, decyzji....
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 07:17
Oczywiście, można się było tego spodziewać.
Avatar
esteta / 10 września 2017 o 19:12
normalnie myślący napisał:
53 nowe mieszkania oznacza minimum 120 nowych lokatorów. Zyski: 53 podatki do kasy miasta, 53 rachunki do OPECu Puławy, 53 do MPWiGu Puławy, 53 czynsze. Zarobi też zakład komunalny w Puławach, okoliczne sklepy, proboszcz pobliskiej parafii. Zamiast niszczejącej ruiny same zyski. Niektórzy komentujący aby dowalić Groblowi, Kiełbowi, Dyktafonowi czy PiSowi będą bronić np. niesprzątniętej kupy psa sprzed tygodnia bo zabytkowa. Świat Wam się zawalił jak wyburzyli ten zagrzybiony budynek, o którym mało kto wcześniej cokolwiek wiedział?
 i LOKALE WIELOUSŁUGOWE ,KTÓRYCH STOI OD LIKU PUSTYCH BO PIES Z KULAWĄ NOGĄ ICH NIE WYNAJMIE.
 i LOKALE WIELOUSŁUGOWE ,KTÓRYCH STOI OD LIKU PUSTYCH BO PIES Z KULAWĄ NOGĄ ICH NIE WYNAJMIE. rozwiń
Avatar
khgd / 10 września 2017 o 15:35
undefined napisał:
undefined napisał:
Były Puławy Czartoryskich... są Puławy Grobli i Pećwoków
Trzeba mieć dowage by to napisac. Szacun
Avatar
Gość / 10 września 2017 o 15:20
Nie jest prawdą, że po dworku nie ma już śladu. Część została zburzona, ale pozostała druga połowa budynku przykryta niebieską plandeką, jakby komuś zrobiło się żal zabytku.
Avatar
Gość / 10 września 2017 o 14:40
prezes OPEC zarabia prawie 200 tysięcy rocznie. Grobel i Wójcikowa niewiele mniej. Kwapiński na swoje stowarzyszenie wyrwał z urzędu miasta 16 tys i pobrał diety prawie 14 tys.rocznie. Kierownicy urzędów zarabiają po 100 tys. sekretarz Grobla 153 tys rocznie. Dla tych demoralizujących wypłat my mamy burzyć zabytki? Zeby zarabiali po 300 tysięcy na rok? A może 400?
Avatar
. / 10 września 2017 o 13:25
normalnie myślący napisał:
Świat Wam się zawalił jak wyburzyli ten zagrzybiony budynek, o którym mało kto wcześniej cokolwiek wiedział?
  TAK!
Avatar
Gość / 10 września 2017 o 11:59
normalnie myślący pochwala niszczenie dorobku narodu polskiego? Nie jest dla niego ważny dorobek poprzednich pokoleń? Czy uznaje zasadę że jak coś jest stare to należy to zutylizować? To tak na koniec zapytam ile masz lat? Czy już pora na eutanazję?
Avatar
Gość / 12 września 2017 o 14:19
Ależ kultura obrońcy radnego powiatowego. Gwoli wyjaśnienia to powiat wydaje pozwolenia na rozbiórkę wiec taki radny powiatowy powinien o tym wiedzieć, nagłaśniając sprawę, informować o tym opinie publiczna zanim mleko sie rozleje. Przecież pan Kiełb to nie tylko radny powiatowy ale i utrzymywany za nasze pieniądze z urzędu miasta etatowy 'historyk' miejski który powinien byc pasjonatem historii i zabytków. Zarówno powołania jak i z naszego wyboru!
Avatar
olo / 12 września 2017 o 08:43
undefined napisał:
Ciekawe co w tej sprawie zrobił 'wieki' 'pasjonat' historii i puławskich zabytków, zatrudniony przez Grobla by je 'chronił', zarazem radny powiatowy Zbigniew Kiełb? Co pan zrobił by ratować ten zabytek i inne? Np. zabytkowy dom zakonny? CO PAN ZROBIŁ?
 Ależ ci sie jad z pyska leje...A co ma zrobić radny powiatowy? Wlezc w kompetencje konserwatora zabytków? Tak kieruj swoje zale pacanie...
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 07:19
Puszczę rżną jak sąsiad trawnik, to co tam jeden zabytek w te czy we wte.... ale jak szary obywatel chce sobie drzewo wyrąbać na działce to panie, papirów, zgłoszeń, decyzji....
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 07:17
Oczywiście, można się było tego spodziewać.
Avatar
esteta / 10 września 2017 o 19:12
normalnie myślący napisał:
53 nowe mieszkania oznacza minimum 120 nowych lokatorów. Zyski: 53 podatki do kasy miasta, 53 rachunki do OPECu Puławy, 53 do MPWiGu Puławy, 53 czynsze. Zarobi też zakład komunalny w Puławach, okoliczne sklepy, proboszcz pobliskiej parafii. Zamiast niszczejącej ruiny same zyski. Niektórzy komentujący aby dowalić Groblowi, Kiełbowi, Dyktafonowi czy PiSowi będą bronić np. niesprzątniętej kupy psa sprzed tygodnia bo zabytkowa. Świat Wam się zawalił jak wyburzyli ten zagrzybiony budynek, o którym mało kto wcześniej cokolwiek wiedział?
 i LOKALE WIELOUSŁUGOWE ,KTÓRYCH STOI OD LIKU PUSTYCH BO PIES Z KULAWĄ NOGĄ ICH NIE WYNAJMIE.
 i LOKALE WIELOUSŁUGOWE ,KTÓRYCH STOI OD LIKU PUSTYCH BO PIES Z KULAWĄ NOGĄ ICH NIE WYNAJMIE. rozwiń
Avatar
khgd / 10 września 2017 o 15:35
undefined napisał:
undefined napisał:
Były Puławy Czartoryskich... są Puławy Grobli i Pećwoków
Trzeba mieć dowage by to napisac. Szacun
Avatar
Gość / 10 września 2017 o 15:20
Nie jest prawdą, że po dworku nie ma już śladu. Część została zburzona, ale pozostała druga połowa budynku przykryta niebieską plandeką, jakby komuś zrobiło się żal zabytku.
Avatar
Gość / 10 września 2017 o 14:40
prezes OPEC zarabia prawie 200 tysięcy rocznie. Grobel i Wójcikowa niewiele mniej. Kwapiński na swoje stowarzyszenie wyrwał z urzędu miasta 16 tys i pobrał diety prawie 14 tys.rocznie. Kierownicy urzędów zarabiają po 100 tys. sekretarz Grobla 153 tys rocznie. Dla tych demoralizujących wypłat my mamy burzyć zabytki? Zeby zarabiali po 300 tysięcy na rok? A może 400?
Avatar
. / 10 września 2017 o 13:25
normalnie myślący napisał:
Świat Wam się zawalił jak wyburzyli ten zagrzybiony budynek, o którym mało kto wcześniej cokolwiek wiedział?
  TAK!
Avatar
Gość / 10 września 2017 o 11:59
normalnie myślący pochwala niszczenie dorobku narodu polskiego? Nie jest dla niego ważny dorobek poprzednich pokoleń? Czy uznaje zasadę że jak coś jest stare to należy to zutylizować? To tak na koniec zapytam ile masz lat? Czy już pora na eutanazję?
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 10

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 13 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 109 8

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 6

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 17 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!