Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

21 listopada 2016 r.
8:40

Puławy: Firma z Poznania zaprojektuje mediatekę i nową halę

Autor: Zdjęcie autora rs
5 11 A A
Tak może wyglądać mediateka (wizualizacja UM Puławy)
Tak może wyglądać mediateka (wizualizacja UM Puławy)

Poznańska pracownia architektoniczna zdobyła w Puławach dwa prestiżowe kontrakty. Firma weźmie udział m.in. w przygotowaniu dokumentacji na budowę nowej hali sportowej oraz mediateki przy POK. Wartość obu zadań przekracza 1,7 mln złotych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Oferta firmy Archimedia „Architekci&Inżynierowie” na projekt mediateki opiewa na prawie 450 tys. złotych. Dokumenty mają zostać przygotowane w ciągu siedmiu miesięcy od podpisania umowy. Władze Puław zabezpieczyły na ten cel o 50 tys. złotych mniej. Wygląda więc na to, że konieczne będzie głębsze sięgnięcie do kieszeni z publicznymi pieniędzmi.

Znacznie więcej kosztować będzie dokumentacja oraz sprawowanie nadzoru inwestorskiego dla nowej hali widowiskowo-sportowej. Ten kontrakt również trafi do pracowni Archimedia, która tym razem swoją ofertę złożyła występując w konsorcjum z puławską pracownią Marka. Ich wspólna oferta opiewała na prawie 1,3 mln złotych. Podobnie jak w przypadku mediateki, była to jedyna oferta złożona w tym postępowaniu.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 listopada 2016 o 08:57
Zajmowałem się na początku 2001 roku problemem „Deserted Library". „Gratuluję” pomysłu budowy tzw. Mediateki, (czy ktoś był w Gdańsku lub Opolu?). To dobre było 10-15 lat temu, samo przeniesienie biblioteki miejskiej i zrobienie multimedialnej biblioteki, to za mało na tak kosztowną inwestycję. W niedalekiej przyszłości (1-5 lat) - serwisy streamingowe zaleją nas wytworami światowej kultury wprost z Sieci, w postaci pełnej, stabilnej, łatwej w użyciu mobilnej usługi. I co wtedy zrobicie z tym pięknym obiektem? Wstawicie konfesjonały? Ku temu to idzie. Ale Prezydent Puław zapomina że to ludzie budują przyszłość, a wyznaczając dyrektora bez konkursu, skazuje społeczeństwo z Puław na amatorszczyznę i "sieczkę propozycji kulturalnych". Nawet inteligentny budynek nie zastąpi profesjonalizmu. Partyjny interes Panów G. i Ś. oraz misiewiczostwo szkodzi Puławom.
Zajmowałem się na początku 2001 roku problemem „Deserted Library". „Gratuluję” pomysłu budowy tzw. Mediateki, (czy ktoś był w Gdańsku lub Opolu?). To dobre było 10-15 lat temu, samo przeniesienie biblioteki miejskiej i zrobienie multimedialnej biblioteki, to za mało na tak kosztowną inwestycję. W niedalekiej przyszłości (1-5 lat) - serwisy streamingowe zaleją nas wytworami światowej kultury wprost z Sieci, w postaci pełnej, stabilnej, łatwej w użyciu mobilnej usługi. I co wtedy zrobicie z tym pięknym obiektem? Wstawicie konfesjonały? K... rozwiń
Avatar
Max / 23 listopada 2016 o 22:32
Katecheta dyrektorem ośrodka kultury? Żart?
Avatar
Gość / 23 listopada 2016 o 20:51
Jedna oferta? 450 tysięcy za projekt? Dla porównania u nas w gminie Puławy był przetarg na dokumentacje rozbudowy szkoły w Gołębiu wraz z halą sportową. Zebrali 14 ofert, 7 miesięcy na wykonanie, koszt nieco ponad sześćdziesiąt tysięcy (dane ze strony urzędu). Fajny projekt zrobiony i już sporo wybudowane. Konkurencje można zapewnić, trzeba tylko umieć i chcieć.
Avatar
f / 23 listopada 2016 o 18:02
Słusznie, na to szkoda pieniędzy. Miasto się wyludnia, młodzież nie wiąże z nim przyszłości. A budować, żeby swoi zatrudniali swoich, pod płaszczykiem służby społeczeństwu, to już przesada.
Avatar
Gość / 23 listopada 2016 o 11:55
Dlaczego wpłyneła tylko jedna oferta nikt niewiedział a może przetarg był żle rozpisany. Informaccji w prasie ogólnokrajowej nie było bo poco lepiej jak mniej osób wie i wygra wiadomo kto .
Avatar
Gość / 23 listopada 2016 o 07:55
Kiedy wy to zbudujecie? Za 10 lat najwcześniej.
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 o 18:10
"Mediateka, budować obiekt gdy wszystko przenosi się do sieci. Poczytajcie, bo tu na prowincji nie widzicie światowych trędów. " Najpierw to sobie słownik kup, albo podążając za światowymi trendami skorzystaj ze słownika online.
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 o 17:45
Coś czuje, że hala będzie najszybciej w 2020 i to pod warunkiem właściwego wyniku w wyborach samorządowych w 2018 roku... W Toruniu są ważniejsze inwestycje...
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 o 17:06
Mediateka, budować obiekt gdy wszystko przenosi się do sieci. Poczytajcie, bo tu na prowincji nie widzicie światowych trędów. Katecheta dyrektorem Domu Chemika, a repertuar na miernym poziomie "dla ludu", człowiek musi jeździć do Warszawy. Czy ktoś jeszcze chodzi to tego przybytku "kultury"? Szkoda na to pieniędzy, jestem za przeznaczeniem ich na ten szpitalny skansen.
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 o 10:33
W 2017 będzie wiadomo czy ministerstwo da pieniądze
Avatar
Gość / 24 listopada 2016 o 08:57
Zajmowałem się na początku 2001 roku problemem „Deserted Library". „Gratuluję” pomysłu budowy tzw. Mediateki, (czy ktoś był w Gdańsku lub Opolu?). To dobre było 10-15 lat temu, samo przeniesienie biblioteki miejskiej i zrobienie multimedialnej biblioteki, to za mało na tak kosztowną inwestycję. W niedalekiej przyszłości (1-5 lat) - serwisy streamingowe zaleją nas wytworami światowej kultury wprost z Sieci, w postaci pełnej, stabilnej, łatwej w użyciu mobilnej usługi. I co wtedy zrobicie z tym pięknym obiektem? Wstawicie konfesjonały? Ku temu to idzie. Ale Prezydent Puław zapomina że to ludzie budują przyszłość, a wyznaczając dyrektora bez konkursu, skazuje społeczeństwo z Puław na amatorszczyznę i "sieczkę propozycji kulturalnych". Nawet inteligentny budynek nie zastąpi profesjonalizmu. Partyjny interes Panów G. i Ś. oraz misiewiczostwo szkodzi Puławom.
Zajmowałem się na początku 2001 roku problemem „Deserted Library". „Gratuluję” pomysłu budowy tzw. Mediateki, (czy ktoś był w Gdańsku lub Opolu?). To dobre było 10-15 lat temu, samo przeniesienie biblioteki miejskiej i zrobienie multimedialnej biblioteki, to za mało na tak kosztowną inwestycję. W niedalekiej przyszłości (1-5 lat) - serwisy streamingowe zaleją nas wytworami światowej kultury wprost z Sieci, w postaci pełnej, stabilnej, łatwej w użyciu mobilnej usługi. I co wtedy zrobicie z tym pięknym obiektem? Wstawicie konfesjonały? K... rozwiń
Avatar
Max / 23 listopada 2016 o 22:32
Katecheta dyrektorem ośrodka kultury? Żart?
Avatar
Gość / 23 listopada 2016 o 20:51
Jedna oferta? 450 tysięcy za projekt? Dla porównania u nas w gminie Puławy był przetarg na dokumentacje rozbudowy szkoły w Gołębiu wraz z halą sportową. Zebrali 14 ofert, 7 miesięcy na wykonanie, koszt nieco ponad sześćdziesiąt tysięcy (dane ze strony urzędu). Fajny projekt zrobiony i już sporo wybudowane. Konkurencje można zapewnić, trzeba tylko umieć i chcieć.
Avatar
f / 23 listopada 2016 o 18:02
Słusznie, na to szkoda pieniędzy. Miasto się wyludnia, młodzież nie wiąże z nim przyszłości. A budować, żeby swoi zatrudniali swoich, pod płaszczykiem służby społeczeństwu, to już przesada.
Avatar
Gość / 23 listopada 2016 o 11:55
Dlaczego wpłyneła tylko jedna oferta nikt niewiedział a może przetarg był żle rozpisany. Informaccji w prasie ogólnokrajowej nie było bo poco lepiej jak mniej osób wie i wygra wiadomo kto .
Avatar
Gość / 23 listopada 2016 o 07:55
Kiedy wy to zbudujecie? Za 10 lat najwcześniej.
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 o 18:10
"Mediateka, budować obiekt gdy wszystko przenosi się do sieci. Poczytajcie, bo tu na prowincji nie widzicie światowych trędów. " Najpierw to sobie słownik kup, albo podążając za światowymi trendami skorzystaj ze słownika online.
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 o 17:45
Coś czuje, że hala będzie najszybciej w 2020 i to pod warunkiem właściwego wyniku w wyborach samorządowych w 2018 roku... W Toruniu są ważniejsze inwestycje...
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 o 17:06
Mediateka, budować obiekt gdy wszystko przenosi się do sieci. Poczytajcie, bo tu na prowincji nie widzicie światowych trędów. Katecheta dyrektorem Domu Chemika, a repertuar na miernym poziomie "dla ludu", człowiek musi jeździć do Warszawy. Czy ktoś jeszcze chodzi to tego przybytku "kultury"? Szkoda na to pieniędzy, jestem za przeznaczeniem ich na ten szpitalny skansen.
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 o 10:33
W 2017 będzie wiadomo czy ministerstwo da pieniądze
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 0 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 9

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 5

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!