niedziela, 18 lutego 2018 r.

Puławy

Puławy: Firma z Poznania zaprojektuje mediatekę i nową halę

Dodano: 21 listopada 2016, 08:40
Autor: rs

Tak może wyglądać mediateka (wizualizacja UM Puławy)
Tak może wyglądać mediateka (wizualizacja UM Puławy)

Poznańska pracownia architektoniczna zdobyła w Puławach dwa prestiżowe kontrakty. Firma weźmie udział m.in. w przygotowaniu dokumentacji na budowę nowej hali sportowej oraz mediateki przy POK. Wartość obu zadań przekracza 1,7 mln złotych.

Oferta firmy Archimedia „Architekci&Inżynierowie” na projekt mediateki opiewa na prawie 450 tys. złotych. Dokumenty mają zostać przygotowane w ciągu siedmiu miesięcy od podpisania umowy. Władze Puław zabezpieczyły na ten cel o 50 tys. złotych mniej. Wygląda więc na to, że konieczne będzie głębsze sięgnięcie do kieszeni z publicznymi pieniędzmi.

Znacznie więcej kosztować będzie dokumentacja oraz sprawowanie nadzoru inwestorskiego dla nowej hali widowiskowo-sportowej. Ten kontrakt również trafi do pracowni Archimedia, która tym razem swoją ofertę złożyła występując w konsorcjum z puławską pracownią Marka. Ich wspólna oferta opiewała na prawie 1,3 mln złotych. Podobnie jak w przypadku mediateki, była to jedyna oferta złożona w tym postępowaniu.

Użytkownik niezarejestrowany
Max
Użytkownik niezarejestrowany
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (24 listopada 2016 o 08:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zajmowałem się na początku 2001 roku problemem „Deserted Library". „Gratuluję” pomysłu budowy tzw. Mediateki, (czy ktoś był w Gdańsku lub Opolu?). To dobre było 10-15 lat temu, samo przeniesienie biblioteki miejskiej i zrobienie multimedialnej biblioteki, to za mało na tak kosztowną inwestycję. W niedalekiej przyszłości (1-5 lat) - serwisy streamingowe zaleją nas wytworami światowej kultury wprost z Sieci, w postaci pełnej, stabilnej, łatwej w użyciu mobilnej usługi. I co wtedy zrobicie z tym pięknym obiektem? Wstawicie konfesjonały? Ku temu to idzie. Ale Prezydent Puław zapomina że to ludzie budują przyszłość, a wyznaczając dyrektora bez konkursu, skazuje społeczeństwo z Puław na amatorszczyznę i "sieczkę propozycji kulturalnych". Nawet inteligentny budynek nie zastąpi profesjonalizmu. Partyjny interes Panów G. i Ś. oraz misiewiczostwo szkodzi Puławom.
Rozwiń
Max
Max (23 listopada 2016 o 22:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Katecheta dyrektorem ośrodka kultury? Żart?
Rozwiń
Gość
Gość (23 listopada 2016 o 20:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jedna oferta? 450 tysięcy za projekt? Dla porównania u nas w gminie Puławy był przetarg na dokumentacje rozbudowy szkoły w Gołębiu wraz z halą sportową. Zebrali 14 ofert, 7 miesięcy na wykonanie, koszt nieco ponad sześćdziesiąt tysięcy (dane ze strony urzędu). Fajny projekt zrobiony i już sporo wybudowane. Konkurencje można zapewnić, trzeba tylko umieć i chcieć.
Rozwiń
f
f (23 listopada 2016 o 18:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Słusznie, na to szkoda pieniędzy. Miasto się wyludnia, młodzież nie wiąże z nim przyszłości. A budować, żeby swoi zatrudniali swoich, pod płaszczykiem służby społeczeństwu, to już przesada.
Rozwiń
Gość
Gość (23 listopada 2016 o 11:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlaczego wpłyneła tylko jedna oferta nikt niewiedział a może przetarg był żle rozpisany. Informaccji w prasie ogólnokrajowej nie było bo poco lepiej jak mniej osób wie i wygra wiadomo kto .
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!