sobota, 24 lutego 2018 r.

Puławy

Puławy: Głosowanie tylko do niedzieli

Dodano: 16 września 2017, 11:28
Autor: rs

 głosowanie na budżet obywatelski w Puławach
głosowanie na budżet obywatelski w Puławach (fot. Radosław Szczęch)

Czas na oddanie głosów przez internet na wybrane projekty budżetu obywatelskiego mija w najbliższą niedzielę, 17 września. Warto o tym pamiętać, jeśli nie mamy zamiaru brać udziału w głosowaniu tradycyjnym.

Żeby wziąć udział w głosowaniu on-line wystarczy wejść na stronę pulawy.eu i kliknąć na link "zagłosuj przez internet". Po akceptacji regulaminu, system poprosi nas o imię, nazwisko i numer PESEL. Na podstawie tych danych sam wskaże nam listę projektów ogólnomiejskich oraz rejonowych, przypisując nas do odpowiedniej części miasta. Zadaniem głosującego jest zaznaczenie tych, które uznamy, za najlepsze. Na zakończenie komputer poprosi nas jeszcze o numer telefonu, na który wyśle jednorazowy kod autoryzujący nasz wybór. Czas na oddanie głosu minie równo o północy.

Pracownicy z Urzędu Miasta na razie nie podają frekwencji, ale jak zaznaczyli, ta na kilka dni przed zakończeniem głosowania internetowego, jest podobna do zeszłorocznej. Przypominamy, że wtedy głosy on-line oddało niecałe 1700 osób, czyli około 4 procent uprawnionych. Czy tym razem będzie lepiej - przekonamy się wkrótce. Dane powinniśmy poznać w przyszłym tygodniu.

Warto dodać, że osoby, które nie wykorzystają internetowej możliwości zagłosowania na wybrane inwestycje, będą mogły zrobić to tradycyjnie - wrzucając kartki do urn. Komisje w każdym rejonie (w bibliotece przy ul. Głębokiej, SP nr 6, 10 i 11 oraz ZS nr 1) będą otwarte w godz. 10:00 -18:00. Od głosów mieszkańców będzie zależało to, w jaki sposób władze rozdysponują ponad 2 miliony złotych. Efektem poprzednich edycji tych społecznych konsultacji są m.in. tegoroczne prace przy nowym parkingu na os. Niwa, rozbudowa ścieżek rowerowych przy ul. Wojska Polskiego i Gościńczyk, czy miejskie wodopoje.

Czytaj więcej o: budżet obywatelski Puławy
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!