Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

12 grudnia 2017 r.
16:27

Puławy: Jak dzięki innowacjom rozwijać polską gospodarkę?

5 10 A A

Nauka, biznes, człowiek i technologia – to cztery główne zagadnienia Dni Innowacji, które w poniedziałek rozpoczęły się w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym. Paneliści rozmawiają m.in. o tym, jak dzięki nowatorskim rozwiązaniom rozwijać polską gospodarkę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Cykl spotkań, wykładów i dyskusji dotyczących szeroko rozumianych innowacji organizuje PPNT oraz Zakłady Azotowe „Puławy”. – Ich głównym założeniem jest popularyzacja współpracy i przepływu wiedzy pomiędzy światem nauki i biznesu, wykorzystywanie nowoczesnych rozwiązań w prowadzeniu działalności gospodarczej oraz organizacja warsztatów dla osób planujących jej rozpoczęcie – mówi Piotr Górecki z puławskiego technoparku, który podkreśla, że ważne jest transferowanie wyników badań naukowych do sfery biznesu oraz popularyzacja osiągnięć technologicznych.

Jak to zrobić? – Poprzez nawiązanie sieci powiązań, wymianę doświadczeń, uczenie się procedur, które pozwalają na wdrażanie tego, co zostanie wymyślone na uczelniach, czy w instytutach badawczych i wprowadzenie tego na rynek – tłumaczy Tomasz Szymajda, prezes PPNT. – Dlatego kładziemy nacisk, żeby podczas Dni Innowacji zgromadzić w jednym miejscu jak najwięcej podmiotów z różnych dzień, takich jak biznes, nauka, organizacja pozarządowe, czy firmy nowych technologii. Naszą rolą jest to, żeby integrować te środowiska i zachęcać do szerszego finansowania badań i rozwoju – dodaje.

Wśród gości tegorocznych DI znalazł się m.in. Mariusz Bartosewicz z gabinetu wiceministra Jerzego Kwiecińskiego w resorcie rozwoju. Opowiedział m.in. o założeniach nowych ustaw w ramach tzw. konstytucji dla biznesu. – One, najkrócej mówiąc, mają ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej, szczególnie dla mikro i małych firm. Z jednej strony poprzez nowe sposoby współpracy administracji z biznesem, a z drugiej poprzez ułatwienia o charakterze finansowym – mówi urzędnik, wymieniając m.in. dobrowolne zwolnienie z opłacania składek na ZUS przez pierwszych 6 miesięcy. Tego typu rozwiązania mają zostać wprowadzone wiosną przyszłego roku.

Wśród poruszonych tematów znalazło się także kształcenie na potrzeby gospodarki (o czym rozmawiali przedstawiciele puławskich firm, instytutów badawczych, naukowcy z lubelskich uczelni oraz rządu), czy relacji pomiędzy biznesem, samorządem, nauką i organizacjami pozarządowymi. W tej drugiej dyskusji udział wzięli m.in. prezes ZA Jacek Janiszek, Renata Szczypa ze Stowarzyszenia „Rodzina”, czy wiceprezydent Puław Taduesz Kocoń.

Na środę zaplanowano natomiast rozmowy m.in. o wolontariacie pracowniczym na przykładzie ZA, zachęcaniu pracowników do aktywnego trybu życia, a także o nowych technologiach w IT, robotyce i edukacji.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 grudnia 2017 o 13:25
Myślę, że najwięcej treści do dyskusji wniósł pan wiceprezydent Kocoń. To postać znana z odważnych i niekonwencjonalnych wypowiedzi i zapewne dlatego znalazł sie wśród panelistów.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 14:47
Dziękujemy panie Grobel, może Pan już odejść !!!
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 12:20
Czy na tym spotkaniu powiedzieli ile mieszkaniec Puław co roku musi dopłacać do tego parku ''naukowo''- '' technologicznego''? Dziękujemy panie Grobel
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 11:45
Przepraszam a dla kogo to spotkanie na temat innowacji? dla emerytów z PISu Jarząbek, Godliński, Czeżyk. Przypominam że prof. Pawłowicz ma badania, że w tym wieku to już raczej nie innowacje a emerytura.
Avatar
człek / 13 grudnia 2017 o 10:59
Szulowski jako prezes wodociągów podniósł ceny wody. Grobel i spółka podniósł podatki, opłaty za śmieci, opec bawi się cenami za ciepło. PUŁAWY, by żyło się lepiej zatrudnionym  przez UM.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 08:30
Bez obrazy, ale jeśli o innowacyjności w Puławach rozmawiają Pan Kocoń i Pani Szczypa... to ja się autentycznie boję o przyszłość tego miasta
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 19:36
Wiedzą z Puławskiego Świata Nauki płynie do Puławskiego Biznesu poprzez Puławski Samorząd wartkim strumieniem i nie dziwota, że w mieście przedsiębiorczość kwitnie i pojawiają się ciekawe innowacje. Wśród innowacji najbardziej przemawia do mnie popularyzacja wolontariatu pracowniczego na Zakładach Azotowych. Jeśli każdy pracownik choć ćwierć etatu przepracuje w ramach wolontariatu, firma ta będąca wizytówką naszego regionu istotnie poprawi wynik finansowy. Zapewne i Zarząd już daje przykład, który zawsze idzie z góry. Można rzec Złoty Wiek przed Pulawami.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 17:31
"zachęcaniu pracowników do aktywnego trybu życia" w Azotach za 60zł na rok. Niech już się Azoty nie błaźnią i nie edukują innych jak to robić.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 17:01
Po co komu takie żenujące spektakle ? Szymajda z PiS organizuje konferencje na której połowa sali świeci pustkami a druga połowa to towarzysze partyjni z PiS. Smaga, Godliński, Czezyk.. Myśliciele....
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 16:36
Księga Przysłów Salomona : " Już ten, kto jest niedbały w pracy, jest bratem szkodnika. " ___________ Wyszukiwarka : " Jak w pracy powinien zachowywać się prawdziwy chrześcijanin "
Avatar
Gość / 14 grudnia 2017 o 13:25
Myślę, że najwięcej treści do dyskusji wniósł pan wiceprezydent Kocoń. To postać znana z odważnych i niekonwencjonalnych wypowiedzi i zapewne dlatego znalazł sie wśród panelistów.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 14:47
Dziękujemy panie Grobel, może Pan już odejść !!!
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 12:20
Czy na tym spotkaniu powiedzieli ile mieszkaniec Puław co roku musi dopłacać do tego parku ''naukowo''- '' technologicznego''? Dziękujemy panie Grobel
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 11:45
Przepraszam a dla kogo to spotkanie na temat innowacji? dla emerytów z PISu Jarząbek, Godliński, Czeżyk. Przypominam że prof. Pawłowicz ma badania, że w tym wieku to już raczej nie innowacje a emerytura.
Avatar
człek / 13 grudnia 2017 o 10:59
Szulowski jako prezes wodociągów podniósł ceny wody. Grobel i spółka podniósł podatki, opłaty za śmieci, opec bawi się cenami za ciepło. PUŁAWY, by żyło się lepiej zatrudnionym  przez UM.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 08:30
Bez obrazy, ale jeśli o innowacyjności w Puławach rozmawiają Pan Kocoń i Pani Szczypa... to ja się autentycznie boję o przyszłość tego miasta
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 19:36
Wiedzą z Puławskiego Świata Nauki płynie do Puławskiego Biznesu poprzez Puławski Samorząd wartkim strumieniem i nie dziwota, że w mieście przedsiębiorczość kwitnie i pojawiają się ciekawe innowacje. Wśród innowacji najbardziej przemawia do mnie popularyzacja wolontariatu pracowniczego na Zakładach Azotowych. Jeśli każdy pracownik choć ćwierć etatu przepracuje w ramach wolontariatu, firma ta będąca wizytówką naszego regionu istotnie poprawi wynik finansowy. Zapewne i Zarząd już daje przykład, który zawsze idzie z góry. Można rzec Złoty Wiek przed Pulawami.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 17:31
"zachęcaniu pracowników do aktywnego trybu życia" w Azotach za 60zł na rok. Niech już się Azoty nie błaźnią i nie edukują innych jak to robić.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 17:01
Po co komu takie żenujące spektakle ? Szymajda z PiS organizuje konferencje na której połowa sali świeci pustkami a druga połowa to towarzysze partyjni z PiS. Smaga, Godliński, Czezyk.. Myśliciele....
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 16:36
Księga Przysłów Salomona : " Już ten, kto jest niedbały w pracy, jest bratem szkodnika. " ___________ Wyszukiwarka : " Jak w pracy powinien zachowywać się prawdziwy chrześcijanin "

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Trudne zadanie Budowlanych Lublin

Trudne zadanie Budowlanych Lublin 0 0

Przeciwnikiem Budowlanych Lublin będzie brązowy medalista mistrzostw Polski Pogoń Siedlce. Sobotnie wyjazdowe spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 16

Zbudują największe SPA w woj. lubelskim. Olbrzymia dotacja z UE
tylko u nas

Zbudują największe SPA w woj. lubelskim. Olbrzymia dotacja z UE 124 13

Za trzy lata w Celejowie (gm. Wąwolnica) ma powstać sześciohektarowy kompleks leczniczo-wypoczynkowy, największe SPA w regionie. Projekt budowy term dostał aż 66 775 633 złotych dofinansowania z UE

Wybuch w bloku w Świdniku. To on ratował mieszkańców z pożaru mieszkania
galeria

Wybuch w bloku w Świdniku. To on ratował mieszkańców z pożaru mieszkania 81 6

Krzyknęłam: Szymon nie idź tam!, ale on był już w środku – opowiada Aleksandra Jabłońska, dziewczyna Szymona Duhera. To świadkowie piątkowego wybuchu w bloku przy ul. Hallera w Świdniku. 20-latek pomógł jednej z poparzonych osób. Z zadymionego budynku wyprowadził też dwójkę dzieci

Zmień nawyki na wiosnę. PoZdro! Ci podpowie!

Zmień nawyki na wiosnę. PoZdro! Ci podpowie! 0

Wiosna pięknie wkroczyła. Porządki w szafie, porządki w domu, nowe postanowienia, plany… Podobne myśli kiełkują w głowach pewnie wielu z nas. Wszystko sobie poukładamy, przewietrzymy, przeorganizujemy. Tak, już to czujemy - od razu będzie lepiej, nasze życie będzie jak nowe! A teraz, od czego zacząć… zastanawiamy się. Okazuje się, że najrozsądniej byłoby zacząć od… siebie. Historie rodzin z Programu PoZdro!, prowadzonego przez Fundację Medicover od 2014 roku między innymi w Lublinie, mogą być tego inspirującym i przekonującym przykładem.

Chełmianka kontra Orlęta Spomlek, wyjazdy Avii i Podlasia

Chełmianka kontra Orlęta Spomlek, wyjazdy Avii i Podlasia 1 0

Nie ma czasu na odpoczynek. Avia, Podlasie i Orlęta grały w środę, a już w sobotę wracają do rywalizacji. Najtrudniejsze zadanie czeka ostatnią z ekip, która spróbuje zatrzymać rozpędzonego lidera z Chełma

Biżuteria Swarovski - błyszcz jak największe gwiazdy

Biżuteria Swarovski - błyszcz jak największe gwiazdy 0 0

Biżuteria Swarovski jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Błyszczące kryształy są wykorzystywane do tworzenia bransoletek, kolii, kolczyków, broszek i pierścionków. Strojne ozdoby odbijają światło, mieniąc się tysiącami kolorów, dzięki czemu są odpowiednim dodatkiem do eleganckich kreacji. Z tego powodu po biżuterię Swarovski sięgają nawet największe gwiazdy Hollywood i inni artyści.

Polska - Rosja. Majdan, Świerczewski, Iwan na Arenie Lublin
13 maja 2018, 16:00

Polska - Rosja. Majdan, Świerczewski, Iwan na Arenie Lublin 4 4

Wydarzenie Radosław Majdan, bracia Mroczkowie i Rafał Maserak zagrają w piłkę na Arenie Lublin. Zresztą nie tylko oni, bo będzie też Piotr Zelt, Bilgun Ariunbataar, Jarosław Jakimowicz, Przemysław Cypryański, Maciej Florek, Marcin Wójcik, Piotr Świerczewski, Tomasz Frankowski i Tomasz Iwan

Nowa porcja utrudnień w Lublinie. Także w centrum miasta

Nowa porcja utrudnień w Lublinie. Także w centrum miasta 8 4

Nowe zakazy i ograniczenia pojawią się w przyszłym tygodniu na Królewskiej i Lubartowskiej, Drodze Męczenników Majdanka, Lotniczej oraz Franczaka „Lalka”. Od dziś utrudnienia będą też na Pszczelej

Kobieta zginęła w pożarze domu. Przyczyną niedopałek papierosa? [zdjęcia]
galeria

Kobieta zginęła w pożarze domu. Przyczyną niedopałek papierosa? [zdjęcia] 3 2

W czwartek w Białobrzegach w gminie Kock doszło do tragicznego w skutkach pożaru domu

Piłkarze Górnika grają z GKS Tychy. Czy powtórzą wynik z jesieni?

Piłkarze Górnika grają z GKS Tychy. Czy powtórzą wynik z jesieni? 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna dzisiaj zmierzy się na wyjeździe z GKS Tychy. Początek spotkania o godzinie 19

Uczczą pamięć trenera. VII Memoriał Leszka Marii Rouperta

Uczczą pamięć trenera. VII Memoriał Leszka Marii Rouperta 4 0

Koszykówka W sobotę w lubelskiej hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli odbędzie się VII Memoriał Leszka Marii Rouperta

Egzamin gimnazjalny 2018 ANGIELSKI. Odpowiedzi i arkusze CKE poziom podstawowy i rozszerzony

Egzamin gimnazjalny 2018 ANGIELSKI. Odpowiedzi i arkusze CKE poziom podstawowy i rozszerzony 1 1

Egzamin gimnazjalny 2018 angielski. Odpowiedzi i arkusze z pytaniami z angielskiego opublikujemy na naszej stronie internetowej po zakończeniu egzaminu

Pierwszaki na okładkę Dziennika Wschodniego!

Pierwszaki na okładkę Dziennika Wschodniego! 1 0

Szukamy najlepszej, najzdolniejszej i najmilszej klasy pierwszej. W naszym nowym plebiscycie "Pierwszaki Roku 2018" do wygrania jest między innymi profesjonalna sesja okładkowa i wycieczka do Jura Parku w Bałtowie

21-latek zginął w wypadku, pożar ciężarówki [zdjęcia, wideo]
galeria
film

21-latek zginął w wypadku, pożar ciężarówki [zdjęcia, wideo] 19 5

Rover, którym kierował 21-latek zderzył się z samochodem ciężarowym

Dodatki dla pielęgniarek sporo niższe niż dla lekarzy. "Jesteśmy dyskryminowane!"

Dodatki dla pielęgniarek sporo niższe niż dla lekarzy. "Jesteśmy dyskryminowane!" 88 23

Pielęgniarki ze szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie są oburzone propozycją zmian w wynagrodzeniach