czwartek, 22 lutego 2018 r.

Puławy

Puławy: Koniec targowiska na placu po tartaku

Dodano: 13 lutego 2018, 12:24
Autor: rs

Handel znika z placu po tartaku. Od tego miesiąca, mieszkańcy Puław, targowisko znajdą przy ul. Składowej i Kaniowczyków. Zmiana dotyczy planów budowy hali sportowej przy ul. Lubelskiej.

(fot. Archiwum)

Plac po dawnym tartaku, na którym funkcjonowało Miejskie Targowisko, został przeznaczony pod budowę nowej hali sportowej. Mimo tego, że przez najbliższe dwa miesiące, ze względu na ponowienie przetargu, prace będą prowadzone, sprzedający i kupujący już teraz muszą przyzwyczaić się do zmian.
Władze spółki „Nieruchomości Puławskie” skierowały ich w inne miejsca.

Stoiska rolno-spożywcze od poniedziałku do soboty znajdziemy przy ul. Składowej 6b (do godz. 14.00), a przemysłowe w środy przy ul. Składowej 3. Z kolei meble i dywany będą sprzedawane na błoniach przy ul. Kaniowczyków.

Co ciekawe, ta ostatnia lokalizacja również będzie miała charakter tymczasowy, a to z uwagi na fakt, że błonia w tym roku zostaną przebudowane.

– Gdy oddamy plac budowy, żadna forma handlu w tym miejscu nie będzie możliwa, przetarg ogłaszamy wiosną – przypomina Wiesław Stolarski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

Gdzie w tej sytuacji podzieją się sprzedawcy mebli i dywanów, na razie nie wiadomo. Decyzję w tej sprawie podejmą „Nieruchomości Puławskie”. Szanse na to, że po przebudowie błoni, handel wróci na parking przy ul. Kaniowczyków są niewielkie.

Użytkownik niezarejestrowany
klient
Użytkownik niezarejestrowany
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (15 lutego 2018 o 08:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ceny są podobne. Chodzi o estetykę miasta.
Rozwiń
klient
klient (14 lutego 2018 o 16:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Do sprzedaży mebli i dywanów służą wyspecjalizowane sklepy których jest wystarczajaco w Puławach.  A jak ktoś chce kupować takie rzeczy na targowisku to niech jedzie na wieś np. do Zwolenia, Żyrzyna czy Markuszowa tam na targowiskach sprzedają takie rzeczy. W mieście targowisko służy do sprzedaży płodów rolnych a nie tego całego dziadowstwa.
 Mniej zamożni szukają natargu bo jest znacznie taniej.Nie sugeruj ludziom co ,gdzie i kiedy mają kupować.To ich sprawa .
Rozwiń
Gość
Gość (13 lutego 2018 o 18:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Od razu znać że specjalista od wiejskich targiwisk powiedział co wiedział... a na hali to niby po co się jeździ - po sport? Przecie nie od wczora wiadomo, że po kartofle mydło i powidło na hale najlepiej!
Rozwiń
Gość
Gość (13 lutego 2018 o 18:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do sprzedaży mebli i dywanów służą wyspecjalizowane sklepy których jest wystarczajaco w Puławach. A jak ktoś chce kupować takie rzeczy na targowisku to niech jedzie na wieś np. do Zwolenia, Żyrzyna czy Markuszowa tam na targowiskach sprzedają takie rzeczy. W mieście targowisko służy do sprzedaży płodów rolnych a nie tego całego dziadowstwa.
Rozwiń
Gość
Gość (13 lutego 2018 o 18:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najlepiej targowisko urządzić przy UM.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!