Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

19 maja 2014 r.
15:20
Edytuj ten wpis

Puławy: Ludzie chcą przejścia do Biedronki

Autor: Zdjęcie autora (pab)
11 10 A A

Przejścia dla pieszych w okolicach sklepu Biedronka przy ul. Włostowickiej w Puławach domagają się przedstawiciele stowarzyszenia "Przyjazne Włostowice.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- O poprawie bezpieczeństwa w tym miejscu myśleliśmy już od dłuższego czasu. Mieliśmy też sygnały od mieszkańców - mówi Paweł Matras, prezes stowarzyszenia. - Ostatnio byłem nawet świadkiem wypadku. 6-letnie dziecko wybiegło na ulicę i zostało potrącone przez samochód. Uznaliśmy więc, że warto zająć się tą sprawą jak najszybciej - dodaje Matras.

Obecność istniejącego w pobliżu supermarketu powoduje, że piesi skracają sobie przejście przez ruchliwą ulicę. I mimo, że ul. Włostowicką, z powodu licznych spowalniaczy nie da się szybko jeździć, to i tak jest tu niebezpiecznie. - Dlatego zaczynamy zbiórkę podpisów pod petycją w tej sprawie, którą złożymy do zarządcy drogi - mówi Paweł Matras.

Na razie nie wiadomo, czy drogowcy przychylą się do próśb mieszkańców. - Do tej pory nie mieliśmy żadnych sygnałów w sprawie bezpieczeństwa w tych okolicy - przyznaje Andrzej Chmielowski, kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich w Puławach. - Ale czekamy na wniosek w tej sprawie, który z pewnością zostanie rozpatrzony.

Osoby, które chcą włączyć się w akcję zbierania podpisów w sprawie budowy przejścia dla pieszych mogą kontaktować się ze stowarzyszeniem pod adresem: przyjaznewlostowice@gmail.com
Czytaj więcej o:

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
hfuyjgj / 30 kwietnia 2016 o 23:21

panie prezesie a co ile metrów ma być przejście dla pieszych  co 20,50 ,100,200,500 m bo jak co 20 to jaktu jezdzic samochodem

Avatar
dhgdmhf / 30 kwietnia 2016 o 23:18

prezes stowarzyszenia mieszka na przeciwko biedronki i ma przejście dwadzieścia metrów od domy w stronę Kazimierza dolnego i racja jest z młodzieżówki pis służy za pachołka pisowców chociaż mniemam nic do nich wszystko robi na pokaz bo chce się gdzieś wkręcić za wszelką siłę młody głupi wszystkich się nie da oszukać 

Avatar
jest realnie nie tanio / 28 maja 2014 o 08:27

ludzie nie jedzcie tej chemii z biedry, wiem że jest tanio ale nie za wszelką cenę...

Czyżby upadająca konkurencja taką antyreklamę wstawiała.

Avatar
Gość / 21 maja 2014 o 13:30

E, tam. Szefo owego stowarszyszenia to działacz pisowskiej młodzoeżówki, kty w ten sposób próbuje łapac  punkty przed jesiennymi wyborami samorządowymi.

Avatar
olo / 20 maja 2014 o 06:30

a w jakiej odległości od Biedronki są przejścia bo jestem ciekawy czy naprawdę potrzeba czy komuś nie chce sie przejść parę metrów do istniejących już przejść .


...sprawdziłem w geoportalu. W artykule jest zdjęcie, gdzie widać przechodzącą kobitkę vis a vis biedronki. Przejście jest w stronę z której zrobiono fotkę - jakieś 100m od kobitki.

Avatar
olo / 20 maja 2014 o 06:25

"w sprawie budowy przejścia dla pieszych"

--- wielka mi "budowa". Wkopać dwa znaki i namalowac pasy.... jak zwykle w Polsce to wielkie halo, milion papierów, pozwoleń i problemów z  tym związanych....

Avatar
maszbananamurzynuie / 19 maja 2014 o 23:19

najlepiej zamontować fotoradar, każdy w tym miejscu hamuje ze 110km/h ;p

Avatar
Loginos / 19 maja 2014 o 19:14

Na opakowaniach z Biedronki powinien widnieć napis "Wyprodukowano w Zakładach Chemicznych..."  Biedronka truciciele...

Avatar
jagna / 19 maja 2014 o 16:44

ludzie nie jedzcie tej chemii z biedry, wiem że jest tanio ale nie za wszelką cenę...

Avatar
nie jestem z Puław / 19 maja 2014 o 15:54

a w jakiej odległości od Biedronki są przejścia bo jestem ciekawy czy naprawdę potrzeba czy komuś nie chce sie przejść parę metrów do istniejących już przejść .

Avatar
hfuyjgj / 30 kwietnia 2016 o 23:21

panie prezesie a co ile metrów ma być przejście dla pieszych  co 20,50 ,100,200,500 m bo jak co 20 to jaktu jezdzic samochodem

Avatar
dhgdmhf / 30 kwietnia 2016 o 23:18

prezes stowarzyszenia mieszka na przeciwko biedronki i ma przejście dwadzieścia metrów od domy w stronę Kazimierza dolnego i racja jest z młodzieżówki pis służy za pachołka pisowców chociaż mniemam nic do nich wszystko robi na pokaz bo chce się gdzieś wkręcić za wszelką siłę młody głupi wszystkich się nie da oszukać 

Avatar
jest realnie nie tanio / 28 maja 2014 o 08:27

ludzie nie jedzcie tej chemii z biedry, wiem że jest tanio ale nie za wszelką cenę...

Czyżby upadająca konkurencja taką antyreklamę wstawiała.

Avatar
Gość / 21 maja 2014 o 13:30

E, tam. Szefo owego stowarszyszenia to działacz pisowskiej młodzoeżówki, kty w ten sposób próbuje łapac  punkty przed jesiennymi wyborami samorządowymi.

Avatar
olo / 20 maja 2014 o 06:30

a w jakiej odległości od Biedronki są przejścia bo jestem ciekawy czy naprawdę potrzeba czy komuś nie chce sie przejść parę metrów do istniejących już przejść .


...sprawdziłem w geoportalu. W artykule jest zdjęcie, gdzie widać przechodzącą kobitkę vis a vis biedronki. Przejście jest w stronę z której zrobiono fotkę - jakieś 100m od kobitki.

Avatar
olo / 20 maja 2014 o 06:25

"w sprawie budowy przejścia dla pieszych"

--- wielka mi "budowa". Wkopać dwa znaki i namalowac pasy.... jak zwykle w Polsce to wielkie halo, milion papierów, pozwoleń i problemów z  tym związanych....

Avatar
maszbananamurzynuie / 19 maja 2014 o 23:19

najlepiej zamontować fotoradar, każdy w tym miejscu hamuje ze 110km/h ;p

Avatar
Loginos / 19 maja 2014 o 19:14

Na opakowaniach z Biedronki powinien widnieć napis "Wyprodukowano w Zakładach Chemicznych..."  Biedronka truciciele...

Avatar
jagna / 19 maja 2014 o 16:44

ludzie nie jedzcie tej chemii z biedry, wiem że jest tanio ale nie za wszelką cenę...

Avatar
nie jestem z Puław / 19 maja 2014 o 15:54

a w jakiej odległości od Biedronki są przejścia bo jestem ciekawy czy naprawdę potrzeba czy komuś nie chce sie przejść parę metrów do istniejących już przejść .

Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 29 0

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 0 1

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 0

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 3

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat 6 5

300 złotych mandatu i 6 punktów karnych kosztowała dyrektora lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krzysztofa Gałaszkiewicz kolizja na obwodnicy Lublina. Dyrektor agencji jechał służbowym autem.

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą?
galeria

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą? 0 1

Można już zgłaszać kandydatury do tegorocznych nagród gospodarczych przyznawanych przez samorząd Lublina. Są to wyróżnienia dla firm wnoszących duży wkład w rozwój gospodarczy miasta.

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz 0 0

Od lat Polacy korzystają z możliwości legalnej pracy za granicą. Nie brakuje atrakcyjnych ofert, dzięki którym można dorobić, a przy okazji zwiedzić ciekawe rejony Europy. Przed podróżą warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemności.

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim
film

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim 8 1

Nową halę sportową przy Głębokiej postawi Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, który ogłosił właśnie przetarg na jej zaprojektowanie i budowę. Trochę to potrwa, bo pierwsze zajęcia w nowej hali mają się zacząć dopiero w roku akademickim 2020/21.

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej
galeria

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej 3 0

Do zdarzenia doszło przed godz. 15 w okolicach Biedronki przy ul. Piaskowej w Puławach.

Terespol: Miasto apeluje o pomoc dla pogorzelców

Terespol: Miasto apeluje o pomoc dla pogorzelców 1 0

Potrzebna pomoc dla poszkodowanych w pożarze w Terespolu. Dwie rodziny straciły cały swój dobytek.

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty 2 7

Rada nadzorcza Grupy Azoty SA, w skład której wchodzi także puławska spółka, powołała nowy zarząd spółki. Ale w sześcioosobowym składzie nie ma ani jednego przedstawiciela ZA „Puławy”.

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe
25 maja 2018, 18:00

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu Z kim do łóżka? w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe odbędzie się spotkanie z poetką Justyną Bargielską. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo)
film

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo) 0 0

Podbój średniowiecznej Europy, cztery frakcje i wielkie bitwy. Dziś premiera gry Ancestors Legacy. W specjalnej edycji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!