środa, 21 marca 2018 r.

Puławy

Puławy: Młodzieżowi radni zawiedli

Dodano: 23 kwietnia 2017, 17:45
Autor: rs

Z 32 radnych Młodzieżowej Rady Miasta tylko 9 pojawiło się na ostatniej, wtorkowej sesji. To już kolejny raz, kiedy nastolatkom nie udało się osiągnąć kworum koniecznego do podejmowania uchwał. Młodzi chcą zmian w organizacji MRM.

Na wtorek zwołana została sesja młodzieżowej rady podczas której planowano podjąć uchwałę m.in. dotyczącą składu komisji rewizyjnej. Niestety w pracy po raz kolejny przeszkodziła absencja wielu członków gremium. 9 obecnych osób to za mało, by zgodnie ze statutem można było skutecznie podejmować uchwały. Sesja została więc odwołana. Niestety była to prawdopodobnie ostatnia próba zwołania posiedzenia puławskiej MRM w tej kadencji.

– Zgodnie z przyjętym harmonogramem nasza kadencja kończy się w sierpniu, ale podczas wakacji nie możemy zwoływać sesji. Sądzę więc, że było to nasze ostatnie spotkanie. Organizacja kolejnego chyba nie ma sensu – przyznaje Piotr Rodzoch, przewodniczący młodzieżowej rady, który oczekuje nowej formy organizacji MRM. – Jedną z naszych propozycji jest ograniczenie liczby radnych do około 20, co ułatwiłoby osiąganie odpowiedniej frekwencji i usprawniło pracę rady – mówi przewodniczący. Wprowadzenie nowych zasad może być jednak trudne bez wsparcia tej dorosłej rady miasta.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (26 kwietnia 2017 o 17:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Stwierdzam, że 32 to chyba przesada. Nikt nie interesuje się w Puławach tą radą . Jak by zabierali głosy w decydujących momentach na radach miasta i głos by się liczył to dzieci by podchodziły poważniej. Stwierdzam , że radnych powinno być 16 i głosy dwa powinny być w radzie miasta. Brak prawdziwego opiekuna tą MRM,
Rozwiń
Gość
Gość (24 kwietnia 2017 o 13:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A miałem się wybrać.
Rozwiń
Gość
Gość (24 kwietnia 2017 o 09:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A po co aż 20 osób miałaby liczyc ta Młodzieżowa Rada. Potem nie ma się co dziwić że w administracji mamy setki tysięcy urzednikow a w sejmie 460 poslow a wystarczyłoby 120 ale pracowitych. Czym skorupka za młodu nasiąknie rym na starość trąci!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!