sobota, 24 lutego 2018 r.

Puławy

Puławy. Na razie można grać, skwer powstanie później

Dodano: 21 lipca 2015, 11:14
Autor: rs

Opóźnienie inwestycji na pewno nie martwi tych mieszkańców osiedla, którzy domagali się tymczasowej rezygnacji z budowy skweru (fot. Radosław Szczęch)
Opóźnienie inwestycji na pewno nie martwi tych mieszkańców osiedla, którzy domagali się tymczasowej rezygnacji z budowy skweru (fot. Radosław Szczęch)

Budowa planowanego na osiedlu Niwa skweru rekreacyjno-wypoczynkowego stanęła pod znakiem zapytania. Z powodu zbyt wysokich cen nadesłanych ofert, przetarg na jego wykonanie został unieważniony.

- Cena najkorzystniejszej oferty była o 250 tys. złotych wyższa, do kwoty, jaką zamierzamy przeznaczyć na to zadanie - wyjaśnia Krzysztof Szczepański, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Puławach, który zapewnia, że nowy przetarg zostanie ogłoszony w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Jego warunki mają się zmienić na korzyść wykonawców. W jaki sposób, tego jeszcze nie wiadomo, ale jakość zamawianych materiałów ma pozostać na tym samym poziomie.

- Mamy pewne pomysły, ale nie mogę o nich mówić. Liczę, że dzięki nim przetarg zostanie rozstrzygnięty - dodaje dyrektor Szczepański.

Władze miasta liczą na to, że jeśli firmy startujące w tym przetargu zorientowały się już, jaki budżet przeznaczono na ten cel, dostosują do niego wysokość swoich ofert. Na razie nie ma więc mowy o zwiększaniu ilość pieniędzy na budowę skweru. Przypominamy, że na to zadanie przeznaczono ponad 600 tysięcy złotych.

Opóźnienie tej inwestycji na pewno nie martwi tych mieszkańców osiedla, którzy domagali się tymczasowej rezygnacji z budowy skweru argumentując to chęcią pozostawienia obecnego tam od lat boiska piłkarskiego. Jeśli założymy, że kolejny przetarg wyłoni wykonawcę skweru, wbicia pierwszych łopat można się spodziewać pod koniec wakacji. A to oznacza, że grupa korzystających na co dzień z przeznaczonego do likwidacji boiska dzieci może się nim cieszyć jeszcze przez wiele dni.

Gość
Gość
Gość
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 lipca 2015 o 14:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ulica Lubelska leży w ciągu drogi krajowej nr 12 i naprawić je może Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad- oddział w Lublinie. Na pewno nie Urząd Miasta, bo to nie jego droga.
Rozwiń
Gość
Gość (22 lipca 2015 o 11:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Władza obiecuje ale nie buduje .
Rozwiń
Gość
Gość (22 lipca 2015 o 10:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Już nie mają co robić to ruszają miejsca w których jest najwięcej dzieci które się świetnie bawią ! Nie macie na co pieniędzy wydać? Poprawcie studzienki na Lubelskiej bo koło można urwać, a boisko które jest na niwie od lat zostawcie w spokoju.
Rozwiń
ło-buz
ło-buz (21 lipca 2015 o 15:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

600 tys. z naszych ciężko zarobionych pieniędzy pójdzie na jakieś bzdury. Za taką kwotę można wyrównać teren, zasiać trawę, zrobić ładne krawężniki, ogrodzić, zamówić ładny pomnik Jana Pawła 2 i dać mieszkańcom jakąś przestrzeń do liturgicznej refleksji nad sensem ziemskiego bytu. Gdy cos zabraknie, to miejscowa parafia nie uchyli się od ogłoszenia zbiorki wśród wiernych! Mamy szanse na pożyteczne zagospodarowanie tego placu z korzyścią dla wszystkich! W naszym mieście jedynie Kościół potrafi dla mieszkańców cos konkretnego zrobić pomimo niechęci lewaków rożnego zabarwienia.

Fail. Troll zbyt oczywisty.

0/10

Rozwiń
Gość
Gość (21 lipca 2015 o 15:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Daj Pan spokój z tą spalarnią i z tą platformą. Ponoć to PiS doszukuje się wszędzie spisków, ale to Pana wpis spełnia wszelkie normy tajemnych teorii. Sprawa jest prosta- przetarg unieważniony, bo zaoferowane ceny były za wysokie. Będzie kolejny przetarg i tyle w temacie :)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!