wtorek, 20 marca 2018 r.

Puławy

Puławy nagrodzone za ekologię. Dwie osoby pojadą na wycieczkę

Autor: rs

Nagrodę odbiera Sylwia Żądełek, Kierownik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Puławy (fot. Materiały prasowe)
Nagrodę odbiera Sylwia Żądełek, Kierownik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Puławy (fot. Materiały prasowe)

Ambasada Francji w Polsce ogłosiła zwycięzców tegorocznej edycji konkursu Eco-Miasto. Wśród miast do 100 tysięcy mieszkańców główną nagrodę, tytuł i statuetkę jurorzy przyznali Puławom. Dodatkowo dwójka przedstawicieli miasta pojedzie na wycieczkę do Francji.

W tym roku do konkursu stanęło 38 miast, które podzielono pod względem ilości mieszkańców, a także na kategorie stosowanych w nich ekologicznych rozwiązań. Rywalizowano w zrównoważonej mobilności, gospodarce odpadami i gospodarce wodnej. Puławy zakwalifikowały się do tej ostatniej. Sylwia Żądełek, kierownik Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta jeszcze przed ogłoszeniem zwycięzców zapowiadała, że liczy na wygraną. Podkreślała wartość nakładów, jakie Puławy poniosły w związku z ekologicznymi inwestycjami. Sam projekt dotyczący aglomeracji wodno-ściekowej kosztował prawie 90 milionów złotych. Wzięto pod uwagę rozbudowę oczyszczalni ścieków, przepompowni, rozwój sieci sanitarnej, współpracę z okolicznymi gminami itd.

Jurorzy docenili osiągnięcia naszego miasta. Puławy, po ubiegłorocznym zwycięstwie w kategorii gospodarki odpadami, tym razem zgarnęły główną nagrodę w kategorii gospodarki wodnej. Wyróżnieniami musiały zadowolić się m.in. Warszawa i Gdańsk.

W nagrodę, Ambasada Francji przedstawicielom Puław i Zabrza (zwycięzcy w kategorii powyżej 100 tys. mieszkańców) ufundowała wycieczkę. Przedstawiciele miasta zwiedzą Wzorcowe Centrum Działań Operacyjnych SAUR we Francji. Nagrodą nie są więc, tak jak podaliśmy omyłkowo w poprzednim artykule, włazy z materiałów recyklingowych. Faktycznie jest to nagroda w kategorii gospodarki odpadami.

– Bardzo się cieszę, że nasze starania zostały docenione. Odebranie tej nagrody jest z pewnością bardzo miłe, ale na to zwycięstwo pracowało wiele osób – mówi Sylwia Żądełek, która podczas uroczystej gali w imieniu Puław odebrała statuetkę z rąk ambasadora Pierra Buhlera.

Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 października 2015 o 23:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
NIECH JEDZIE JAK NAJDALEJ OD PUŁAW WYSTARCZY OBCIACHU;-) Piotr Wawrzynowicz mówi: “ "Dwie niezależne forpoczty badały Włodka, czy on nie spęka przy podejmowaniu decyzji. Posłałem Stasiu Gawłowskiego, to jest sekretarz w Ministerstwie Ochrony Środowiska i Kaziu Plocke, sekretarz w Ministerstwie Rolnictwa, to jest jego kumpel. No i tam przy wódeczce gdzieś, chodzili go pytali, ale czy ten Włodek, który jest jebany w Platformie, nie spęka, żeby Jankowi sprzedać Ciech. I powiedział, że absolutnie nie spęka, że to jest w ogóle transakcja taka jak powinna być. Nic takiego się nie dzieje". [...]
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!