niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Puławy

Puławy: Niepokojące wyniki kontroli w Parku Naukowo-Technologicznym

Dodano: 28 czerwca 2016, 12:05

Park Naukowo-Technologiczny w Puławach
Park Naukowo-Technologiczny w Puławach

Niekorzystne dla spółki zapisy umów zawieranych przez najemców Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego, opóźnienia w płaceniu przez nich czynszu i brak profesjonalnej ochrony obiektu – to najpoważniejsze uchybienia, jakie odkryto w trakcie procedury przejmowania majątku parku przez nową spółkę.

Tuż po tym, jak w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym na polecenie nowych władz spółki przeprowadzono standardową procedurę inwentaryzacji, przeglądu dokumentów i spisu zgromadzonego majątku, wyszło na jaw kilka niepokojących faktów. Jednym z odkrytych zaniedbań były niekorzystne zapisy umów, które „Nieruchomości Puławskie” w imieniu PPNT zawierały z częścią jego najemców.

Okazało się, że nie wszyscy lokatorzy płacili za wykorzystywaną powierzchnię. Ile pieniędzy straciła na tym miejska spółka, jaka była skala tego zjawiska i których najemców dotyczył ten proceder? Na razie nie wiadomo.

Według Anny Pacochy, prezesa „Nieruchomości Puławskich”, sytuacja, w której część najemców opóźnia się z płaceniem czynszu, nie jest czymś nadzwyczajnym.

– Takie sytuację się zdarzały, tak jak to bywa wśród najemców – tłumaczy Pacocha. – Niektórzy spóźniali się z płaceniem czynszu, ale odpowiadaliśmy na to działaniami windykacyjnymi. Wysyłaliśmy upomnienia, które na jednych działały, a na innych nie.

Kolejny zarzut to brak profesjonalnej ochrony. Zgromadzony w budynku przy ul. Mościckiego majątek jest wart kilkadziesiąt milionów złotych. Kontrola wykazała, że nie pilnuje go nawet jeden zawodowy ochroniarz. Z drugiej strony, mimo jej braku, z PPNT nie zginęła nawet szczotka do podłogi. Umowa z agencję ochroniarską skończyła się w grudniu ubiegłego roku. Kolejnej władze NP nie podpisały.
– Firmy ochroniarskie są zainteresowane dłuższymi umowami. Mielibyśmy trudności ze znalezieniem takiego podmiotu, który podpisałby umowę na kilka miesięcy (do czasu przejęcia parku przez nową spółkę) – tłumaczy prezes Pacocha.

Zwrócono też uwagę na przeciągająca się procedurę podłączenia i kalibracji bardzo drogiego, specjalistycznego pieca, w którym mają powstawać m.in. elementy sztucznych kości. Pieca nie udało się włączyć do dzisiaj, ale jak zapewnia Tomasz Szymajda, prezes nowej spółki, wszystko jest już na dobrej drodze. Poprzedni administrator parku nie ma sobie w tej sprawie nic do zarzucenia.

– Inwestycjami zajmował się Urząd Miasta. Nas tylko informowano o opóźnieniach tej sprawie – mówi szefowa NP.

Justyna Orzeł-Szczepańska, dyrektor PPNT stwierdziła, że na ten temat nie ma nic do powiedzenia.

– Nic nie wiem o żadnej kontroli, nie widziałam żadnego protokołu i nie będę się do tego odnosić. Przypominam, że nadzór na parkiem pełniła spółka miejska „Nieruchomości Puławskie” – mówi Orzeł-Szczepańska. Na pytanie o to, czy znała treść zawieranych z najemcami umów dyrektor zasłania się tajemnicą firmy. – To są nasze, wewnętrzne sprawy.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
mu
(34) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 kwietnia 2017 o 21:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czytając krytyczne komentarze (z pewnością nie wszystkie), szanowni państwo, wyłania się obraz sprowadzenia przez Was sytuacji w PPNT do rozgrywek partyjnych a tymczasem jestem jednym z najemców w Parku od prawie początku funkcjonowania tego bytu. Park jeszcze nigdy nie miał tak kompetentnej osoby na stanowisku zarządzającego jakim jest aktualnie pan Szymajda. I sytuacja w PPNT zmienia się zdecydowanie na lepsze. Swoją drogą ciekaw jestem gdzie byli krytycy gdy Parku rządziła pani dyrektor numer dwa i działy się tam cuda. Wtedy nie było to dobro wspólne??? Nie widzieliście prywaty i zaprzaństwa??? Jeśli teraz za to je widzicie to chyba w kryształowej kuli, bo w realu jest zgoła inaczej. Więcej konkretów. A mniej ideologii. Pozdrawiam.
Rozwiń
Gość
Gość (3 lipca 2016 o 12:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kompletnie nie rozumiem, PPNT musiało se wynająć firme, która zawierała umowy z najemcami? Rak ostatnie statdium, kto na tym zarobił?
Rozwiń
mu
mu (30 czerwca 2016 o 20:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ten nowy pseudo prezes z PIS ma jakiś plan rozwoju czy li tylko zajął dojne stanowisko wedle zasady TKM i teraz będąc zielony (taki drugi Edmund Janniger Maciarewicza ;-) liczy tylkona na byłą dyrektor i jej wiedzę... a sam pierdząc w stołek bierze pewnie co miesiąc z 10.000 i prezesuje ;)
Rozwiń
Gość
Gość (30 czerwca 2016 o 18:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tu nic nowego i lepszego pis nie wymyśli, oby nie zaorał. PPNT to jeden z elementów ojczyzny dojnej dla pisu.
Rozwiń
tago
tago (30 czerwca 2016 o 17:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może reaktywacja w tym miejscu Techpanu jak kiedyś to było ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (34)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!