Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

28 czerwca 2016 r.
12:05

Puławy: Niepokojące wyniki kontroli w Parku Naukowo-Technologicznym

0 34 A A
Park Naukowo-Technologiczny w Puławach
Park Naukowo-Technologiczny w Puławach

Niekorzystne dla spółki zapisy umów zawieranych przez najemców Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego, opóźnienia w płaceniu przez nich czynszu i brak profesjonalnej ochrony obiektu – to najpoważniejsze uchybienia, jakie odkryto w trakcie procedury przejmowania majątku parku przez nową spółkę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tuż po tym, jak w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym na polecenie nowych władz spółki przeprowadzono standardową procedurę inwentaryzacji, przeglądu dokumentów i spisu zgromadzonego majątku, wyszło na jaw kilka niepokojących faktów. Jednym z odkrytych zaniedbań były niekorzystne zapisy umów, które „Nieruchomości Puławskie” w imieniu PPNT zawierały z częścią jego najemców.

Okazało się, że nie wszyscy lokatorzy płacili za wykorzystywaną powierzchnię. Ile pieniędzy straciła na tym miejska spółka, jaka była skala tego zjawiska i których najemców dotyczył ten proceder? Na razie nie wiadomo.

Według Anny Pacochy, prezesa „Nieruchomości Puławskich”, sytuacja, w której część najemców opóźnia się z płaceniem czynszu, nie jest czymś nadzwyczajnym.

– Takie sytuację się zdarzały, tak jak to bywa wśród najemców – tłumaczy Pacocha. – Niektórzy spóźniali się z płaceniem czynszu, ale odpowiadaliśmy na to działaniami windykacyjnymi. Wysyłaliśmy upomnienia, które na jednych działały, a na innych nie.

Kolejny zarzut to brak profesjonalnej ochrony. Zgromadzony w budynku przy ul. Mościckiego majątek jest wart kilkadziesiąt milionów złotych. Kontrola wykazała, że nie pilnuje go nawet jeden zawodowy ochroniarz. Z drugiej strony, mimo jej braku, z PPNT nie zginęła nawet szczotka do podłogi. Umowa z agencję ochroniarską skończyła się w grudniu ubiegłego roku. Kolejnej władze NP nie podpisały.
– Firmy ochroniarskie są zainteresowane dłuższymi umowami. Mielibyśmy trudności ze znalezieniem takiego podmiotu, który podpisałby umowę na kilka miesięcy (do czasu przejęcia parku przez nową spółkę) – tłumaczy prezes Pacocha.

Zwrócono też uwagę na przeciągająca się procedurę podłączenia i kalibracji bardzo drogiego, specjalistycznego pieca, w którym mają powstawać m.in. elementy sztucznych kości. Pieca nie udało się włączyć do dzisiaj, ale jak zapewnia Tomasz Szymajda, prezes nowej spółki, wszystko jest już na dobrej drodze. Poprzedni administrator parku nie ma sobie w tej sprawie nic do zarzucenia.

– Inwestycjami zajmował się Urząd Miasta. Nas tylko informowano o opóźnieniach tej sprawie – mówi szefowa NP.

Justyna Orzeł-Szczepańska, dyrektor PPNT stwierdziła, że na ten temat nie ma nic do powiedzenia.

– Nic nie wiem o żadnej kontroli, nie widziałam żadnego protokołu i nie będę się do tego odnosić. Przypominam, że nadzór na parkiem pełniła spółka miejska „Nieruchomości Puławskie” – mówi Orzeł-Szczepańska. Na pytanie o to, czy znała treść zawieranych z najemcami umów dyrektor zasłania się tajemnicą firmy. – To są nasze, wewnętrzne sprawy.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2017 o 21:31
Czytając krytyczne komentarze (z pewnością nie wszystkie), szanowni państwo, wyłania się obraz sprowadzenia przez Was sytuacji w PPNT do rozgrywek partyjnych a tymczasem jestem jednym z najemców w Parku od prawie początku funkcjonowania tego bytu. Park jeszcze nigdy nie miał tak kompetentnej osoby na stanowisku zarządzającego jakim jest aktualnie pan Szymajda. I sytuacja w PPNT zmienia się zdecydowanie na lepsze. Swoją drogą ciekaw jestem gdzie byli krytycy gdy Parku rządziła pani dyrektor numer dwa i działy się tam cuda. Wtedy nie było to dobro wspólne??? Nie widzieliście prywaty i zaprzaństwa??? Jeśli teraz za to je widzicie to chyba w kryształowej kuli, bo w realu jest zgoła inaczej. Więcej konkretów. A mniej ideologii. Pozdrawiam.
Czytając krytyczne komentarze (z pewnością nie wszystkie), szanowni państwo, wyłania się obraz sprowadzenia przez Was sytuacji w PPNT do rozgrywek partyjnych a tymczasem jestem jednym z najemców w Parku od prawie początku funkcjonowania tego bytu. Park jeszcze nigdy nie miał tak kompetentnej osoby na stanowisku zarządzającego jakim jest aktualnie pan Szymajda. I sytuacja w PPNT zmienia się zdecydowanie na lepsze. Swoją drogą ciekaw jestem gdzie byli krytycy gdy Parku rządziła pani dyrektor numer dwa i działy się tam cuda. Wtedy nie było to d... rozwiń
Avatar
Gość / 3 lipca 2016 o 12:20
Kompletnie nie rozumiem, PPNT musiało se wynająć firme, która zawierała umowy z najemcami? Rak ostatnie statdium, kto na tym zarobił?
Avatar
mu / 30 czerwca 2016 o 20:09
ten nowy pseudo prezes z PIS ma jakiś plan rozwoju czy li tylko zajął dojne stanowisko wedle zasady TKM i teraz będąc zielony (taki drugi Edmund Janniger Maciarewicza ;-) liczy tylkona na byłą dyrektor i jej wiedzę... a sam pierdząc w stołek bierze pewnie co miesiąc z 10.000 i prezesuje ;)
Avatar
Gość / 30 czerwca 2016 o 18:58
Tu nic nowego i lepszego pis nie wymyśli, oby nie zaorał. PPNT to jeden z elementów ojczyzny dojnej dla pisu.
Avatar
tago / 30 czerwca 2016 o 17:55
A może reaktywacja w tym miejscu Techpanu jak kiedyś to było ?
Avatar
Gość / 30 czerwca 2016 o 15:57
A teraz ta pani musi wszystkiego uczyć jakiegoś zielonego jak szczypiorek pislamistę, budowlańca. A księgowa parku to jak zasiadła na swoim stanowisku? Wygrała konkurs na najlepszą księgową pisu?
Avatar
urzędas / 30 czerwca 2016 o 15:02
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Jak widać czy szkolenia durne czy nie i tak taka dyrektorka zachowa stanowisko. Nawet gdy nie wie ze w jej firmie odbywa się kontrola. Jak widać udawanie głupiego i posłuszeństwo to najlepsza metoda w tym mieście na zachowanie stołka. Za to płaci i takich ludzi zatrudnia prezydent Gobel?
Ta pani trafiła do parku p-o znajomości. Wcześniej pracowała na stacji benzynowej Pe-eS. Taka zdolniacha
Avatar
urzędas / 30 czerwca 2016 o 15:00
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A puławska prokuratura nie chciałabym sprawdzić tej sprawy. Może jakieś zarzuty? Czy raczej NIE
Nie żartuj. Puławska prokuratura chroni przestępców i krętaczy, którzy zajmują wysokie stołki. Szkoda tam składać zawiadomień. Właśnie umorzyła postępowanie przeciwko jednemu z prezesów puławskiej spółki miejskiej - działacza PO. Na szczęście sprawa idzie wyzej i jeszcze prokurator pajdę dostanie. To jest puławski układ zamknięty. Wszyskie sprawy gospodarcze są zamiatane pod dywan - szczególnie jak dotyczą ludzi związanych z ratuszem. Razem piją w Tawernie, razem załatwiają sobie stołki i umarzają sprawy. a puławscy radni z PiS siedzą z otwartymi gębami i nic, choć jednym ruchem mogliby pogonoć tych łobuzów
Nie żartuj. Puławska prokuratura chroni przestępców i krętaczy, którzy zajmują wysokie stołki. Szkoda tam składać zawiadomień. Właśnie umorzyła postępowanie przeciwko jednemu z prezesów puławskiej spółki miejskiej - działacza PO. Na szczęście sprawa idzie wyzej i jeszcze prokurator pajdę dostanie. To jest puławski układ zamknięty. Wszyskie sprawy gospodarcze są zamiatane pod dywan - szczególnie jak dotyczą ludzi związanych z ratuszem. Razem piją w Tawernie, razem załatwiają sobie stołki i umarzają sprawy. a puławscy radni z Pi... rozwiń
Avatar
puławiak / 29 czerwca 2016 o 23:42
aby patrzeć jak podatki i opłaty pójdą w górę. przecież za piaskownicę rzundzuncych trzeba zapłacić i to nie mało...
Avatar
Gość / 29 czerwca 2016 o 14:19
Jak widać czy szkolenia durne czy nie i tak taka dyrektorka zachowa stanowisko. Nawet gdy nie wie ze w jej firmie odbywa się kontrola. Jak widać udawanie głupiego i posłuszeństwo to najlepsza metoda w tym mieście na zachowanie stołka. Za to płaci i takich ludzi zatrudnia prezydent Gobel?
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2017 o 21:31
Czytając krytyczne komentarze (z pewnością nie wszystkie), szanowni państwo, wyłania się obraz sprowadzenia przez Was sytuacji w PPNT do rozgrywek partyjnych a tymczasem jestem jednym z najemców w Parku od prawie początku funkcjonowania tego bytu. Park jeszcze nigdy nie miał tak kompetentnej osoby na stanowisku zarządzającego jakim jest aktualnie pan Szymajda. I sytuacja w PPNT zmienia się zdecydowanie na lepsze. Swoją drogą ciekaw jestem gdzie byli krytycy gdy Parku rządziła pani dyrektor numer dwa i działy się tam cuda. Wtedy nie było to dobro wspólne??? Nie widzieliście prywaty i zaprzaństwa??? Jeśli teraz za to je widzicie to chyba w kryształowej kuli, bo w realu jest zgoła inaczej. Więcej konkretów. A mniej ideologii. Pozdrawiam.
Czytając krytyczne komentarze (z pewnością nie wszystkie), szanowni państwo, wyłania się obraz sprowadzenia przez Was sytuacji w PPNT do rozgrywek partyjnych a tymczasem jestem jednym z najemców w Parku od prawie początku funkcjonowania tego bytu. Park jeszcze nigdy nie miał tak kompetentnej osoby na stanowisku zarządzającego jakim jest aktualnie pan Szymajda. I sytuacja w PPNT zmienia się zdecydowanie na lepsze. Swoją drogą ciekaw jestem gdzie byli krytycy gdy Parku rządziła pani dyrektor numer dwa i działy się tam cuda. Wtedy nie było to d... rozwiń
Avatar
Gość / 3 lipca 2016 o 12:20
Kompletnie nie rozumiem, PPNT musiało se wynająć firme, która zawierała umowy z najemcami? Rak ostatnie statdium, kto na tym zarobił?
Avatar
mu / 30 czerwca 2016 o 20:09
ten nowy pseudo prezes z PIS ma jakiś plan rozwoju czy li tylko zajął dojne stanowisko wedle zasady TKM i teraz będąc zielony (taki drugi Edmund Janniger Maciarewicza ;-) liczy tylkona na byłą dyrektor i jej wiedzę... a sam pierdząc w stołek bierze pewnie co miesiąc z 10.000 i prezesuje ;)
Avatar
Gość / 30 czerwca 2016 o 18:58
Tu nic nowego i lepszego pis nie wymyśli, oby nie zaorał. PPNT to jeden z elementów ojczyzny dojnej dla pisu.
Avatar
tago / 30 czerwca 2016 o 17:55
A może reaktywacja w tym miejscu Techpanu jak kiedyś to było ?
Avatar
Gość / 30 czerwca 2016 o 15:57
A teraz ta pani musi wszystkiego uczyć jakiegoś zielonego jak szczypiorek pislamistę, budowlańca. A księgowa parku to jak zasiadła na swoim stanowisku? Wygrała konkurs na najlepszą księgową pisu?
Avatar
urzędas / 30 czerwca 2016 o 15:02
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Jak widać czy szkolenia durne czy nie i tak taka dyrektorka zachowa stanowisko. Nawet gdy nie wie ze w jej firmie odbywa się kontrola. Jak widać udawanie głupiego i posłuszeństwo to najlepsza metoda w tym mieście na zachowanie stołka. Za to płaci i takich ludzi zatrudnia prezydent Gobel?
Ta pani trafiła do parku p-o znajomości. Wcześniej pracowała na stacji benzynowej Pe-eS. Taka zdolniacha
Avatar
urzędas / 30 czerwca 2016 o 15:00
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A puławska prokuratura nie chciałabym sprawdzić tej sprawy. Może jakieś zarzuty? Czy raczej NIE
Nie żartuj. Puławska prokuratura chroni przestępców i krętaczy, którzy zajmują wysokie stołki. Szkoda tam składać zawiadomień. Właśnie umorzyła postępowanie przeciwko jednemu z prezesów puławskiej spółki miejskiej - działacza PO. Na szczęście sprawa idzie wyzej i jeszcze prokurator pajdę dostanie. To jest puławski układ zamknięty. Wszyskie sprawy gospodarcze są zamiatane pod dywan - szczególnie jak dotyczą ludzi związanych z ratuszem. Razem piją w Tawernie, razem załatwiają sobie stołki i umarzają sprawy. a puławscy radni z PiS siedzą z otwartymi gębami i nic, choć jednym ruchem mogliby pogonoć tych łobuzów
Nie żartuj. Puławska prokuratura chroni przestępców i krętaczy, którzy zajmują wysokie stołki. Szkoda tam składać zawiadomień. Właśnie umorzyła postępowanie przeciwko jednemu z prezesów puławskiej spółki miejskiej - działacza PO. Na szczęście sprawa idzie wyzej i jeszcze prokurator pajdę dostanie. To jest puławski układ zamknięty. Wszyskie sprawy gospodarcze są zamiatane pod dywan - szczególnie jak dotyczą ludzi związanych z ratuszem. Razem piją w Tawernie, razem załatwiają sobie stołki i umarzają sprawy. a puławscy radni z Pi... rozwiń
Avatar
puławiak / 29 czerwca 2016 o 23:42
aby patrzeć jak podatki i opłaty pójdą w górę. przecież za piaskownicę rzundzuncych trzeba zapłacić i to nie mało...
Avatar
Gość / 29 czerwca 2016 o 14:19
Jak widać czy szkolenia durne czy nie i tak taka dyrektorka zachowa stanowisko. Nawet gdy nie wie ze w jej firmie odbywa się kontrola. Jak widać udawanie głupiego i posłuszeństwo to najlepsza metoda w tym mieście na zachowanie stołka. Za to płaci i takich ludzi zatrudnia prezydent Gobel?
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać
film

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać 0 0

Posłowie powinni zarabiać nie więcej niż 5 tys. zł brutto, czyli około 3550 zł "na rękę" - uważa prawie połowa ankietowanych w sondażu zamówionym przez portal Gazeta.pl

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego 1 0

II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W ostatnim spotkaniu sezonu Padwa Zamość pokonała przed swoimi kibicami Orła Przeworsk 36:29. Aż 13 bramek zdobył na pożegnanie z fanami Tomasz Fugiel

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną
Zdjęcia
galeria

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną 8 2

Niedziela na Feliniadzie 2018 należała do zespołów disco polo. Gwiazdą wieczoru byli Sławomir oraz Akcent z Zenkiem Martyniukiem. Przed nimi wystąpiły zespoły PowerBoy i Defis.

Kozienalia 2018: Organek na scenie w browarze [zdjęcia]
galeria

Kozienalia 2018: Organek na scenie w browarze [zdjęcia] 0 0

W niedzielę na terenie browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie zakończyły się trzydniowe Kozienalia 2018.

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki?

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki? 28 8

Fiaskiem skończyły się poszukiwania kogoś, kto stanie obok przejścia przez Głuską, na której znacznie wzrósł ruch po rozpoczęciu prac na Abramowickiej. Kłopot jest również z obsadzeniem przejścia obok szkoły przy ul. Kunickiego.

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Nie żyje 19-letni kierowca

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Nie żyje 19-letni kierowca 60 6

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 22 37

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie
Zdjęcia kibiców
galeria
film

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 31 3

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 1

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 8 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 13 6

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 31 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!