poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Puławy

Puławy: Nowa ścieżka połączy dwa fragmenty drogi rowerowej

Dodano: 12 września 2017, 12:05
Autor: rs

Miasto przygotowuje się do gruntownej przebudowy chodnika przy ul. Wojska Polskiego oraz ul. Gościńczyk
Miasto przygotowuje się do gruntownej przebudowy chodnika przy ul. Wojska Polskiego oraz ul. Gościńczyk

Miasto przygotowuje się do gruntownej przebudowy chodnika przy ul. Wojska Polskiego oraz ul. Gościńczyk. Na długości około 420 metrów powstanie nowa ścieżka rowerowa, która połączy już istniejące już fragmenty drogi dla rowerów w obu ulicach.

To kolejna z tegorocznych inwestycji związana z ostatnim budżetem obywatelskim. Dzięki niej, kończąca się obecnie na wysokości byłego dworca PKS ścieżka rowerowa przy ul. Wojska Polskiego zostanie przedłużona o ponad 400 metrów. Pozwoli to na połączenie jej ze ścieżką biegnącą przy ul. Gościńczyk (za Carrefourem).

Projekt zakłada, że nowy fragment drogi rowerowej będzie miał 2 metry szerokości i zostanie wykonany z asfaltu, co powinno ucieszyć miłośników dwóch kółek. Ponadto firma, która wygra ogłoszony pod koniec sierpnia przetarg, przebuduje istniejący chodnik dla pieszych i trawniki. Nowa nawierzchnia chodnika zostanie wykonana z betonowej kostki. Żeby zmieścić cały trakt, usunięty zostanie kolidujący z nim żywopłot.

Zarząd Dróg Miejskich na oferty od zainteresowanych firm czeka do połowy września. Prace powinny rozpocząć się w październiku, potrwają 2 miesiące. Według szacunków związanych z oceną wniosków do zeszłorocznego budżetu obywatelskiego, ich koszt oszacowano na 170 tys. złotych.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
rowerzysta
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 września 2017 o 11:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rowerzyści to plaga ulic i chodników dla pieszych. Uważają że należy im się wszystko. Ulice, ścieżki rowerowe i chodniki dla pieszych. Jadą z taką prędkością chodnikami że pieszy na chodniku musi się pilnować żeby na niego nie wpadł rowerzysta. Ścieżka rowerowa jest po drugiej stronie ulicy ale on jeździ chodnikiem bo tak mu pasuje....a co z pieszymi! Gdzie ich bezpieczeństwo i komfort spacerów z dziećmi! Gdzie są służby porządkowe! Tak dajcie prawo samochodom, rowerom a my piesi kurna powietrzem. ....
Rozwiń
Gość
Gość (14 września 2017 o 08:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardziej oczekujemy na ciągłość ścieżki nad Wisłą. O co chodzi z odcinkien przyszło Marii i Trzech Koronach?
Rozwiń
rowerzysta
rowerzysta (13 września 2017 o 22:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to idź ulicą, a nie łazisz scieżką rowerową. Jakoś nie słyszałem o tym, żę rowerzysta zabił pieszego, co innego kierowca samochodu rowerzystę :/
Rozwiń
Gość
Gość (13 września 2017 o 18:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ścieżki należy robić na zewnątrz miasta, dla rekreacji, a nie dla robienia z miasta wiochy. Też potrącił mnie młody rowerzysta. Policja w kablówce zapowiedziała akcję, ale na razie to strach iść chodnikiem.
Rozwiń
r2-d2
r2-d2 (13 września 2017 o 10:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ścieżka nie będzie łaczyć bo przez ul. Lubelską trzeba rower przeprowadzic lub zjechac na jezdnię więc jak dla mnie kaszana straszna
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!