piątek, 23 lutego 2018 r.

Puławy

Puławy: Nowe boiska przy SP nr 1 już gotowe [zdjęcia]


Zakończyła się uroczystość otwarcia nowego kompleksu boisk sportowych, które powstały przy Szkole Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Puławach. Nowe otoczenie, łącznie z ogrodzeniami, parkingami i terenami zielonymi kosztowało 3 mln złotych. Zadowoleni z efektów prac są nauczyciele i samorządowcy.

Władze miasta oficjalnie otworzyły już nowe boiska przy SP nr 1. Dzieci zdażyły już wypróbować błyszczącą nowością, tartanową bieżnię i sztuczną trawę. Na dość niewielkiej przestrzeni architektom udało się zaplanować boiska do piłki nożej, piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki. Wszystkie ogrodzone, wyposażone w piłkochwyty, oświetlone i oddzielone od siebie chodnikami z kostki. Przy szkole powstało także sporo nowych miejsc parkingowych, z czego najbardziej zadowoleni powinni być nauczyciele oraz rodzice, którzy odbierają dzieci spod budynku.

Całość wykonała warszawska firma Tamex, która na swoim koncie ma m.in. budowę jeszcze bardziej okazałego kompleksu sportowego dla SP nr 11. "Jedynka" po tej metamorfozie z pewnością również nie ma się czego wstydzić. Inwestycja kosztowała 3 mln złotych i była jednym z najważniejszych tegorocznych przedsięwzięć sfinansowanych z budżetu miasta. 

Podczas otwarcia nie zabrakło samorządowców, nauczycieli i pracowników Urzędu Miasta. Zadowolenia z zakończenia tej inwestycji nie krył prezydent Janusz Grobel. - Oceniam ją bardzo dobrze, widać, że zostało to zrealizowane profesjonalnie i mnie, jako prezydenta, ale także budowlańca, także to cieszy - powiedział, przypominając o tym, że miasto do 2021 roku na kolejne przedsięwzięcia w oświacie zamierza wydać 22-23 mln złotych. 

Na miejscu byli także radni. - Ta szkoła na pewno bardzo długo czekała na taką inwestycję, ale zawsze były inne, ważne potrzeby. Z nową salą gimnastyczną, a teraz z tymi boiskami "Jedynka"na pewno jeszcze bardziej zyskała na atrakcyjności - mówi Halina Jarząbek, szefowa samorządowej komisji gospodarki (PiS). Efekty prac chwaliła także Małgorzata Pakuła, dyrektor SP nr 1. - Wcześniej mieliśmy tutaj o wiele gorsze warunki, a teraz te standardy znacznie się podniosły. Ważne jest to, że oprócz boisk zmieniło się całe otoczenie naszej szkoły, te nowe miejsca parkingowe również bardzo się przydadzą - mówiła tuż przed przecieciem wstęgi. 

Obiekt został także poświęcony, a efektownym elementem otwarcia było wypuszczenie napełnionych helem, kolorowych balonów. Jakość zielonej murawy wypróbowali następnie zawodnicy klubu KS Wisła Puławy. Ich obecność to dla dzieciaków z "Jedynki" dodatkowa zachęta do trenowania piłki nożnej. 

Czytaj więcej o: szkoła boisko Puławy
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 października 2017 o 14:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I pomyśleć, że Minister Rozbrojenia Narodowego A.Macierewicz będzie teraz wstawiał zamiast Orlików strzelnice, jakby niewystarczające były te objazdowe towarzyszące cyrkom.
Rozwiń
Gość
Gość (13 października 2017 o 11:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No to teraz Dyrekcja szkoły musi "zmusić" nauczycieli do parkowania przy szkole a nie na ul. Mickiewicza , bo dalej tam parkują i ulica przez 8 rano jest zablokowana.
Rozwiń
Gość
Gość (12 października 2017 o 12:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Teraz wstydzi się SP nr 3 w Puławach.
Rozwiń
Gość
Gość (12 października 2017 o 06:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W końcu. Po tylu latach jedynce się należy....
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!