Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

28 lutego 2015 r.
16:30
Edytuj ten wpis

Puławy: Nowe schronisko dla zwierząt już otwarte

Autor: Zdjęcie autora RS
289 11 A A

Nowe schronisko dla zwierząt w Puławach dzisiaj przed południem zostało oficjalnie otwarte. Psy zamieniły ciasne klatki na komfortowe, przestronne boksy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W przeprowadzce pomagali wolontariusze, którzy w asyście mieszkańców miasta, samorządowców i urzędników przeprowadzili psy z ulicy Dęblińskiej na Komunalną.

Na miejscu odbyła część oficjalna uroczystości podczas której przecięto symboliczną wstęgę, do której przymocowane zostały kiełbaski - prezent dla przeprowadzanych czworonogów.

Do zebranych zwrócił się prezydent Janusz Grobel, który przyznał, że poprzednie schronisko było tylko prowizorką, a teraz miasto wykonało inwestycję "z prawdziwego zdarzenia". Zachęcił także mieszkańców do adopcji bezdomnych zwierząt. Jak zaznaczył, jego idea jest taka, by schronisko przypominało hotel, z którego czworonogi trafiają tylko na kilka dni i szybko znajdują nowych właścicieli.

Jeżeli nowe schronisko okaże się niewystarczające, miasto ma już gotowy projekt jego rozbudowy.

Docelowo na ulicy Komunalnej będzie mogło przebywać jednocześnie około stu psów. Prace mogą ruszyć jeszcze w tym roku, ale jak podkreślił Robert Stolar, kierownik schroniska, celem nie jest to, by tych zwierząt było coraz więcej, ale wręcz przeciwnie. Chodzi o to, by jak najwięcej z nich udało znalazło nowy dom.
Czytaj więcej o:

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kamaa / 6 marca 2015 o 17:49

Bardzo dobrze że mają nowe lepsze schronisko <3 

W końcu będą choć troche szczęśliwe <3 

Teraz tylko szukać im domów <3 

Avatar
starzec / 5 marca 2015 o 14:30

a ludzie potrzebujący pomocy pod most, brak hospicjum, a na domy starców nie stać, bo tam pobyt kosztuje ok. 2,5 tys. gdzie emeryci za pracę...... pracę...... dostają ok. 1 tys. emerytury

Hospicjum nie brak bo znajduje się obok szkoły nr 6.

Avatar
psinka / 5 marca 2015 o 14:28

zobaczymy czy weterynaria będzie tak o psy dbała jak w Nałęczowie

W Nałęczowie nie ma o co dbać bo tam nie ma żadnego schroniska.

Avatar
troll / 1 marca 2015 o 20:05

Otwarcie bez księdza? Toż to buractwo, poziom cebuli jest niewyobrażalny, jak to tak bez księdza, ateiści ;)

Avatar
kundelek / 1 marca 2015 o 18:37

zobaczymy czy weterynaria będzie tak o psy dbała jak w Nałęczowie

Avatar
miki / 1 marca 2015 o 09:31

Inwestycja z prawdziwego zdarzenia to będzie wtedy jak gmina wyda takie same pieniądze na sterylizacje suk i kocic.

Nie będzie potrzebne żadne schronisko.

Ale  lepiej jest podstawiać kolejne wiadro pod wylewającą się z wanny wodę, niż zakręcić kurek, prawda?

 Niektórym ludziom myślenie ciężko przychodzi, naprawdę.

Avatar
on / 28 lutego 2015 o 23:10

tylko oglądają nikt nie bierze biednych zwierzaków.......SKANDAL gdzie macie serce 

Avatar
Kacha / 28 lutego 2015 o 18:19

Sa tacy co pomagają ludziom i tacy co pomagają zwierzętom.Nie rozumiem,to zabrać wszystko zwierzętom tym właśnie skrzywdzonym przez ludzi by pomagać człowiekowi?To tacy ludzie jak Ci co tak piszą krzywdzą je,traktują jak zabawki,wykorzystują,rozmnażają i wyrzucają.

Avatar
rob / 28 lutego 2015 o 18:09

a ludzie potrzebujący pomocy pod most, brak hospicjum, a na domy starców nie stać, bo tam pobyt kosztuje ok. 2,5 tys. gdzie emeryci za pracę...... pracę...... dostają ok. 1 tys. emerytury

Czyli co pozwolić żeby się wszysztkie zwierzaki męczyły? Juz na nic nie można wydać pieniedzy?

Avatar
Gość / 28 lutego 2015 o 17:26

a ludzie potrzebujący pomocy pod most, brak hospicjum, a na domy starców nie stać, bo tam pobyt kosztuje ok. 2,5 tys. gdzie emeryci za pracę...... pracę...... dostają ok. 1 tys. emerytury

Avatar
Kamaa / 6 marca 2015 o 17:49

Bardzo dobrze że mają nowe lepsze schronisko <3 

W końcu będą choć troche szczęśliwe <3 

Teraz tylko szukać im domów <3 

Avatar
starzec / 5 marca 2015 o 14:30

a ludzie potrzebujący pomocy pod most, brak hospicjum, a na domy starców nie stać, bo tam pobyt kosztuje ok. 2,5 tys. gdzie emeryci za pracę...... pracę...... dostają ok. 1 tys. emerytury

Hospicjum nie brak bo znajduje się obok szkoły nr 6.

Avatar
psinka / 5 marca 2015 o 14:28

zobaczymy czy weterynaria będzie tak o psy dbała jak w Nałęczowie

W Nałęczowie nie ma o co dbać bo tam nie ma żadnego schroniska.

Avatar
troll / 1 marca 2015 o 20:05

Otwarcie bez księdza? Toż to buractwo, poziom cebuli jest niewyobrażalny, jak to tak bez księdza, ateiści ;)

Avatar
kundelek / 1 marca 2015 o 18:37

zobaczymy czy weterynaria będzie tak o psy dbała jak w Nałęczowie

Avatar
miki / 1 marca 2015 o 09:31

Inwestycja z prawdziwego zdarzenia to będzie wtedy jak gmina wyda takie same pieniądze na sterylizacje suk i kocic.

Nie będzie potrzebne żadne schronisko.

Ale  lepiej jest podstawiać kolejne wiadro pod wylewającą się z wanny wodę, niż zakręcić kurek, prawda?

 Niektórym ludziom myślenie ciężko przychodzi, naprawdę.

Avatar
on / 28 lutego 2015 o 23:10

tylko oglądają nikt nie bierze biednych zwierzaków.......SKANDAL gdzie macie serce 

Avatar
Kacha / 28 lutego 2015 o 18:19

Sa tacy co pomagają ludziom i tacy co pomagają zwierzętom.Nie rozumiem,to zabrać wszystko zwierzętom tym właśnie skrzywdzonym przez ludzi by pomagać człowiekowi?To tacy ludzie jak Ci co tak piszą krzywdzą je,traktują jak zabawki,wykorzystują,rozmnażają i wyrzucają.

Avatar
rob / 28 lutego 2015 o 18:09

a ludzie potrzebujący pomocy pod most, brak hospicjum, a na domy starców nie stać, bo tam pobyt kosztuje ok. 2,5 tys. gdzie emeryci za pracę...... pracę...... dostają ok. 1 tys. emerytury

Czyli co pozwolić żeby się wszysztkie zwierzaki męczyły? Juz na nic nie można wydać pieniedzy?

Avatar
Gość / 28 lutego 2015 o 17:26

a ludzie potrzebujący pomocy pod most, brak hospicjum, a na domy starców nie stać, bo tam pobyt kosztuje ok. 2,5 tys. gdzie emeryci za pracę...... pracę...... dostają ok. 1 tys. emerytury

Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście 0 1

W Białej Podlaskiej trwają kilkudniowe konsultacje społeczne w sprawie liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Na pierwszym spotkaniu większość mieszkańców była za ograniczeniem dostępności alkoholu w mieście.

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka 0 3

Jeszcze w tym tygodniu ma zapaść decyzja, czy sędzia, której prezydent Lublina zarzucił brak obiektywizmu, zostanie odsunięta od wyrokowania w jego sprawie. Chodzi o spór toczący się przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym, gdzie Krzysztof Żuk broni się przed usunięciem ze stanowiska w Ratuszu przez wojewodę lubelskiego.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 11 14

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 4 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 28 2

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 45 4

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 88 17

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 40 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 59 20

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 51 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!