środa, 21 lutego 2018 r.

Puławy

Puławy: Noworoczne Sybille przyznane. Kto dostał statuetki?

Dodano: 7 stycznia 2017, 12:57

Powszechna Spółdzielnia Spożywców "Pomoc" i Centrum Integracyjno-Rehabilitacyjne zostały nagrodzone statuetkami Sybilli podczas piątkowego Koncertu Noworocznego. Tytuł Puławskiego Przedsiębiorcy Roku otrzymał producent lekkich wózków inwalidzkich, firma Oner Carbon.

Koncert Noworoczny to gala poświęcona podsumowaniu minionego roku oraz nagrodzeniu wyróżniających się instytucji i przedsiębiorstw, które z rąk prezydenta Puław otrzymują statuetki Sybilli.

W ostatni piątek, 6 stycznia, te ostatnie powędrowały do PSS "Pomoc" oraz Centrum Integracyjno-Rehabilitacyjnego. Nagrodę dla najstarszej spółdzielni w Puławach odebrały przedstawicielki zarządu, Halina Oczkowska i Anna Rybicka.

- W sierpniu 2017 roku minie 110 lat od powstania PSS "Pomoc".(...) Polski kapitał spółdzielni to dorobek wielu pokoleń, ale największym naszym potencjałem byli i są zatrudnieni w niej ludzie. Dzisiaj, gdy w mieście działa wiele supermarketów, nadal staramy się utrzymywać na rynku, dając pracę ponad 90 pracownikom - mówiły, przypominając o tym, że to właśnie PSS jest pierwszym tego rodzaju zakładem pracy w Puławach.

Nagrodę otrzymało również założone w 2001 roku Centrum Integracyjno-Rehabilitacyjne, które nieustannie pomaga osobom niepełnosprawnym. Statuetkę z rąk prezydenta Janusza Grobla odebrali kierownik CIR, Zbigniew Smagacz oraz dyrektor Dziennych Domów Pomocy Społecznej, Janusz Ławicki.

- Bardzo serdecznie dziękuję władzom miasta za tworzenie dobrej atmosfery dla osób niepełnosprawnych w naszym mieście. Dzisiaj poruszający się na wózkach są pełni zachwytu patrząc na to, jak otwarte dla nich są Puławy - mówił ten ostatni.

Tytuł Puławskiego Przedsiębiorcy Roku tym razem powędrował to firmy bardzo młodej, ale szybko zdobywająej rozgłos. "Biznesową" Sybillę otrzymał założony w 2014 roku, Oner Carbon, zajmujący się projektowaniem i produkcją ultra-lekkich wózków inwalidzkich. Nagrodę odebrał prezes firmy, Robert Grabowski.

- Nasz produkt dla osób niepełnosprawych to rodzaj "lekkich butów", dzięki którym mogą być bardziej aktywni. Dzisiaj staramy się promować ten wózek na polskich i europejskim rynku. Ta nagroda to dla nas wiatr w żagle - mówił szef przedsiębiorstwa, którego siedzibą jest Puławski Park Naukowo-Technologiczny.

Podczas koncertu widzowie zgromadzeni w sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika" mieli okazję także do obejrzenie kroniki filmowej z 2016 roku uwieczniającej najważniejsze wydarzenia z życia miasta.

Na zakończenie na scenie wystąpił jeden z najbardziej utalentowanych zespołów wykorzystujących rozbudowaną sekcję dętą w naszym kraju, czyli wrocławski Dziubek Band. Muzycy rozpoczęli od wiązanki przebojów Michaela Jacksona w wersji instrumentalnej, by następnie pokazać własne aranżacje kolęd oraz polskich i zagranicznych hitów, m.in. Czesława Niemena i Amy Winehouse.

 

Czytaj więcej o: nagroda Sybilla Puławy
Użytkownik niezarejestrowany
rollo
antymoher
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 stycznia 2017 o 13:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A przypadki pisowskich radnych emerytów: Czeżyk, Witkowski, Turski, Śliwczyński.
Rozwiń
rollo
rollo (8 stycznia 2017 o 12:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
sama młodzież
Czemu sie dziwisz? Młodzież w mieście starszych ludzi ma cos do powiedzenia? Wiekowi do końca świata będą wybierać włodarzy ledwo widzących i chodzących. Z bogata przeszłością jeszcze i w stanie wojennym . Z kartami w IPN. Wchodzących w koalicje z każda obcją polityczną od prawa do lewa. Z myśleniem w kategoriach programów integracji romskiej, błota na skwerze czy przeciekających marin. Gdzie tu miejsce dla myslącego, kreatywnego nie przsiąkniętego nepotyzmem młodego pokolenia?
Rozwiń
antymoher
antymoher (8 stycznia 2017 o 10:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Grobel wygrał demokratyczne wybory. Jest Prezydentem Puław, bo tak chcieli mieszkańcy. Macie z tym jakiś problem? To nie ujadać!
tak, jest problem. ludzie w tym wieku powinni siedziec w domu i cieszyć się wnukami a nie rwać do pracy,kandydatury na stołki itp.. i nikt tu nie ujada tylko wyraża swoje zdanie na ten temat,jak narazie to Ty zacząłeś chłapać dziobem.
Rozwiń
Gość
Gość (8 stycznia 2017 o 07:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Grobel wygrał demokratyczne wybory. Jest Prezydentem Puław, bo tak chcieli mieszkańcy. Macie z tym jakiś problem? To nie ujadać!
Rozwiń
Gość
Gość (8 stycznia 2017 o 00:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pamiętam go jeszcze z okresu stanu wojennego jak już był zastępca naczelnika Puław- Czajkowskiego. Jego nikt nie odsyła jakoś na emeryturę?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!