Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

30 grudnia 2016 r.
17:38

Puławy: Nowy radny już zaprzysiężony

Autor: Zdjęcie autora rs
0 15 A A
Paweł Matras w radzie zastąpił Zbigniewa Śliwińskiego, który zrzekł się mandatu na rzecz stanowiska dyrektora Puławskiego Ośrodka Kultury (fot. Radosław Szczęch)
Paweł Matras w radzie zastąpił Zbigniewa Śliwińskiego, który zrzekł się mandatu na rzecz stanowiska dyrektora Puławskiego Ośrodka Kultury (fot. Radosław Szczęch)

Puławska rada miasta już w komplecie. W czwartek przysięgę złożył Paweł Matras, który po losowaniu wygrał ostatnie wybory uzupełniające. Jego wejście przetasowało kolejność zajmowanych miejsc przy stole obrad, co przełożyło się także na sprawność przeprowadzania głosowań.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nowy radny dołączył do klubu Prawa i Sprawiedliwości, który obecnie liczy sobie już piętnastu członków (na 21 miejsc). Jego priorytetem ma być lobbowanie na rzecz przyspieszenia budowy południowej obwodnicy, która mogłaby wyprowadzić ruch międzymiastowy z osiedla Włostowice.

Matras zajął miejsce tuż obok Artura Kwapińskiego, przesuwając radnego Piotra Wójcika na drugą stronę. To o tyle istotne, że ten ostatni dotychczas zajmował ostatnie miejsce przy stole, co skutkowało przywilejem (lub obowiązkiem) liczenia głosów. Podczas ostatniej sesji okazało się, że to zadanie nie należy do łatwych. Radny Mieczysław Turski, na którego spadł ten zaszczyt, miał wyraźne problemy z przeliczaniem podniesionych rąk, przez co głosowania kilka razy musiały być powtarzane.

Wygląda na to, że system elektronicznego liczenia głosów, którego montaż w sali konferencyjnej od miesięcy planuje Biuro Rady Miasta, wkrótce może stać się o wiele bardziej potrzebny, niż dotychczas sądzono.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 31 grudnia 2016 o 16:51
Finansowanie zewnętrze, czyli unijne. Pisowski radny nie brzydzi się takimi pieniędzmi z paskudnej Unii? Hipokryta?
Avatar
Maja / 31 grudnia 2016 o 14:17
Jako podatnik w tym mieście nie zgadzam się na programy rozdające pewnym, wybranym grupom nasze, moje też, pieniądze. Wystarczy że rozdawnictwo odbywa się na poziomie wyższym. Jak kogoś nie stać na mieszkanie w domu 300m2 i ogrzanie go to niech się przeprowadzi. Kto mówi o rozdawaniu pieniędzy?Miasto może wdrozyc projekt z zewnętrznych srodkow z udziałem własnym beneficjentów czyli mieszkańców ktorzy wezma udzial w projekcie przy zerowym wkładzie miasta. WIEkszość gmin w Polsce uczestniczy w podobnych projektach piecowych fotowoltaicznych czy azbestowych nie dopłacajac ze swojego budżetu ani grosza.
Jako podatnik w tym mieście nie zgadzam się na programy rozdające pewnym, wybranym grupom nasze, moje też, pieniądze. Wystarczy że rozdawnictwo odbywa się na poziomie wyższym. Jak kogoś nie stać na mieszkanie w domu 300m2 i ogrzanie go to niech się przeprowadzi. Kto mówi o rozdawaniu pieniędzy?Miasto może wdrozyc projekt z zewnętrznych srodkow z udziałem własnym beneficjentów czyli mieszkańców ktorzy wezma udzial w projekcie przy zerowym wkładzie miasta. WIEkszość gmin w Polsce uczestniczy w podobnych projektach piecowych fotowoltaicznych c... rozwiń
Avatar
Gość / 31 grudnia 2016 o 10:56
Jako podatnik w tym mieście nie zgadzam się na programy rozdające pewnym, wybranym grupom nasze, moje też, pieniądze. Wystarczy że rozdawnictwo odbywa się na poziomie wyższym. Jak kogoś nie stać na mieszkanie w domu 300m2 i ogrzanie go to niech się przeprowadzi.
Avatar
Maja / 31 grudnia 2016 o 08:36
rozwiń
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 22:36
Czekam na oświadczenie majątkowe nowego radnego. Ciekawe ile zarabia i jakim majątkiem dysponuje, bo z pewnością nie dla pieniędzy przyszedł do rady.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 22:21
Prostaczkowie mają złudzenia.....
Avatar
gość / 30 grudnia 2016 o 21:52
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Gratuluję! Na pierwszy ogień bo mamy sezon grzewczy proponuję akcję "Czyste Włostowice" Pora zająć się kominami, dymem i tym czym palą niektórzy truciciele! Tu nie da się żyć. Fenol i inne świństwa zatruwają zwłaszcza wieczorami nas i nasze życie!
I co, teraz radny ma swój elektorat gnębić mandatami? 
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 20:00
Losowanie było tendencyjne.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 19:57
Radny "wygrał" tylko dzięki losowaniu. Ja się zastanawiam czy ono nie było sfałszowane?
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 19:57
Gratuluję! Na pierwszy ogień bo mamy sezon grzewczy proponuję akcję "Czyste Włostowice" Pora zająć się kominami, dymem i tym czym palą niektórzy truciciele! Tu nie da się żyć. Fenol i inne świństwa zatruwają zwłaszcza wieczorami nas i nasze życie!
Avatar
Gość / 31 grudnia 2016 o 16:51
Finansowanie zewnętrze, czyli unijne. Pisowski radny nie brzydzi się takimi pieniędzmi z paskudnej Unii? Hipokryta?
Avatar
Maja / 31 grudnia 2016 o 14:17
Jako podatnik w tym mieście nie zgadzam się na programy rozdające pewnym, wybranym grupom nasze, moje też, pieniądze. Wystarczy że rozdawnictwo odbywa się na poziomie wyższym. Jak kogoś nie stać na mieszkanie w domu 300m2 i ogrzanie go to niech się przeprowadzi. Kto mówi o rozdawaniu pieniędzy?Miasto może wdrozyc projekt z zewnętrznych srodkow z udziałem własnym beneficjentów czyli mieszkańców ktorzy wezma udzial w projekcie przy zerowym wkładzie miasta. WIEkszość gmin w Polsce uczestniczy w podobnych projektach piecowych fotowoltaicznych czy azbestowych nie dopłacajac ze swojego budżetu ani grosza.
Jako podatnik w tym mieście nie zgadzam się na programy rozdające pewnym, wybranym grupom nasze, moje też, pieniądze. Wystarczy że rozdawnictwo odbywa się na poziomie wyższym. Jak kogoś nie stać na mieszkanie w domu 300m2 i ogrzanie go to niech się przeprowadzi. Kto mówi o rozdawaniu pieniędzy?Miasto może wdrozyc projekt z zewnętrznych srodkow z udziałem własnym beneficjentów czyli mieszkańców ktorzy wezma udzial w projekcie przy zerowym wkładzie miasta. WIEkszość gmin w Polsce uczestniczy w podobnych projektach piecowych fotowoltaicznych c... rozwiń
Avatar
Gość / 31 grudnia 2016 o 10:56
Jako podatnik w tym mieście nie zgadzam się na programy rozdające pewnym, wybranym grupom nasze, moje też, pieniądze. Wystarczy że rozdawnictwo odbywa się na poziomie wyższym. Jak kogoś nie stać na mieszkanie w domu 300m2 i ogrzanie go to niech się przeprowadzi.
Avatar
Maja / 31 grudnia 2016 o 08:36
rozwiń
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 22:36
Czekam na oświadczenie majątkowe nowego radnego. Ciekawe ile zarabia i jakim majątkiem dysponuje, bo z pewnością nie dla pieniędzy przyszedł do rady.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 22:21
Prostaczkowie mają złudzenia.....
Avatar
gość / 30 grudnia 2016 o 21:52
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Gratuluję! Na pierwszy ogień bo mamy sezon grzewczy proponuję akcję "Czyste Włostowice" Pora zająć się kominami, dymem i tym czym palą niektórzy truciciele! Tu nie da się żyć. Fenol i inne świństwa zatruwają zwłaszcza wieczorami nas i nasze życie!
I co, teraz radny ma swój elektorat gnębić mandatami? 
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 20:00
Losowanie było tendencyjne.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 19:57
Radny "wygrał" tylko dzięki losowaniu. Ja się zastanawiam czy ono nie było sfałszowane?
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 19:57
Gratuluję! Na pierwszy ogień bo mamy sezon grzewczy proponuję akcję "Czyste Włostowice" Pora zająć się kominami, dymem i tym czym palą niektórzy truciciele! Tu nie da się żyć. Fenol i inne świństwa zatruwają zwłaszcza wieczorami nas i nasze życie!
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przebudowa al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 0 1

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 18

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 85 49

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 367 30

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 17

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 1

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 215 47

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 17

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 5

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!