piątek, 23 lutego 2018 r.

Puławy

Puławy: Nowy radny już zaprzysiężony

Dodano: 30 grudnia 2016, 17:38
Autor: rs

Paweł Matras w radzie zastąpił Zbigniewa Śliwińskiego, który zrzekł się mandatu na rzecz stanowiska dyrektora Puławskiego Ośrodka Kultury (fot. Radosław Szczęch)
Paweł Matras w radzie zastąpił Zbigniewa Śliwińskiego, który zrzekł się mandatu na rzecz stanowiska dyrektora Puławskiego Ośrodka Kultury (fot. Radosław Szczęch)

Puławska rada miasta już w komplecie. W czwartek przysięgę złożył Paweł Matras, który po losowaniu wygrał ostatnie wybory uzupełniające. Jego wejście przetasowało kolejność zajmowanych miejsc przy stole obrad, co przełożyło się także na sprawność przeprowadzania głosowań.

Nowy radny dołączył do klubu Prawa i Sprawiedliwości, który obecnie liczy sobie już piętnastu członków (na 21 miejsc). Jego priorytetem ma być lobbowanie na rzecz przyspieszenia budowy południowej obwodnicy, która mogłaby wyprowadzić ruch międzymiastowy z osiedla Włostowice.

Matras zajął miejsce tuż obok Artura Kwapińskiego, przesuwając radnego Piotra Wójcika na drugą stronę. To o tyle istotne, że ten ostatni dotychczas zajmował ostatnie miejsce przy stole, co skutkowało przywilejem (lub obowiązkiem) liczenia głosów. Podczas ostatniej sesji okazało się, że to zadanie nie należy do łatwych. Radny Mieczysław Turski, na którego spadł ten zaszczyt, miał wyraźne problemy z przeliczaniem podniesionych rąk, przez co głosowania kilka razy musiały być powtarzane.

Wygląda na to, że system elektronicznego liczenia głosów, którego montaż w sali konferencyjnej od miesięcy planuje Biuro Rady Miasta, wkrótce może stać się o wiele bardziej potrzebny, niż dotychczas sądzono.

Użytkownik niezarejestrowany
Maja
Użytkownik niezarejestrowany
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (31 grudnia 2016 o 16:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Finansowanie zewnętrze, czyli unijne. Pisowski radny nie brzydzi się takimi pieniędzmi z paskudnej Unii? Hipokryta?
Rozwiń
Maja
Maja (31 grudnia 2016 o 14:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jako podatnik w tym mieście nie zgadzam się na programy rozdające pewnym, wybranym grupom nasze, moje też, pieniądze. Wystarczy że rozdawnictwo odbywa się na poziomie wyższym. Jak kogoś nie stać na mieszkanie w domu 300m2 i ogrzanie go to niech się przeprowadzi. Kto mówi o rozdawaniu pieniędzy?Miasto może wdrozyc projekt z zewnętrznych srodkow z udziałem własnym beneficjentów czyli mieszkańców ktorzy wezma udzial w projekcie przy zerowym wkładzie miasta. WIEkszość gmin w Polsce uczestniczy w podobnych projektach piecowych fotowoltaicznych czy azbestowych nie dopłacajac ze swojego budżetu ani grosza.
Rozwiń
Gość
Gość (31 grudnia 2016 o 10:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jako podatnik w tym mieście nie zgadzam się na programy rozdające pewnym, wybranym grupom nasze, moje też, pieniądze. Wystarczy że rozdawnictwo odbywa się na poziomie wyższym. Jak kogoś nie stać na mieszkanie w domu 300m2 i ogrzanie go to niech się przeprowadzi.
Rozwiń
Maja
Maja (31 grudnia 2016 o 08:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rozwiń
Gość
Gość (30 grudnia 2016 o 22:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czekam na oświadczenie majątkowe nowego radnego. Ciekawe ile zarabia i jakim majątkiem dysponuje, bo z pewnością nie dla pieniędzy przyszedł do rady.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!