poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Puławy

Puławy: Odrzucą skargi na starostę i dyrektor PZD

Autor: rs

Witold Popiołek
Witold Popiołek

Mieszkańcy powiatu puławskiego złożyli pisemne skargi na działalność dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Puławach, Anny Nizioł oraz starosty powiatu puławskiego Witolda Popiołka. Obie skargi powiatowi prawnicy uznali za bezzasadne i skierowali do odrzucenia przez radę.

Skarga na dyrektora PZD została złożona w sierpniu bieżącego roku przez właściciela posesji położonej przy trasie z Końskowoli do Celejowa. Jego zdaniem PZD jest nieskuteczne i dopuszcza do niebezpiecznej sytuacji na drodze powiatowej. Chodzi o błoto, które jest nanoszone na jezdnię na wysokości działki skarżącego. Sprawą we wrześniu zajęła się komisja rewizyjna, która wysłuchała pokrzywdzonego oraz dyrektor PZD.

- Po analizie zebranych danych komisja ustaliła, że skarga nie może być uznana za zasadną. Odcinek drogi, który jest przedmiotem skargi, istotnie podlega zalewaniu oraz zanieczyszczeniu namułem. Stan ten wynika jednakże z ukształtowania terenu. Zmiana tego stanu wymagałaby kosztownych inwestycji. Komisja nie dopatrzyła się nieprawidłowości w funkcjonowaniu PZD - napisano w uzasadnieniu.

Uchwała o "bezzasadności" skargi ma zostać przyjęta podczas najbliższej, środowej sesji rady powiatu.

Podobno los spotka także skargę na działalność starosty Witolda Popiołka. Tutaj skarżącą jest mieszkanka gminy Baranów, która przekonuje, że na skutek zmian w księdze wieczystej, straciła 10 arów ze swojej działki w Łysej Górze. Kobieta domaga się teraz zwrotu tej ziemi. Radni z komisji rewizyjnej ustalili, że starosta nie popełnił błędu, a działka została wydzielona przez wójta gminy Baranów pod drogę publiczną (zgodnie z prawem regulującym kwestię dróg budowanych w czynie społecznym przed 1985 r.). - Grunty takie stają się z mocy prawa, własnością Państwa - argumentują przedstawiciele powiatu. - Starosta nie dysponował uprawnieniami do kwestionowania ustaleń podjętych przez inny organ administracji (...) - dodają.

O odrzuceniu obu skarg zdecydują radni, który mogą przyjąć lub odrzucić przygotowany projekt uchwały w tej sprawie. Głosowanie odbędzie się podczas najbliższej sesji, w środę, 19 października.

Użytkownik niezarejestrowany
art
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (21 października 2016 o 15:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dwie osoby złożył dwie skargi, które zresztą są bezzasadne a Szech robi z tego afere. niestety nie mają pismaki czego pisać to biorą się za wszystko, zero honoru
Rozwiń
art
art (21 października 2016 o 15:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
szczęch kolejny artykuł kompletnie idiotyczny. Starosta wykonuje obowiązki które nakłada na niego ustawa, co Popiołek ma wspólnego z podziałem działki z 1985 r. ??????????????????? Pseudodziennikarzu doucz się i nie pisz takich bzdur!
Rozwiń
Gość
Gość (20 października 2016 o 22:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a pani dyrektor jak jezdzi na imprezy powiatowe za darmo,nikt z mieszkańców nie dostaje wejsciówek za darmoszke a lelita powiatowa ma to za free,chyba troche nie feer wobec innych mieszkańców?
Rozwiń
Gość
Gość (20 października 2016 o 21:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a ta pani dyrektor nie lepsza ,jedno warte drugiego,reka reke myje,
Rozwiń
Gość
Gość (20 października 2016 o 21:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a ja zapytam a kto go wybrał? najpierw ciemny lud głosuje a potem ma pretensje
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!