czwartek, 22 lutego 2018 r.

Puławy

Puławy: OPEC nie zrobi nowych rozliczeń za ciepło

Dodano: 11 stycznia 2016, 09:32
Autor: rs

Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Puławach zakończyło rozliczanie mieszkańców z tytułu ogrzewania i ciepłej wody i nie ma zamiaru robić tego ponownie. Mimo, że prosili o to radni.

W listopadzie radni z komisji gospodarki zwrócili się z wnioskiem do prezydenta, aby podjął działania zmierzające do ponownego rozliczenia przez OPEC opłat za ostatni sezon grzewczy.

Według nich, takie działanie miałoby na celu zweryfikowanie, czy nie doszło do pomyłek. Powodem były pojawiające się wśród niektórych puławian wątpliwości dotyczące prawidłowego działania systemu.

Prezydent zwrócił się więc do szefa miejskiej spółki o opinię w tej sprawie. – Odpisałem panu prezydentowi, że ponowne przeliczenie da taki sam wynik. Moim zdaniem takie działanie jest niepotrzebne. Ponadto trudno byłoby obecnie anulować zakończone już rozliczenie za ubiegły rok.

Przypominam, że dopłaty otrzymało 58 procent mieszkańców miasta. W sumie nasza firma za CO i CW zwróciła ponad milion złotych. Mam wątpliwości, czy udałoby się je teraz odzyskać – mówi Ryszard Jabłoński, prezes OPEC.

Ten milion złotych to różnica pomiędzy wszystkimi wypłaconymi środkami oraz potrąconymi z powodu wykazanych niedopłat. Łącznie informacje o konieczności zapłaty otrzymała jedna trzecia klientów, a rachunki 8 procent osób wyszły „na zero”. Reszta, czyli większość mieszkańców otrzymała zwroty.

Czytaj więcej o: Ryszard Jabłoński Puławy
Gość
Gość
Gość
(20) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 stycznia 2016 o 20:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A dlaczego w żadnym urzędzie nie ma podzielników skoro to takie oszczędne? Chyba że urzędy ogrzewane są ,,bezpłatnie'' tzn reszta mieszkańców za to płaci.
Rozwiń
Gość
Gość (12 stycznia 2016 o 14:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Radni bezradni mają głęboko mieszkańców. Po wyborach zapominają że to to ich wyborcy. Przypomną sobie o nich jak ruszy kampania wyborcza na kolejne wybory. Teraz pławią się w swojej władzy, organizują spotkania, na których sami siebie adorują, bo tych co krytykują stawiają pod pręgierz. A tak właściwie to o czym mowa oni nie mają zielonego pojęcia o co chodzi z tymi rozliczeniami, tu trzeba mieć trochę wiedzy i inteligencji.

Rozwiń
Gość
Gość (12 stycznia 2016 o 13:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może najwyższa pora aby radni bezradni zainteresowali się obowiązkami i problemami mieszkańców.
Rozwiń
Gość
Gość (12 stycznia 2016 o 10:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlaczego prezes nie rozlicza ubytków wody na na osiedlu Gościńczyk lub w nowo budowanych blokach,dlaczego nie nalicza ubytków u odbiorców indywidualnych np.osiedle Włostowice czy inne nowo budowane.Ustawa o zaopatrzeniu w wodę art.25 pkt.1 mówi wyrażnie jak powinno wygładać rozliczenie (taryfa cen razy ilośc dostarczonej wody do wodomierzy znajdujących się w domu tak jest w umowie)Stosowana metoda jest złodziejstwem ze strony MPWiK (spółki miejskiej) w stosunku do pewnej grupy mieszkańćów w blokach których pozostały po minionym okresie tz.wodomierze głowne.Najwyższy czas ukrócić te metody działania ,niech rada miasta przypatrzy się metodom działania władz MPWiK .
Rozwiń
Gość
Gość (12 stycznia 2016 o 10:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to samo jest z MPWiK oszukują na rozliczeniach za wodę.Jakim prawem naliczają ubytki wody stosując podwójny odczyt wodomierz główny i wodomierze w mieszkaniach,dlaczgo prezes
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (20)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!