piątek, 19 stycznia 2018 r.

Puławy

Puławy: Ośrodek szkolenia kierowców w strefie ekonomicznej

Dodano: 16 stycznia 2017, 13:33

Jedna z działek przy ul. Komunalnej, na które Urząd Miasta Puławy szukał właściciela (fot. UM Puławy)
Jedna z działek przy ul. Komunalnej, na które Urząd Miasta Puławy szukał właściciela (fot. UM Puławy)

Teren o powierzchni blisko 1 hektara, który Puławy kilkukrotnie próbowały sprzedać, znalazł w końcu nabywcę. To jeden z ośrodków szkolenia kierowców, który wygrał licytację kwotą blisko 480 tys. złotych. Na sprzedaż czeka też kolejna działka należąca do SSE „Starachowice” o wartości 2 milionów.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Nabycie nieruchomości przy ul. Komunalnej w związku ze strefą ekonomiczną, z jednej strony oznacza szansę na ulgi podatkowe, a z drugiej konieczność wnoszenia opłat strefowych. Chyba, że prowadzona działalność będzie na tyle innowacyjna, że SSE z tych ostatnich zrezygnuje. Władze miasta na razie nie informują o tym, jak nazywa się firma, która wygrała przetarg. Nie wiemy także tego, jaka działalność będzie tam prowadzona. Być może powstanie tam coś więcej, niż plac manewrowy.

– Na razie nie mogę podać tych informacji, bo umowa nie została jeszcze podpisana. Planujemy, że stanie się to pod koniec przyszłego tygodnia – mówi Maria Kliszcz, kierownik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Puławy.

Do tego czasu firma będzie musiała ustalić z zarządcą SSE warunki, na jakich będzie prowadzona działalność. Dopiero po dopięciu wszystkich formalności z tym związanych, może nastąpić proces przeniesienia własności.

Władze miasta liczą teraz na sukces w zbyciu kolejnej działki objętej strefą ekonomiczną. Chodzi o znacznie większy, 4,5 hektarowy obszar położony po drugiej stronie ulicy Komunalnej. Rozstrzygnięcie ogłoszonego już przetargu na tę nieruchomość ma nastąpić w marcu.

– Liczymy na zdobycie około 2 milionów złotych i mamy już potencjalnego kandydata. To firma z drugiego końca Polski. Niestety gwarancji na to, że podmiot, który wyraża swoje zainteresowanie, weźmie udział w przetargu, nie ma – przypomina Maria Kliszcz.

Użytkownik niezarejestrowany
kk
Użytkownik niezarejestrowany
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 stycznia 2017 o 14:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Problem ze strefą jest taki, że od dawna nikt nie chce tam inwestować bo TEREN JEST NIEUZBROJONY!
Rozwiń
kk
kk (17 stycznia 2017 o 12:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To było do tego marudy co napisał wczoraj o 22.07 "Może to i zaszczyt, że mamy w Puławach ośrodek egzaminowania kierowców, chociaż pewnie podatki z tego tytułu do miejskiej kasy nie wpływają, tylko tam gdzie zarejestrowany jest WORD, a więc do Lublina. Za to często mamy sparaliżowany ruch drogowy, wleczemy się za pięcioma L-kami na różnych rejestracjach przez całe miasto, stoimy na skrzyżowaniach do kolejnej zmiany świateł, zdarzają się też kolizje z samochodami nauki jazdy. Są miejsca w Puławach przeklęte, które szczególnie upodobali sobie instruktorzy i egzaminatorzy, a które lepiej unikać". Odnośnie sprzedaży działki na komunalnej się nie wypowiadam, bo nie znam szczegółów, a redaktory to najczęściej piszą bzdury, żeby było sensacyjnie, więc na tych medialnych doniesieniach się nie opieram kiedy mam zamiar coś oceniać.
Rozwiń
Gość
Gość (17 stycznia 2017 o 12:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe ile na tym 1 hektarze powstanie nowych miejsc pracy? Pewnie niewiele albo żadne. Przeniesie się do Parku jedna z Puławskich która i tak już miała swój plac w Puławach. wielki mi rozwój wielkiej Strefy .
Rozwiń
Gość
Gość (17 stycznia 2017 o 11:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech będzie ośrodek, ale nie w strefie ekonomicznej, na cennych terenach inwestycyjnych, w pełni uzbrojonych, które powinny generować duże ilości innowacyjnych miejsc pracy!
Rozwiń
Gość
Gość (17 stycznia 2017 o 11:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cenne tereny inwestycyjne w strefie ekonomicznej powstały dla ośrodków jazdy?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!