Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

16 stycznia 2017 r.
13:33

Puławy: Ośrodek szkolenia kierowców w strefie ekonomicznej

6 14 A A
Jedna z działek przy ul. Komunalnej, na które Urząd Miasta Puławy szukał właściciela (fot. UM Puławy)
Jedna z działek przy ul. Komunalnej, na które Urząd Miasta Puławy szukał właściciela (fot. UM Puławy)

Teren o powierzchni blisko 1 hektara, który Puławy kilkukrotnie próbowały sprzedać, znalazł w końcu nabywcę. To jeden z ośrodków szkolenia kierowców, który wygrał licytację kwotą blisko 480 tys. złotych. Na sprzedaż czeka też kolejna działka należąca do SSE „Starachowice” o wartości 2 milionów.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nabycie nieruchomości przy ul. Komunalnej w związku ze strefą ekonomiczną, z jednej strony oznacza szansę na ulgi podatkowe, a z drugiej konieczność wnoszenia opłat strefowych. Chyba, że prowadzona działalność będzie na tyle innowacyjna, że SSE z tych ostatnich zrezygnuje. Władze miasta na razie nie informują o tym, jak nazywa się firma, która wygrała przetarg. Nie wiemy także tego, jaka działalność będzie tam prowadzona. Być może powstanie tam coś więcej, niż plac manewrowy.

– Na razie nie mogę podać tych informacji, bo umowa nie została jeszcze podpisana. Planujemy, że stanie się to pod koniec przyszłego tygodnia – mówi Maria Kliszcz, kierownik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Puławy.

Do tego czasu firma będzie musiała ustalić z zarządcą SSE warunki, na jakich będzie prowadzona działalność. Dopiero po dopięciu wszystkich formalności z tym związanych, może nastąpić proces przeniesienia własności.

Władze miasta liczą teraz na sukces w zbyciu kolejnej działki objętej strefą ekonomiczną. Chodzi o znacznie większy, 4,5 hektarowy obszar położony po drugiej stronie ulicy Komunalnej. Rozstrzygnięcie ogłoszonego już przetargu na tę nieruchomość ma nastąpić w marcu.

– Liczymy na zdobycie około 2 milionów złotych i mamy już potencjalnego kandydata. To firma z drugiego końca Polski. Niestety gwarancji na to, że podmiot, który wyraża swoje zainteresowanie, weźmie udział w przetargu, nie ma – przypomina Maria Kliszcz.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 stycznia 2017 o 14:42
Problem ze strefą jest taki, że od dawna nikt nie chce tam inwestować bo TEREN JEST NIEUZBROJONY!
Avatar
kk / 17 stycznia 2017 o 12:31
To było do tego marudy co napisał wczoraj o 22.07 "Może to i zaszczyt, że mamy w Puławach ośrodek egzaminowania kierowców, chociaż pewnie podatki z tego tytułu do miejskiej kasy nie wpływają, tylko tam gdzie zarejestrowany jest WORD, a więc do Lublina. Za to często mamy sparaliżowany ruch drogowy, wleczemy się za pięcioma L-kami na różnych rejestracjach przez całe miasto, stoimy na skrzyżowaniach do kolejnej zmiany świateł, zdarzają się też kolizje z samochodami nauki jazdy. Są miejsca w Puławach przeklęte, które szczególnie upodobali sobie instruktorzy i egzaminatorzy, a które lepiej unikać". Odnośnie sprzedaży działki na komunalnej się nie wypowiadam, bo nie znam szczegółów, a redaktory to najczęściej piszą bzdury, żeby było sensacyjnie, więc na tych medialnych doniesieniach się nie opieram kiedy mam zamiar coś oceniać.
To było do tego marudy co napisał wczoraj o 22.07 "Może to i zaszczyt, że mamy w Puławach ośrodek egzaminowania kierowców, chociaż pewnie podatki z tego tytułu do miejskiej kasy nie wpływają, tylko tam gdzie zarejestrowany jest WORD, a więc do Lublina. Za to często mamy sparaliżowany ruch drogowy, wleczemy się za pięcioma L-kami na różnych rejestracjach przez całe miasto, stoimy na skrzyżowaniach do kolejnej zmiany świateł, zdarzają się też kolizje z samochodami nauki jazdy. Są miejsca w Puławach przeklęte, które szczególnie upodobali s... rozwiń
Avatar
Gość / 17 stycznia 2017 o 12:01
Ciekawe ile na tym 1 hektarze powstanie nowych miejsc pracy? Pewnie niewiele albo żadne. Przeniesie się do Parku jedna z Puławskich która i tak już miała swój plac w Puławach. wielki mi rozwój wielkiej Strefy .
Avatar
Gość / 17 stycznia 2017 o 11:02
Niech będzie ośrodek, ale nie w strefie ekonomicznej, na cennych terenach inwestycyjnych, w pełni uzbrojonych, które powinny generować duże ilości innowacyjnych miejsc pracy!
Avatar
Gość / 17 stycznia 2017 o 11:02
Cenne tereny inwestycyjne w strefie ekonomicznej powstały dla ośrodków jazdy?
Avatar
kk / 17 stycznia 2017 o 08:38
Najpierw kilka lat temu była nawalanka na władze miasta, że nie potrafią załatwić, żeby w Puławach był ośrodek egzaminacyjny, a teraz jak się udało to jest nawalanka, że władze działają przeciwko mieszkańcom i ściągnęły WORD do Puław... Ludzie ogarnijcie się, albo lećcie na księżyc, bo już rzygać się chce od tego ciągłego marudzenia
Avatar
Gość / 17 stycznia 2017 o 02:05
Po mieście i tak muszą i powinni jeździć młodzi kierowcy i co ma do ruchu w mieście plac manewrowy? Inna sprawa jest to, ze to wstyd żeby miasto taki teren sprzedawało pod plac manewrowy. Gdzie tu logika gdzie sens? Gdzie i jakie miejsca pracy?
Avatar
Gość / 16 stycznia 2017 o 22:07
Może to i zaszczyt, że mamy w Puławach ośrodek egzaminowania kierowców, chociaż pewnie podatki z tego tytułu do miejskiej kasy nie wpływają, tylko tam gdzie zarejestrowany jest WORD, a więc do Lublina. Za to często mamy sparaliżowany ruch drogowy, wleczemy się za pięcioma L-kami na różnych rejestracjach przez całe miasto, stoimy na skrzyżowaniach do kolejnej zmiany świateł, zdarzają się też kolizje z samochodami nauki jazdy. Są miejsca w Puławach przeklęte, które szczególnie upodobali sobie instruktorzy i egzaminatorzy, a które lepiej unikać. Może nowy plac manewrowy chociaż trochę poprawi ten stan?
Może to i zaszczyt, że mamy w Puławach ośrodek egzaminowania kierowców, chociaż pewnie podatki z tego tytułu do miejskiej kasy nie wpływają, tylko tam gdzie zarejestrowany jest WORD, a więc do Lublina. Za to często mamy sparaliżowany ruch drogowy, wleczemy się za pięcioma L-kami na różnych rejestracjach przez całe miasto, stoimy na skrzyżowaniach do kolejnej zmiany świateł, zdarzają się też kolizje z samochodami nauki jazdy. Są miejsca w Puławach przeklęte, które szczególnie upodobali sobie instruktorzy i egzaminatorzy, a które lepiej unikać... rozwiń
Avatar
Gość / 16 stycznia 2017 o 20:46
Doszło już do tego ze cenne tereny inwestycje, przyszłość Puław, przeznacza sie pod place nauki jazdy????? A potem pan Grobel będzie się wymądrzał , że więcej dzieci trzeba w Puławach.Gdzie będą pracować panie prezydencie? Na placach manewrowych?
Avatar
Gość / 16 stycznia 2017 o 20:22
Tajny przetarg? Oooo jakieś novum w tym pisowskim urzędzie
Avatar
Gość / 17 stycznia 2017 o 14:42
Problem ze strefą jest taki, że od dawna nikt nie chce tam inwestować bo TEREN JEST NIEUZBROJONY!
Avatar
kk / 17 stycznia 2017 o 12:31
To było do tego marudy co napisał wczoraj o 22.07 "Może to i zaszczyt, że mamy w Puławach ośrodek egzaminowania kierowców, chociaż pewnie podatki z tego tytułu do miejskiej kasy nie wpływają, tylko tam gdzie zarejestrowany jest WORD, a więc do Lublina. Za to często mamy sparaliżowany ruch drogowy, wleczemy się za pięcioma L-kami na różnych rejestracjach przez całe miasto, stoimy na skrzyżowaniach do kolejnej zmiany świateł, zdarzają się też kolizje z samochodami nauki jazdy. Są miejsca w Puławach przeklęte, które szczególnie upodobali sobie instruktorzy i egzaminatorzy, a które lepiej unikać". Odnośnie sprzedaży działki na komunalnej się nie wypowiadam, bo nie znam szczegółów, a redaktory to najczęściej piszą bzdury, żeby było sensacyjnie, więc na tych medialnych doniesieniach się nie opieram kiedy mam zamiar coś oceniać.
To było do tego marudy co napisał wczoraj o 22.07 "Może to i zaszczyt, że mamy w Puławach ośrodek egzaminowania kierowców, chociaż pewnie podatki z tego tytułu do miejskiej kasy nie wpływają, tylko tam gdzie zarejestrowany jest WORD, a więc do Lublina. Za to często mamy sparaliżowany ruch drogowy, wleczemy się za pięcioma L-kami na różnych rejestracjach przez całe miasto, stoimy na skrzyżowaniach do kolejnej zmiany świateł, zdarzają się też kolizje z samochodami nauki jazdy. Są miejsca w Puławach przeklęte, które szczególnie upodobali s... rozwiń
Avatar
Gość / 17 stycznia 2017 o 12:01
Ciekawe ile na tym 1 hektarze powstanie nowych miejsc pracy? Pewnie niewiele albo żadne. Przeniesie się do Parku jedna z Puławskich która i tak już miała swój plac w Puławach. wielki mi rozwój wielkiej Strefy .
Avatar
Gość / 17 stycznia 2017 o 11:02
Niech będzie ośrodek, ale nie w strefie ekonomicznej, na cennych terenach inwestycyjnych, w pełni uzbrojonych, które powinny generować duże ilości innowacyjnych miejsc pracy!
Avatar
Gość / 17 stycznia 2017 o 11:02
Cenne tereny inwestycyjne w strefie ekonomicznej powstały dla ośrodków jazdy?
Avatar
kk / 17 stycznia 2017 o 08:38
Najpierw kilka lat temu była nawalanka na władze miasta, że nie potrafią załatwić, żeby w Puławach był ośrodek egzaminacyjny, a teraz jak się udało to jest nawalanka, że władze działają przeciwko mieszkańcom i ściągnęły WORD do Puław... Ludzie ogarnijcie się, albo lećcie na księżyc, bo już rzygać się chce od tego ciągłego marudzenia
Avatar
Gość / 17 stycznia 2017 o 02:05
Po mieście i tak muszą i powinni jeździć młodzi kierowcy i co ma do ruchu w mieście plac manewrowy? Inna sprawa jest to, ze to wstyd żeby miasto taki teren sprzedawało pod plac manewrowy. Gdzie tu logika gdzie sens? Gdzie i jakie miejsca pracy?
Avatar
Gość / 16 stycznia 2017 o 22:07
Może to i zaszczyt, że mamy w Puławach ośrodek egzaminowania kierowców, chociaż pewnie podatki z tego tytułu do miejskiej kasy nie wpływają, tylko tam gdzie zarejestrowany jest WORD, a więc do Lublina. Za to często mamy sparaliżowany ruch drogowy, wleczemy się za pięcioma L-kami na różnych rejestracjach przez całe miasto, stoimy na skrzyżowaniach do kolejnej zmiany świateł, zdarzają się też kolizje z samochodami nauki jazdy. Są miejsca w Puławach przeklęte, które szczególnie upodobali sobie instruktorzy i egzaminatorzy, a które lepiej unikać. Może nowy plac manewrowy chociaż trochę poprawi ten stan?
Może to i zaszczyt, że mamy w Puławach ośrodek egzaminowania kierowców, chociaż pewnie podatki z tego tytułu do miejskiej kasy nie wpływają, tylko tam gdzie zarejestrowany jest WORD, a więc do Lublina. Za to często mamy sparaliżowany ruch drogowy, wleczemy się za pięcioma L-kami na różnych rejestracjach przez całe miasto, stoimy na skrzyżowaniach do kolejnej zmiany świateł, zdarzają się też kolizje z samochodami nauki jazdy. Są miejsca w Puławach przeklęte, które szczególnie upodobali sobie instruktorzy i egzaminatorzy, a które lepiej unikać... rozwiń
Avatar
Gość / 16 stycznia 2017 o 20:46
Doszło już do tego ze cenne tereny inwestycje, przyszłość Puław, przeznacza sie pod place nauki jazdy????? A potem pan Grobel będzie się wymądrzał , że więcej dzieci trzeba w Puławach.Gdzie będą pracować panie prezydencie? Na placach manewrowych?
Avatar
Gość / 16 stycznia 2017 o 20:22
Tajny przetarg? Oooo jakieś novum w tym pisowskim urzędzie
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pisząc o Lublinie pomylił Bystrzycę z Wieprzem!
Wiersze między newsami

Pisząc o Lublinie pomylił Bystrzycę z Wieprzem! 0 0

Stanisław Barańczak wykorzystał Lublin w wierszu o… Dublinie. Wysyłając znajomym wierszowaną kartkę pocztową przywołał nasze miasto. Ale jak!

Już za chwilę zmiany w przepisach na prawo jazdy. Dodatkowe opłaty i szkolenie dla kierowców

Już za chwilę zmiany w przepisach na prawo jazdy. Dodatkowe opłaty i szkolenie dla kierowców 3 3

Jeżeli po 4 czerwca zdacie egzamin na prawo jazdy kategorii B, to szykujcie dodatkowe 300 złotych. Rząd wprowadza obowiązkowe szkolenia dla młodych kierowców.

Księgarnie się zamykają, ale on otwiera nową. W centrum Lublina

Księgarnie się zamykają, ale on otwiera nową. W centrum Lublina 0 2

Wbrew tendencji do zamykania księgarni stacjonarnych, w budynku Sądu Okręgowego powstała „Księgarnia sądowa”. Ma już pierwszych klientów.

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście 7 3

W Białej Podlaskiej trwają kilkudniowe konsultacje społeczne w sprawie liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Na pierwszym spotkaniu większość mieszkańców była za ograniczeniem dostępności alkoholu w mieście.

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka 0 12

Jeszcze w tym tygodniu ma zapaść decyzja, czy sędzia, której prezydent Lublina zarzucił brak obiektywizmu, zostanie odsunięta od wyrokowania w jego sprawie. Chodzi o spór toczący się przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym, gdzie Krzysztof Żuk broni się przed usunięciem ze stanowiska w Ratuszu przez wojewodę lubelskiego.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 13 19

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 5 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 35 2

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 50 4

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 117 24

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 41 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 67 24

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!