sobota, 24 marca 2018 r.

Puławy

Puławy: Park kiepsko sobie radzi. Będzie osobną spółką

Dodano: 25 stycznia 2016, 07:09

Od kwietnia Puławski Park Naukowo-Technologiczny ma być osobną spółką prawa handlowego. Zdaniem urzędników, otworzy to możliwość pozyskiwania kolejnych środków unijnych.

Budowa PPN-T kosztowała ponad 100 milionów złotych. Większość to środki unijne, ale utrzymanie znajduje się na barkach miasta, a dokładniej spółki komunalnej Nieruchomości Puławskie. Jak dotąd nie było ani jednego roku, który nie zakończyłby się stratą działalności parku. Wiceprezydent Puław Tadeusz Kocoń przyznaje, że miasto dokłada do parku po kilkaset tysięcy złotych rocznie.

Władze miasta przekonują, że koszty nie są najważniejsze, bo park został zbudowany do innych celów (wspieranie przedsiębiorczości, zaawansowanych technologii, innowacji), ale na razie dominującą formą jego działalności są organizowane cyklicznie popularno-naukowe wykłady i zabawy dla dzieci. Prawie połowa parku stoi pusta. Kurzą się skórzane fotele wyposażonych w najnowocześniejsze technologie sal konferencyjnych, gdzie w teorii nauka miała się spotykać z biznesem.

Po co przekształcanie PPN-T w osobną spółkę? – Chodzi o to, że Nieruchomości Puławskie, pod które jest obecnie podłączony park, nie są instytucją otoczenia biznesu. Nie mogą więc aplikować o pieniądze na rozwój przedsiębiorczości, start-up’y oraz funkcjonowanie parku.

Zainwestowaliśmy w niego duże pieniądze i szkoda byłoby stracić teraz szansę na duże środki z nowej perspektywy unijnej – wyjaśnia Tadeusz Kocoń, wiceprezydent Puław.

Projekt uchwały w tej sprawie jest już prawie gotowy, a jego ostateczny kształt radni otrzymają jeszcze w tym tygodniu. Decyzję o przekształceniu PPN-T w osobną spółkę mają podjąć już podczas najbliższej sesji, w czwartek 28 stycznia.

– Uważam, że nie powinniśmy blokować tego pomysłu. Jeśli to ma pomóc w rozwoju PPN-T, to warto zaryzykować. Myślę, że to dobrze, że władze miasta potrafią w odpowiednim momencie zareagować. Oczekiwania wobec parku na pewno były większe. Sam, obserwując jego działalność, mam pewien niedosyt, ale muszę zaufać tym, którzy założenia dotyczące jego funkcjonowania znają lepiej – mówi radny Zbigniew Śliwiński, wiceprzewodniczący rady miasta.

Jarek
Marek
Gość
(72) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Jarek
Jarek (27 stycznia 2016 o 14:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Rada ds. PPNT liczy obecnie 13 osób i pełni swoją pracę społecznie, całkowicie bezpłatnie. Skład Rady nadzorczej wynika z przepisów spółek prawa handlowego i nie ma nic wspólnego z  Radą ds. PPNT. Minimalny skład osobowy Rady nadzorczej Sp. z o.o. to 3 osoby, których wynagrodzenie może zostać ustalone na poziomie minimalnym wynikającym z ustawy.

O jakże się cieszę, że w końcu trolle pisowskie sięgają do literatury lub przynajmniej dr googla!!! Szkoda tylko że ci co piszą i ci co się wypowiadają nadal znają się na omawianych tematach jak przysłowiowa ś...winia na gwiazdach.

tu znakomity przykład:

http://pulawy.naszemiasto.pl/artykul/pulawski-park-naukowo-technologiczny-moze-stac-sie-osobna,3632698,art,t,id,tm.html

 i cytat z tego artykułu:

"Nowa spółka będzie miała formułę z ograniczoną odpowiedzialnością. Na jej czele stanęłaby rada nadzorcza, którą wybierze zarząd. Jej funkcję pełni obecnie rada d/s Parku."

Rozwiń
Marek
Marek (27 stycznia 2016 o 14:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ooo, to jak rada nadzorcza będzie w takim składzie jak dotychczasowa rada ds parku to będzie baaaardzo drogo, liczy ona 11 osób. Jeśli chcesz błyszczeć kodeksem spółek handlowych to poczytaj trochę w tym temacie. Ciebie pewnie nic nie boli bo nie płacisz podatków, tylko żerujesz na innych. Tacy teraz to bohaterowie narodowi, no cóż jak władza tacy zwolennicy.

Rada ds. PPNT liczy obecnie 13 osób i pełni swoją pracę społecznie, całkowicie bezpłatnie. Skład Rady nadzorczej wynika z przepisów spółek prawa handlowego i nie ma nic wspólnego z  Radą ds. PPNT. Minimalny skład osobowy Rady nadzorczej Sp. z o.o. to 3 osoby, których wynagrodzenie może zostać ustalone na poziomie minimalnym wynikającym z ustawy.

Rozwiń
Gość
Gość (27 stycznia 2016 o 12:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ciekawe kto głosował na tych reformatorów? Proponuję żal za grzechy, spowiedź i mocne postanowienie poprawy.
Rozwiń
Gość
Gość (27 stycznia 2016 o 12:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak się opodatkuje dodatkowo puławskich przedsiębiorców to będzie na PPNT, podobnie jak znaleziono się źródło na sfinansowanie programu 500+. Jednym zabrać drugim dać a za koszty obsługi zabierania i dawania też zapłacą ci, którym się zabierze. Nowe Janosikowe remedium na obietnice.
Rozwiń
Gość
Gość (27 stycznia 2016 o 10:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak pisuary przejmą już park to będzie wszystko cacy. I nawet ta strata to będzie zyskiem. Liczą się stołeczki i koryto, ot cała filozofia.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (72)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!