piątek, 19 stycznia 2018 r.

Puławy

Puławy: Pięć części miasta do rewitalizacji

Dodano: 13 września 2015, 14:13

Jednym z terenów, który ma objąć rewitalizacja jest osiedle Wólka Profecka (Fot. Paweł Buczkowski / archiwum)
Jednym z terenów, który ma objąć rewitalizacja jest osiedle Wólka Profecka (Fot. Paweł Buczkowski / archiwum)

Mieszkańcy do połowy września mogą składać swoje uwagi do założeń nowego programu rewitalizacji miasta. Projekt ma objąć pięć rejonów Puław.

Założenia do nowego programu rewitalizacji Puław liczą prawie 180 stron. Ten obszerny raport to m.in. analiza tego, co udało się wykonać w latach 2007-2015. Dotychczas wykonano ponad połowę z blisko 90 zaplanowanych inwestycji. Dzięki rewitalizacji przebudowano m.in. Park Solidarności, Skwer Niepodległości czy Marinę. Wyremontowano Bibliotekę Miejską, zabytkowe budynki na terenie osady pałacowo-parkowej, zrobiono termomodernizację bloków na os. Kołłątaja oraz wiele innych.

Niektórych zaplanowanych inwestycji nie udało się wykonać. To np: rewitalizacja łachy wiślanej, wymiana zieleni oraz montaż małej architektury na terenie zespołu pałacowo-parkowego, remont Domku Chińskiego, Łuku Rzymskiego oraz przystosowanie Willi Samotnia do organizacji wydarzeń kulturalnych.

Nowy plan rewitalizacji obejmie okres do 2020 roku. Żeby otrzymać pieniądze na rewitalizację zdegradowanych obszarów, dany teren musi spełniać określone kryteria. Urzędnicy wstępnie wybrali te obszary miasta, które posiadają najwięcej problemów społeczno-przestrzenno-gospodarczych. Chodzi o os. Wólka Profecka, ul. Romów i Norblina na os. Włostowice, ul. Norwida, Słowackiego i Kaniowczyków, obszar pomiędzy ul. Polną, a Wróblewskiego i Niemcewicza, a także rejon ul. Piłsudskiego, Czartoryskich i Głębokiej.

Każdy z tych obszarów charakteryzuje się podobnymi problemami, od starzejącej się społeczności, po ubóstwo i stosunkowo wysoki poziom przestępczości. Rewitalizacja ma służyć nie tylko poprawie miejskiej infrastruktury, ale także przeciwdziałać zagrożeniom. Jedne z jej najważniejszych celów to rozwój gospodarczy oraz zatrzymanie odpływu z Puław ludzi młodych.

Z całym dokumentem można zapoznać się na stronie internetowej Urzędu Miasta Puławy. Mieszkańcy swoje uwagi mogą składać do połowy września (bezpośrednio w Wydziale Rozwoju Miasta, pok. 209 lub elektronicznie na inwestycje@um.pulawy.pl). Na razie urząd nie zbiera jednak konkretnych pomysłów inwestycji w poszczególnych rejonach. Na to przyjdzie czas później.

(pab)

Czytaj więcej o: rewitalizacja Puławy
Gość
123
Marianna
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 września 2015 o 09:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dlaczego wczesniejsze komentarze zostały usunięte?

Rozwiń
123
123 (17 września 2015 o 09:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

co ze studentami najlepszymi? Wyjeżdżają, bo tu klika, bez znajomeg pracy nie dostaniesz. Ambitni nie będą żebrać o pracę, oni wszędzie sobie poradzą.

Rozwiń
Marianna
Marianna (15 września 2015 o 23:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Stadion, Park Naukowo Technologiczny, Marina - wszystko to za kilkaset milionów złotych, popatrz pan, a młodzi ludzie z Puław wyjeżdżają...

A może nie będą musieli? Włodzimierz Karpiński dokłada wszelkich starań aby w regionie było lepiej, dzięki jego działaniom znaleziono fundusze na budowę Elektrowni w

Puławach, w Zakładach Azotowych staże a później praca dla najlepszych.

Rozwiń
guest
guest (13 września 2015 o 20:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wrzawa będzie niesamowita!!! Ale Jeśli chodzi o ratusz według mnie: długoletniego mieszkańca Puław - budowa nowego nie ma sensu, ale rozbudowa jest jak najbardziej na miejscu, obecny ratusz jest w idealnym miejscu i chyba wszystkim to pasuje, jeżeli urzędnikom mało miejsca można obiekt rozbudować zachowując styl np. dobudowując skrzydło w stronę kościoła MBR. Wiem zaraz odezwą się przeciwnicy (polityczni) i zrugają ten pomysł próbując tym wyjść na szczyty swoich intelektualnych możliwości. Ale nawiasem mówiąc jakieś pomysły z nowymi miejscami pracy mile widziane.

Rozwiń
Gość
Gość (13 września 2015 o 18:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy rewitalizacje będa robić fachowcy ci sami co Park Niepodległości???? co na to Człowiek Byłego Agenta. Aby do wyborów....
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!