Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

13 września 2015 r.
14:13

Puławy: Pięć części miasta do rewitalizacji

0 6 A A
Jednym z terenów, który ma objąć rewitalizacja jest osiedle Wólka Profecka (Fot. Paweł Buczkowski / archiwum)
Jednym z terenów, który ma objąć rewitalizacja jest osiedle Wólka Profecka (Fot. Paweł Buczkowski / archiwum)

Mieszkańcy do połowy września mogą składać swoje uwagi do założeń nowego programu rewitalizacji miasta. Projekt ma objąć pięć rejonów Puław.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Założenia do nowego programu rewitalizacji Puław liczą prawie 180 stron. Ten obszerny raport to m.in. analiza tego, co udało się wykonać w latach 2007-2015. Dotychczas wykonano ponad połowę z blisko 90 zaplanowanych inwestycji. Dzięki rewitalizacji przebudowano m.in. Park Solidarności, Skwer Niepodległości czy Marinę. Wyremontowano Bibliotekę Miejską, zabytkowe budynki na terenie osady pałacowo-parkowej, zrobiono termomodernizację bloków na os. Kołłątaja oraz wiele innych.

Niektórych zaplanowanych inwestycji nie udało się wykonać. To np: rewitalizacja łachy wiślanej, wymiana zieleni oraz montaż małej architektury na terenie zespołu pałacowo-parkowego, remont Domku Chińskiego, Łuku Rzymskiego oraz przystosowanie Willi Samotnia do organizacji wydarzeń kulturalnych.

Nowy plan rewitalizacji obejmie okres do 2020 roku. Żeby otrzymać pieniądze na rewitalizację zdegradowanych obszarów, dany teren musi spełniać określone kryteria. Urzędnicy wstępnie wybrali te obszary miasta, które posiadają najwięcej problemów społeczno-przestrzenno-gospodarczych. Chodzi o os. Wólka Profecka, ul. Romów i Norblina na os. Włostowice, ul. Norwida, Słowackiego i Kaniowczyków, obszar pomiędzy ul. Polną, a Wróblewskiego i Niemcewicza, a także rejon ul. Piłsudskiego, Czartoryskich i Głębokiej.

Każdy z tych obszarów charakteryzuje się podobnymi problemami, od starzejącej się społeczności, po ubóstwo i stosunkowo wysoki poziom przestępczości. Rewitalizacja ma służyć nie tylko poprawie miejskiej infrastruktury, ale także przeciwdziałać zagrożeniom. Jedne z jej najważniejszych celów to rozwój gospodarczy oraz zatrzymanie odpływu z Puław ludzi młodych.

Z całym dokumentem można zapoznać się na stronie internetowej Urzędu Miasta Puławy. Mieszkańcy swoje uwagi mogą składać do połowy września (bezpośrednio w Wydziale Rozwoju Miasta, pok. 209 lub elektronicznie na inwestycje@um.pulawy.pl). Na razie urząd nie zbiera jednak konkretnych pomysłów inwestycji w poszczególnych rejonach. Na to przyjdzie czas później.

(pab)

Czytaj więcej o:

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 września 2015 o 09:24

Dlaczego wczesniejsze komentarze zostały usunięte?

Avatar
123 / 17 września 2015 o 09:23

co ze studentami najlepszymi? Wyjeżdżają, bo tu klika, bez znajomeg pracy nie dostaniesz. Ambitni nie będą żebrać o pracę, oni wszędzie sobie poradzą.

Avatar
Marianna / 15 września 2015 o 23:07

Stadion, Park Naukowo Technologiczny, Marina - wszystko to za kilkaset milionów złotych, popatrz pan, a młodzi ludzie z Puław wyjeżdżają...

A może nie będą musieli? Włodzimierz Karpiński dokłada wszelkich starań aby w regionie było lepiej, dzięki jego działaniom znaleziono fundusze na budowę Elektrowni w

Puławach, w Zakładach Azotowych staże a później praca dla najlepszych.

Avatar
guest / 13 września 2015 o 20:34

Wrzawa będzie niesamowita!!! Ale Jeśli chodzi o ratusz według mnie: długoletniego mieszkańca Puław - budowa nowego nie ma sensu, ale rozbudowa jest jak najbardziej na miejscu, obecny ratusz jest w idealnym miejscu i chyba wszystkim to pasuje, jeżeli urzędnikom mało miejsca można obiekt rozbudować zachowując styl np. dobudowując skrzydło w stronę kościoła MBR. Wiem zaraz odezwą się przeciwnicy (polityczni) i zrugają ten pomysł próbując tym wyjść na szczyty swoich intelektualnych możliwości. Ale nawiasem mówiąc jakieś pomysły z nowymi miejscami pracy mile widziane.

Wrzawa będzie niesamowita!!! Ale Jeśli chodzi o ratusz według mnie: długoletniego mieszkańca Puław - budowa nowego nie ma sensu, ale rozbudowa jest jak najbardziej na miejscu, obecny ratusz jest w idealnym miejscu i chyba wszystkim to pasuje, jeżeli urzędnikom mało miejsca można obiekt rozbudować zachowując styl np. dobudowując skrzydło w stronę kościoła MBR. Wiem zaraz odezwą się przeciwnicy (polityczni) i zrugają ten pomysł próbując tym wyjść na szczyty swoich intelektualnych możliwości. Ale nawiasem mówiąc jakieś pomysły z nowymi miejs... rozwiń

Avatar
Gość / 13 września 2015 o 18:09
Czy rewitalizacje będa robić fachowcy ci sami co Park Niepodległości???? co na to Człowiek Byłego Agenta. Aby do wyborów....
Avatar
Gość / 13 września 2015 o 15:44
Stadion, Park Naukowo Technologiczny, Marina - wszystko to za kilkaset milionów złotych, popatrz pan, a młodzi ludzie z Puław wyjeżdżają...
Avatar
Gość / 17 września 2015 o 09:24

Dlaczego wczesniejsze komentarze zostały usunięte?

Avatar
123 / 17 września 2015 o 09:23

co ze studentami najlepszymi? Wyjeżdżają, bo tu klika, bez znajomeg pracy nie dostaniesz. Ambitni nie będą żebrać o pracę, oni wszędzie sobie poradzą.

Avatar
Marianna / 15 września 2015 o 23:07

Stadion, Park Naukowo Technologiczny, Marina - wszystko to za kilkaset milionów złotych, popatrz pan, a młodzi ludzie z Puław wyjeżdżają...

A może nie będą musieli? Włodzimierz Karpiński dokłada wszelkich starań aby w regionie było lepiej, dzięki jego działaniom znaleziono fundusze na budowę Elektrowni w

Puławach, w Zakładach Azotowych staże a później praca dla najlepszych.

Avatar
guest / 13 września 2015 o 20:34

Wrzawa będzie niesamowita!!! Ale Jeśli chodzi o ratusz według mnie: długoletniego mieszkańca Puław - budowa nowego nie ma sensu, ale rozbudowa jest jak najbardziej na miejscu, obecny ratusz jest w idealnym miejscu i chyba wszystkim to pasuje, jeżeli urzędnikom mało miejsca można obiekt rozbudować zachowując styl np. dobudowując skrzydło w stronę kościoła MBR. Wiem zaraz odezwą się przeciwnicy (polityczni) i zrugają ten pomysł próbując tym wyjść na szczyty swoich intelektualnych możliwości. Ale nawiasem mówiąc jakieś pomysły z nowymi miejscami pracy mile widziane.

Wrzawa będzie niesamowita!!! Ale Jeśli chodzi o ratusz według mnie: długoletniego mieszkańca Puław - budowa nowego nie ma sensu, ale rozbudowa jest jak najbardziej na miejscu, obecny ratusz jest w idealnym miejscu i chyba wszystkim to pasuje, jeżeli urzędnikom mało miejsca można obiekt rozbudować zachowując styl np. dobudowując skrzydło w stronę kościoła MBR. Wiem zaraz odezwą się przeciwnicy (polityczni) i zrugają ten pomysł próbując tym wyjść na szczyty swoich intelektualnych możliwości. Ale nawiasem mówiąc jakieś pomysły z nowymi miejs... rozwiń

Avatar
Gość / 13 września 2015 o 18:09
Czy rewitalizacje będa robić fachowcy ci sami co Park Niepodległości???? co na to Człowiek Byłego Agenta. Aby do wyborów....
Avatar
Gość / 13 września 2015 o 15:44
Stadion, Park Naukowo Technologiczny, Marina - wszystko to za kilkaset milionów złotych, popatrz pan, a młodzi ludzie z Puław wyjeżdżają...
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 83 43

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 363 24

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 212 44

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!