środa, 21 lutego 2018 r.

Puławy

Puławy: Pieniądze na kulturę podzielone

Dodano: 23 marca 2017, 08:17
Autor: rs

Fundacja im. Wincentego i Franciszka Lesslów zorganizuje II Festiwal im. W. i F. Lesslów w Puławach
Fundacja im. Wincentego i Franciszka Lesslów zorganizuje II Festiwal im. W. i F. Lesslów w Puławach (fot. Radosław Szczęch/archiwum)

Festiwale, warsztaty muzyczne, orkiestry dęte, jazzmani, muzycy z Polski i za granicy - to wszystko w tym roku będą mogli zobaczyć mieszkańcy Puław. Na wsparcie wydarzeń kulturalnych miasto przeznaczyło ponad 300 tys. złotych. Najwięcej otrzyma Stowarzyszenie „Dwa Brzegi”.

W ramach konkursu dotację przyznano dziesięciu podmiotom. Poza Stowarzyszeniem Dwa Brzegi, które otrzyma równe 100 tys. złotych, wśród największych wygranych znalazły się m.in. Fundacja im. Wincentego i Franciszka Lesslów (otrzyma 60 tys. zł), czy Stowarzyszenie "Rodzina" (w sumie 47 tys. zł). Pierwsza z organizacji na przygotowanie II Festiwalu im. W. i F. Lesslów w Puławach (w ubiegłym roku w jego ramach przedstawiono operę "Czarodziejski Flet") otrzyma 35 tys. złotych. Drugi z wymienionych podmiotów przedstawi oratorium "Z powodu mego imienia" (35 tys. zł), XVII Dzień Papieski (7 tys. zł) oraz VIII Puławskie Międzynarodowe Warsztaty GOSPEL (5 tys. zł).

Stowarzyszenie "Promyk", które zorganizuje VII Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych, otrzyma 35 tys. zł. Miejskich funduszy nie zabraknie także dla Towarzystwa Przyjaciół Puław (24 tys. zł), które odpowiadają za przygotowanie Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. Podobne środki (20 tys. zł) przekazane zostaną Fundacji Jazz Jamboree na 47. Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe w Puławach.

Na finansowe wsparcie miasta (13 tys. zł) w tym roku może liczyć także parafia pw. Miłosierdzia Bożego, w której wystawiona zostanie Msza Koronacyjna W.A. Mozarta (w hołdzie św. Bratu Albertowi). Tysiąc złotych mniej trafi do Stowarzyszenia Międzynarodowe Warsztaty Muzyki Kameralnej (Puławskie Lato Bluesowe).

wyborca
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

wyborca
wyborca (24 marca 2017 o 07:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"buraku poczytaj wyroki wsa i opinii prawników dopiero zacznij komentować. nieuctwo wychodzi na światło dzienne. w *** byłeś gówno widziałeś, a prawa nie znasz i nie znałeś" - Panie radny apeluję o więcej pokory, chłodnej głowy i szacunku dla mieszkańców miasta. Chodzi przecież nie o zgodność czy niezgodność z prawem takich działań, tylko o przyzwoitość, moralność, etykę, transparentność osób piastujących zaszczytną i odpowiedzialną funkcję radnego rady miasta.
Rozwiń
Gość
Gość (23 marca 2017 o 21:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
8 tys pieniędzy miejskich na worki i rękawice. Nieźle panie Kwapiński. Wyzwiska na nas też niezłe.
Rozwiń
Gość
Gość (23 marca 2017 o 21:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jest realizacja hasła teraz qrwa my! A miało być tak uczciwie, dla zwykłego człowieka. Hipokryzja i żenada pisu.
Rozwiń
Gość
Gość (23 marca 2017 o 21:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
""Akurat Kwapiński to dostaje grosze na zakup rękawic i worków, żeby posprzątać park, który zaśmiecają mieszkańcy. "" - 8 tysięcy na rękawice i worki to mało? Pięć miesięcy na tyle pracuje. Jak to mało na bzdurę to gratuluje.
Rozwiń
Gość
Gość (23 marca 2017 o 21:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Teraz będą wyzywać od buraków
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!