niedziela, 25 lutego 2018 r.

Puławy

Puławy: Pieniądze z UE na trzy kluczowe inwestycje

Dodano: 4 lipca 2017, 16:43
Autor: rs

Dom Chemika w Puławach
Dom Chemika w Puławach (fot. archiwum)

Prezydent Puław w lubelskim Urzędzie Marszałkowskim podpisał umowy wstępne dotyczącego unijnego dofinansowania na trzy kluczowe inwestycje: przebudowę POK, budowę mediateki oraz rozwój komunikacji miejskiej

Jak informuje Łukasz Kołodziej z Wydziału Komunikacji Społecznej UM, były to umowy wstępne, które nie określają jeszcze dokładnych kwot, jakie trafią do budżetu Puław. - Zawierają natomiast ramy uzyskania dodatkowego wsparcia finansowego, czy terminy w których należy złożyć pełny wniosek o dofinansowanie - wyjaśnia.

W piątek prezydent Janusz Grobel oraz skarbnik miasta, Elżbieta Grzęda podpisali trzy
takie dokumenty: na przebudowę POK „Dom Chemika” (I etap), powstanie przy nim mediateki (II etap) oraz rozwój zrównoważonego transportu łączącego Puławy z tzw. obszarem funkcjonalnym wokół miasta.

W tym ostatnim zadaniu chodzi o dalszą wymianę taboru MZK, nowe wiaty przystankowe, zatoki, biletomaty, tablice informacyjne itp. Z umów wynika, że ostateczne terminy składania dokumentów
na I etap przebudowy POK oraz rozwój transportu mijają wraz z końcem sierpnia tego roku. Na II etap, dotyczący mediateki ten termin ustalono z kolei na 26 marca 2018.

- Szacunkowa wysokość dofinansowania tych trzech projektów ze środków europejskich (Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego) może wynieść około 30 milionów złotych - dodaje Kołodziej.

Podczas ostatniej sesji rady miasta, prezydent Janusz Grobel wspomniał o możliwym terminie podpisania kolejnej umowy - dotyczącej rządowego dofinansowania (17 mln zł) do budowy nowej hali sportowej przy ul. Lubelskiej. Ta najprawdopodobniej zostanie podpisana 14 lipca, w Puławach. Asygnować ma ją wiceminister sportu, Jarosław Stawiarski.

Czytaj więcej o: inwestycje w Puławach Puławy
Użytkownik niezarejestrowany
Dziadek
gość
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 lipca 2017 o 12:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Trzeba było w latach 90 wziąć się za opracowanie ekspansji FSO, sprzętu budowlanego Waryński, Autosanów, Starów i Żuków na cały świat, zamiast teraz pieprzyć ile to zakładów zamknięto w czasie transformacji. Wielu z tych mądrali patriotycznych w 92 roku pierwsze co zrobiło, to pojechało do Holandii po 10-letnie Ople Kadety, Fordy i Volkswageny albo kupowało w Berlinie tani sprzęt elektroniczny, a mogli przecież, jak niżej kolega pisze, kupić Poloneza, Fiata 125 p, magnetofon Grundig czy Daria, by polski przemysł przetrwał... i założyć muzeum techniki w każdym mieście.
Rozwiń
Dziadek
Dziadek (7 lipca 2017 o 16:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Miej pretensje do rodaków że woleli kupić niemiecki szrot niż wiodącą myśl techniczną PRL czyli poloneza. Gdyby wybrali jeżdżenie tym wyrobem to można byłoby się szczycić że jest polski wytwórca wyrobów samochodopodobnych.
Rozwiń
gość
gość (7 lipca 2017 o 11:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Od 1989 r. Polska otwierała swój rynek na produkty z ówczesnej EWG=UE, rządy Balcerowicza, Mazowieckiego, Bieleckiego, Buzka pozwoliły upaść kilku setkom średnich i dużych oraz kilku tysiącom małych zakładów przemysłowych i firm pod pretekstem "wolnego rynku", gdy w tym samym czasie w państwach ówczesnej EWG dotowano z budżetu wiele zakładów (socjalizm to się nazywa). Do 1992 r. zachodnie koncerny kontrolowały już w Polsce 90% przemysłu spożywczego. Wiadomo, biedny nie kupi samochodu ale jeść musi. Do dzisiaj Niemcy i Rosja nie zapłaciły odszkodowań za zniszczenia i mordy w Polsce w czasie II wojny światowej, a w przypadku Rosji za wyzysk ekonomiczny PRL. A fani PO krzyczą, że to Polska jest "coś winna".  Niewolnicy z PO, powstańcie z kolan i poczujcie dumę z bycia Polakami!!!
Rozwiń
Gość
Gość (6 lipca 2017 o 10:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Autobusy mają być hybrydowe a spaliny gorszego sortuj to pewnie te stare gniota to te nowsze to już euro5
Rozwiń
Gość
Gość (5 lipca 2017 o 22:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lepsza będzie Kolej Dużych Prędkości.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!