piątek, 23 lutego 2018 r.

Puławy

Puławy. Prezydent myśli o nowej spółce miejskiej

Dodano: 21 grudnia 2015, 21:49

Puławski Park Naukowo-Technologiczny może zostać przekształcony w osobną spółkę i już nie podlegać innej spółce miejskiej – Nieruchomościom Puławskim. W urzędzie trwa analiza takiej zmiany.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Utworzona już została nieformalna komisja złożona m.in. wiceprezydenta Tadeusza Koconia oraz innych pracowników urzędu miasta, której zadaniem jest przeprowadzenie analizy dotyczącej planowanego przekształcenia PPN-T. Jej wyniki mają zostać przekazane radnym, bo to właśnie od ich zgody ostatecznie zależeć będzie powodzenie tego przedsięwzięcia.

– Utworzenie osobnej spółki dla parku może prowadzić do ułatwienia w pozyskiwaniu przez nią środków zewnętrznych. Obecnie każda decyzja podejmowana przez jego dyrekcję musi być akceptowana przez operatora, czyli spółkę Nieruchomości Puławskie, co jest pewnym ograniczeniem – uważa radny Artur Kwapiński.

Do zapowiadanej zmiany bardziej sceptycznie podchodzi radny Paweł Maj, który zwraca uwagę na dodatkowe koszty w postaci utworzenia wysoko płatnych stanowisk dla członków zarządu oraz prezesa spółki.

– To jest tym bardziej zaskakujące, że władze miasta ciągle mówią o oszczędnościach, a przy okazji planuje się utworzenie kolejnych stanowisk urzędniczych. Pamiętajmy, że park naukowy przynosi straty i miasto cały czas do niego dopłaca – mówi radny, który zwraca uwagę także na kwestię przejrzystości i kontroli PPN-T przez samorząd. – Dotychczas park moglibyśmy kontrolować (jako komisja rewizyjna RM), występować o dostęp do dokumentów, po utworzeniu spółki będzie to niemożliwe – dodaje Maj.

Decyzja o tym, czy park zostanie osobną spółką jeszcze nie zapadła. Według nieoficjalnych informacji taki scenariusz jest jednak bardzo prawdopodobny. Prezesem nowego zarządu spółki PPN-T prawdopodobnie zostałaby jego dotychczasowa dyrektor. Według władz miasta, zarząd ten mógłby być jednoosobowy. Powstałaby jedynie rada nadzorcza. Jej funkcję pełni obecnie rada d/s parku w osobach: wiceprezydent Ewy Wójcik, prof. Jadwigi Piskorskiej-Pliszczyńskiej, Haliny Jarząbek, Ryszarda Miducha, Waldemara Capały, Piotra Sadurskiego, Andrzeja Łodygi, Jacka Paproty, Franciszka Wocha, Andrzeja Kramka i Jarosława Pazika.

zenobjusz
Gość
Gość
(29) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

zenobjusz
zenobjusz (26 grudnia 2015 o 14:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Radny Maj to ma jakieś swoje koncepcje czy potrafi tylko pod publiczke torpedować działania innchy?

Od przedstawiania koncepcji jest wieloletni pan Prezydent, z wieloletnią pani vice oraz drugim vice wójtem ups prezydentem. A pan Maj jak przystało na błyskotliwego, inteligentnego oraz uczciwego radnego wyciąga na światło dzienne głęboko skrywane jak dotąd patologie- a to skwereczek gdzie co innego było w specyfikacji a co innego w rzeczywistści za kilkadziesiąt baniek, a to stateczek z paru deseczek za ponad stówkę, a to budżecik obywatelski, gdzie olano mieszkańców i wsparto partyjniaków w powiecie itd, itp. , a to PNT za ponad 100 banieczek w mieścinie, gdzie na potęgę zwija się mała i średnia przedsiębiorczośc, a to dług ponad 70 banieczek, który przyjdzie niebawem spłacać poprzez podnoszenie różnego rodzaju stawek i podatków, co jużsię rozpoczęło vide podwyżki wody i ścieków itd itp

Rozumiem że Tobie działania pana Maja bardzo przeszkadzają? Przyssany jesteś pewnie do koryta publicznych pieniędzy, którymi jaśnie pan prezydent szasta na lewo i prawo. 

Rozwiń
Gość
Gość (26 grudnia 2015 o 12:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Radny Maj to ma jakieś swoje koncepcje czy potrafi tylko pod publiczke torpedować działania innchy?
Rozwiń
Gość
Gość (23 grudnia 2015 o 15:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
hahahahahaha
Rozwiń
Gość
Gość (23 grudnia 2015 o 11:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pan Paweł Maj - sól ziemi puławskiej. Obnaża głupotę, patologię, prywatę, kolesiostwo, korupcję, nadużycia... Dawno takiego radnego nie było i chyba juz nie będzie. Stąd też tak zaciekłe ataki na sól tej ziemi...
Rozwiń
Gość
Gość (23 grudnia 2015 o 08:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ale z was imbecyle. Nie potraficie czytać. Rady nadzorczej nie ma i trzeba ją powołać. Jak zwykle burza o nic. Nawet prezesa spółki nie ma.

zamilcz mułasie

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (29)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!