wtorek, 20 marca 2018 r.

Puławy

Puławy: Równiej na gminnych drogach

Dodano: 17 sierpnia 2016, 13:12
Autor: rs

Cztery odcinki dróg w gminie Puławy o łącznej długości ponad dwóch kilometrów już niebawem pokryje nowa warstwa asfaltu. Powody do zadowolenia mają mieszkańcy Skoków, Łęki, Kajetanowa i Smogorzowa.

W pierwszej z tych miejscowości przebudowane zostanie odcinek o długości 430 metrów. Przetarg na to zadanie wygrał Zakład Budowy Wodociągów i Kanalizacji z Markuszowa, który zarobi ponad 93 tys. złotych. W Kajetanowie nowa podbudwa i nawierzchnia zostanie położona na odcinku blisko 900 metrów, czym zajmie się PRD Zwoleń. Za to zadanie gmina zapłaci przedsiębiorstwu ponad 165 tys. złotych.

Na wyłonienie wykonawców czekają przetargi dotyczące inwestycji drogowej w Łęce (442 metry) i Smogorzowie (500 metrów). Ten ostatni odcinek zostanie wykonany w ramach utwardzania dróg prowadzących do gruntów ornych. Drogowcy na przebudowę dróg otrzymali niewiele czasu – muszą wyrobić się w terminie od 21 do 30 dni od daty podpisania umowy.

To oznacza, że większość z nich powinna być gotowa już w pierwszej połowie września.

Czytaj więcej o: Puławy
z drugiej strony
tahltan
Użytkownik niezarejestrowany
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

z drugiej strony
z drugiej strony (18 sierpnia 2016 o 22:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Warto się dowiedzieć (a z internetu można) zanim się coś napisze - ta droga do "gruntów ornych" biegnie również przez tereny zabudowane, a nazwa wynika z tego, że gmina po raz kolejny korzysta z dofinansowania, które ma właśnie taką nazwę. A dzielenie gminy na jedną i druga stronę, czy tam waszą i naszą chyba czas skończyć, bo mieszkamy w jednej gminie i ja nie zamierzam wytykać, że np. wspomniamy Gołąb ma Orlika czy kanalizację - to dobrze że ma
Rozwiń
tahltan
tahltan (18 sierpnia 2016 o 21:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale budować drogi asfaltowe do gruntów ornych? Gołąb,Borowa Skoki, Matygi, do tej pory nie mają dróg do swoich posesji a druga strona wisły sobie buduje drogi do pól ornych. Ha,Ha,Ha.
Rozwiń
Gość
Gość (18 sierpnia 2016 o 20:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I bardzo dobrze że budowane są drogi, oświetlenia, do tego rozbudowa szkół, ujęcia wody. Każdy widzi, że w tej gminie co roku dużo się w inwestycjach dzieje. Gmina wiejska potrafiła wygrać walkę o przekazanie starego mostu województwu i dzięki temu może inwestować. Pewnie potrzeb jest więcej, ale wiadomo że nie wszystko na raz. Zawsze łatwiej jest krytykować niż pracować, zwłaszcza kiedy ma się w tym swój cel ...
Rozwiń
P.W.
P.W. (18 sierpnia 2016 o 13:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może by tak wreszcie wyrównali też drogi wojewódzkie? Chodzi przede wszystkim o te ulice w Puławach w kierunku Kazimierza Dolnego.
Rozwiń
Gość
Gość (18 sierpnia 2016 o 07:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tu robia 2 kilometry, ale to kropla w morzu potrzeb. Za to nasz rząd twoni kasę.... się dzieje. Tak to my nigdy dróg w Polsce nie zbudujemy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!