czwartek, 22 marca 2018 r.

Puławy

Puławy. Seniorzy świętowali jubileusz (zdjęcia)

Dodano: 21 września 2015, 11:44

Puławski oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów obchodził 50-tą rocznicę powstania. Z tej okazji w Domu Chemika odbyła się uroczysta gala, podczas której nagrodzono zasłużonych działaczy i samorządowców.

- Dziękuję za to, że jesteście, że łączycie pokolenia, pozwalacie z siebie czerpać. Za to, że kształcicie, edukujecie i dajecie swoją postawą wzór do naśladowania. Dziękuję za aktywną postawę w życiu społecznym. Tworzycie piękną kartę powiatu puławskiego - mówiła nagrodzona złotym orderem Elżbieta Seredyn, podsekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, zwracając się do zebranych w sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury seniorów.

Podobną nagrodę odebrał również wójt gminy Końskowola, Stanisław Gołębiowski, ale odznaczeń i wyróżnień nie zabrakło także dla wielu innych mieszkańców powiatu puławskiego. Nagrodzono m.in. dyrektor Domu Samopomocy w Górze Puławskiej, Annę Szarpak, Iwonę Stochmal, dyrektora Gminego Domu Samopomocy w Końskowoli, Zbigniewa Barankiewicza, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Gołębiu, Beatę Nowak, prezesa Stowarzyszenia "Pogodne Życie" i Beatę Biadun-Sierocką, dyrektor osiedlowego domu kultury Amik.

Kwiaty i puchary z rąk zarządu głównego PZERiI w Warszawie trafiły także do przewodniczących lokalnych kół związku w powiecie puławskim. Otrzymali je m.in. Danuta Amanowicz, Danuta Krysa, Maria Skowyra, Agnieszka Maj i Henryka Szczepanik. Nie zapomniano także podziękować samorządom, których reprezentowali starosta Witold Popiołek i prezydent Puław, Janusz Grobel.

- Emeryci i renciści powiatu puławskiego tworzyli kulturę, pielęgnowali tradycję, uczyli patriotyzmu i miłości do drugiego człowieka. Seniorzy chcą aktywnie uczestniczyć w życiu społeczno-kulturalnym regionu poprzez uczestniwtwo w chórach, zespołach kabaretowych, kołach gospodyń, czy kołach tanecznych - mówiła Ewa Dobraczyńska, przewodnicząca oddziału puławskiego.

Konferansjerem jubileuszowej gali był Ryszard Stępień. W części artystycznej wystąpiły chóry seniorów, którym akampaniowali instrumentaliści. Publiczność zgromadzona w Domu Chemika miała także okazję obejrzeć widowisko artystyczne przygotowane przez młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2.

Gość
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 września 2015 o 13:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Radosławie Szczęch na zdjęciach jest moja koleżanka Danuta Kursa z Gołębia.Przekazujcie rzetelnie wszelkie informacje.
Rozwiń
Gość
Gość (23 września 2015 o 10:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gratuluję wszystkim wyróżnionym, należało się Wam!
Rozwiń
Gość
Gość (21 września 2015 o 20:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
DANUTA KURSA a nie Krysa A Barankiewicz za co?!?!?!?!?!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!