niedziela, 18 lutego 2018 r.

Puławy

Puławy się starzeją. Jakie będą za 15 lat?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 stycznia 2015, 10:32

Jak będzie się rozwijać miasto w najbliższych latach? Kierunki wskazuje najnowsza strategia, którą zajmowali się puławscy radni.

Strategię rozwoju musi mieć każda gmina w Polsce. W celu przygotowania nowej Puławy zatrudniły lubelską firmę Logos Consulting, która za 35 tysięcy złotych opracowała dokument. Ten został omówiony podczas poniedziałkowych posiedzeń połączonych komisji rady miasta.

- Strategia ma nie tylko pomóc w zarządzaniu, ale jest też konieczna, jeśli miasto chce pozyskiwać środki unijne w nowej perspektywie programowej - wyjaśnia Paweł Dryl z firmy LC, autor dokumentu, który przyznał, że pracował nad wieloma strategiami, ale Puławy stawia za wzór. Jak mówi, założenia przyjęte tutaj w 2007 roku naprawdę były realizowane. Podobnie ma być i tym razem.

Strategia to wizja, jakie miasto ma być. Zgodnie z nią Puławy mają być ważnym ośrodkiem miejskim na mapie województwa, stolicą subregionu, miastem przyjaznym dla mieszkańców i przedsiębiorców. Żeby do tej wizji zmierzać wyznaczono trzy główne cele: wzmocnienie potencjału rozwojowego, rozwój i dywersyfikacja lokalnej gospodarki oraz utrzymanie wysokiej jakości życia.

W skrócie strategia stawia na inwestycje w edukację, kulturę, turystykę, gospodarkę, komunikację, współpracę międzygminną, promocję oraz bezpieczeństwo. Wszystko to po to, by przeciwdziałać tak zwanej senioralizacji, czyli starzeniu się Puław. Chodzi o to, by oferta miasta z jednej strony zatrzymała młodych i zachęcała ich do powrotu, a z drugiej nie zapominała o starszych mieszkańcach.

Swoje uwagi do dokumentu zgłosił radny Ignacy Czeżyk (PiS), który podkreślił problem starzenia się społeczności miasta. Jego zdaniem, jednym z celów powinna być budowa całodobowego domu opieki dla osób starszych. Zwrócił także uwagę na konieczność zatroszczenia się o jakość wody pitnej. Po krótkiej dyskusji strategia została przez połączone komisje przyjęta.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Urząd Miasta Puławy Puławy
stary
pijacy herbatę
gostek
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

stary
stary (19 stycznia 2015 o 18:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Przy marnych zarobkach ludzie się nie rozmnażają.W blokach liczących 120 mieszkań jest ok.10 dzieci.Nawet roczne urlopy macierzyńskie mało zdziałają.Tym sposobem miasta się starzeją przy dużej migracji  mlodych.za pracą

Rozwiń
pijacy herbatę
pijacy herbatę (19 stycznia 2015 o 18:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Odnosnie wody radny Czeżyk ma rację.Mam filtr do wody i pomimo filtrownia poziom kamienia nadal jest wysoki . Co tydzień robię zabieg odkamieniania czajnika bo na dnie jest sporo osadu.

Rozwiń
gostek
gostek (19 stycznia 2015 o 13:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

rodzinną firmę to mozna ze szwagrem założyć :) także ZA się nie czepiaj, bo jak sam napisałeś to jest u nas zdecydowanie największy pracodawca.

Rozwiń
Proteza
Proteza (16 stycznia 2015 o 22:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

No rzeczywiście, przecież młodzi uciekają z Puław z uwagi na złą komunikację i brak bezpieczeństwa, więc należy to poprawić.

Dopóki poza zatrudnieniem w firmie rodzinnej ZA w Puławach nie będzie dla młodych nic ciekawego, dopóki będzie można wyjechać do Warszawy albo na wyspy, to raczej nie spodziewałbym się powrotów.

Rozwiń
turlaj dropsa
turlaj dropsa (16 stycznia 2015 o 16:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

No ładnie. Rada ze średnią wieku 60 lat troszczy się chyba najbardziej o staruszków.

Woda - mamy albo najlepszą, albo prawie najlepszą wodę w Puławach. Niech Czeżyk oszołom przejedzie się do Lublina albo na zachód to sam to stwierdzi. Niech nie wywalają pieniędzy na darmo..

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!