Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 grudnia 2017 r.
15:04

Puławy: Skąd te niedopłaty za ogrzewanie?

Autor: Zdjęcie autora rs
25 23 A A

Część mieszkańców Puław jest zaskoczona treścią przysłanych im przez OPEC rozliczeń. Chodzi o tych klientów spółki, którym wyliczono wysokie niedopłaty sięgające czasem nawet kilkuset złotych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Standardowo, uwagi tego typu można zgłaszać indywidualnie w biurze obsługi Okręgowego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, ale w grudniu swoje pytania puławianie będą mogli skierować również bezpośrednio do prezesa.

Ryszard Jabłoński będzie gościem specjalnego zebrania z udziałem radnych i zainteresowanych tematyką opłat za ogrzewanie mieszkańców.

Początkowo miało się ono odbyć w miniony wtorek, ale zostało przełożone na 6 grudnia. Rozpocznie się o godz. 17:15 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta.

W jego trakcie szef spółki OPEC będzie miał okazję odpowiedzieć na pytania i odnieść się do uwag zgłaszanych przez lokatorów. 

Czytaj więcej o:

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Opinie_o_spoldzielniach / 3 stycznia 2018 o 10:28
dodaj swoją opinię na forum skupiającym polskie spółdzielnie mieszkaniowe! podziel się swoim zdaniem z innymi - anonimowo i bezpłatnie. zapraszam: ******spoldzielniamieszkaniowa24.pl/forum/
Avatar
tyle zostaje / 11 grudnia 2017 o 14:51
undefined napisał:
poki co za ogrzanie mieszkania 33,5 m2 wyszło prawie 5 tys prezes opec nie widzi w tym nic dziwnego ani zadnych nieprawidłowości :)
 zdjąć podzielniki i będzie taniej
Avatar
Gość / 7 grudnia 2017 o 07:39
poki co za ogrzanie mieszkania 33,5 m2 wyszło prawie 5 tys prezes opec nie widzi w tym nic dziwnego ani zadnych nieprawidłowości :)
Avatar
dobra rada / 6 grudnia 2017 o 22:39
Zarząd Spódzielni powinien  podpisac kompleksowa umowę z LPECEM w Puławach na dostawe ciepła do grzania kaloryferów i dostawy ciepłej wody .Administracja osiedla powinna  "pilnowac mocy"  zamówionej ,korygowac zamówienia na moc w zalezności od pogody. Podjąc uchwałe o zdjęciu podzielników .      W Lublinie na Osiedlu 30 lecia były kiedys podzielniki ale na wniosek mieszkańców zostały zdjęte kilka lat temu . Ludzie nie sa zaskakiwani duzymi dopłatami za ciepło bo takich nie ma . Cytuję komentarz bee : "Mam dobra rade zeby miec cieplo w mieszkaniu nalez zrezygnowac z podzielnikow choc doliczona nam bedzie kwota zalezna od wielkosci mieszkania z zostana zamontowane kryzy regulujace doplyw czynnika grzewczego.Z tego co wiem bloki innych zasobow mieszkalnych zrezygnowaly z podzielnikow i chyba lokatorzy na tym wyszli dobrze i siedza sobie w cieplych pomieszczeniach." 
Zarząd Spódzielni powinien  podpisac kompleksowa umowę z LPECEM w Puławach na dostawe ciepła do grzania kaloryferów i dostawy ciepłej wody .Administracja osiedla powinna  "pilnowac mocy"  zamówionej ,korygowac zamówienia na moc w zalezności od pogody. Podjąc uchwałe o zdjęciu podzielników .      W Lublinie na Osiedlu 30 lecia były kiedys podzielniki ale na wniosek mieszkańców zostały zdjęte kilka lat temu . Ludzie nie sa zaskakiwani duzymi dopłatami za ciepło bo takich nie ma . Cytuję komentarz bee : "Mam dobra rade zeby miec... rozwiń
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 18:11
Ceny są wysokie! Tona węgla na rynkach światowych wynosi od 90 - 100$, czyli od 300 do 350 zł, węgla wysokiej jakości. Zakłady Azotowe za tonę węgla płacą około 200 zł (węgiel gorszej jakości). Mam mieszkanie o pow. 63,5 m2, za ogrzewanie rocznie płacę około 3000,00 zł, rozliczenie całego bloku. Ale gdyby nawet policzyć cenę x 3, czyli 200 zł x 3 = 600 zł za tonę z wszystkimi kosztami, to ogrzanie mojej chałupy zużywa się aż 5 ton węgla, a to chyba absurd. Tym bardziej że w sypialni mam wyłączony grzejnik, ponieważ w nocy mam otwarte okno, oraz jeden pokój jest czasowo ogrzewany gdy ma przyjechać rodzina. Pozdrawiam.
Ceny są wysokie! Tona węgla na rynkach światowych wynosi od 90 - 100$, czyli od 300 do 350 zł, węgla wysokiej jakości. Zakłady Azotowe za tonę węgla płacą około 200 zł (węgiel gorszej jakości). Mam mieszkanie o pow. 63,5 m2, za ogrzewanie rocznie płacę około 3000,00 zł, rozliczenie całego bloku. Ale gdyby nawet policzyć cenę x 3, czyli 200 zł x 3 = 600 zł za tonę z wszystkimi kosztami, to ogrzanie mojej chałupy zużywa się aż 5 ton węgla, a to chyba absurd. Tym bardziej że w sypialni mam wyłączony grzejnik, ponieważ w nocy mam otwarte okno, o... rozwiń
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 12:17
Jak mieszkałem w bloku to nigdy nie czaiłem tych opłat za ciepło. Odkąd mieszkam w domku jednorodzinnych nie mam takich problemów. Płacę za zużyty gaz. Ile metrów gazu - taka opłata. Nawet gdyby mieli mi zaproponować rurę z OPEC-u - nie chcę!!! Wolę gaz.
Avatar
GTW&Partnerzy / 5 grudnia 2017 o 13:05
nie zgadzasz się ze zbyt dużymi rachunkami za ogrzewanie w twoim bloku? uważasz, że jesteś oszukiwany? zgłoś się do nas, działamy w twojej sprawie! ***s://***youtube.com/watch?v=rj7bkm4y_94
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 13:01
czujesz się oszukany przez swoją spółdzielnię mieszkaniową lub wspólnotę mieszkaniową? nie zgadzasz się ze zbyt dużymi rachunkami za ogrzewanie w twoim bloku? zgłoś się do nas, pomożemy! ***s://***youtube.com/watch?v=rj7bkm4y_94
Avatar
bolo / 5 grudnia 2017 o 08:26
Przecież wiadomo, że te dopłaty to efekt zadłużenia "przodowników pracy" z pewnego bloku socjalnego, którzy za nic nie płacą i wszystko mają gdzieś, żyją naszym kosztem...Ktoś to musi spłacić, OPEC przecież tego nie wrzuci w koszty, no to wyszło po kilkaset złotych od mieszkania żeby się zrzucić na nierobów...Szkoda tylko, że my uczciwi obywatele musimy za to płacić!
Avatar
Iga / 4 grudnia 2017 o 11:37
Tak, tak,  a najlepiej siedzieć w waciaku , a okna ogacić kocami.
Avatar
Opinie_o_spoldzielniach / 3 stycznia 2018 o 10:28
dodaj swoją opinię na forum skupiającym polskie spółdzielnie mieszkaniowe! podziel się swoim zdaniem z innymi - anonimowo i bezpłatnie. zapraszam: ******spoldzielniamieszkaniowa24.pl/forum/
Avatar
tyle zostaje / 11 grudnia 2017 o 14:51
undefined napisał:
poki co za ogrzanie mieszkania 33,5 m2 wyszło prawie 5 tys prezes opec nie widzi w tym nic dziwnego ani zadnych nieprawidłowości :)
 zdjąć podzielniki i będzie taniej
Avatar
Gość / 7 grudnia 2017 o 07:39
poki co za ogrzanie mieszkania 33,5 m2 wyszło prawie 5 tys prezes opec nie widzi w tym nic dziwnego ani zadnych nieprawidłowości :)
Avatar
dobra rada / 6 grudnia 2017 o 22:39
Zarząd Spódzielni powinien  podpisac kompleksowa umowę z LPECEM w Puławach na dostawe ciepła do grzania kaloryferów i dostawy ciepłej wody .Administracja osiedla powinna  "pilnowac mocy"  zamówionej ,korygowac zamówienia na moc w zalezności od pogody. Podjąc uchwałe o zdjęciu podzielników .      W Lublinie na Osiedlu 30 lecia były kiedys podzielniki ale na wniosek mieszkańców zostały zdjęte kilka lat temu . Ludzie nie sa zaskakiwani duzymi dopłatami za ciepło bo takich nie ma . Cytuję komentarz bee : "Mam dobra rade zeby miec cieplo w mieszkaniu nalez zrezygnowac z podzielnikow choc doliczona nam bedzie kwota zalezna od wielkosci mieszkania z zostana zamontowane kryzy regulujace doplyw czynnika grzewczego.Z tego co wiem bloki innych zasobow mieszkalnych zrezygnowaly z podzielnikow i chyba lokatorzy na tym wyszli dobrze i siedza sobie w cieplych pomieszczeniach." 
Zarząd Spódzielni powinien  podpisac kompleksowa umowę z LPECEM w Puławach na dostawe ciepła do grzania kaloryferów i dostawy ciepłej wody .Administracja osiedla powinna  "pilnowac mocy"  zamówionej ,korygowac zamówienia na moc w zalezności od pogody. Podjąc uchwałe o zdjęciu podzielników .      W Lublinie na Osiedlu 30 lecia były kiedys podzielniki ale na wniosek mieszkańców zostały zdjęte kilka lat temu . Ludzie nie sa zaskakiwani duzymi dopłatami za ciepło bo takich nie ma . Cytuję komentarz bee : "Mam dobra rade zeby miec... rozwiń
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 18:11
Ceny są wysokie! Tona węgla na rynkach światowych wynosi od 90 - 100$, czyli od 300 do 350 zł, węgla wysokiej jakości. Zakłady Azotowe za tonę węgla płacą około 200 zł (węgiel gorszej jakości). Mam mieszkanie o pow. 63,5 m2, za ogrzewanie rocznie płacę około 3000,00 zł, rozliczenie całego bloku. Ale gdyby nawet policzyć cenę x 3, czyli 200 zł x 3 = 600 zł za tonę z wszystkimi kosztami, to ogrzanie mojej chałupy zużywa się aż 5 ton węgla, a to chyba absurd. Tym bardziej że w sypialni mam wyłączony grzejnik, ponieważ w nocy mam otwarte okno, oraz jeden pokój jest czasowo ogrzewany gdy ma przyjechać rodzina. Pozdrawiam.
Ceny są wysokie! Tona węgla na rynkach światowych wynosi od 90 - 100$, czyli od 300 do 350 zł, węgla wysokiej jakości. Zakłady Azotowe za tonę węgla płacą około 200 zł (węgiel gorszej jakości). Mam mieszkanie o pow. 63,5 m2, za ogrzewanie rocznie płacę około 3000,00 zł, rozliczenie całego bloku. Ale gdyby nawet policzyć cenę x 3, czyli 200 zł x 3 = 600 zł za tonę z wszystkimi kosztami, to ogrzanie mojej chałupy zużywa się aż 5 ton węgla, a to chyba absurd. Tym bardziej że w sypialni mam wyłączony grzejnik, ponieważ w nocy mam otwarte okno, o... rozwiń
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 12:17
Jak mieszkałem w bloku to nigdy nie czaiłem tych opłat za ciepło. Odkąd mieszkam w domku jednorodzinnych nie mam takich problemów. Płacę za zużyty gaz. Ile metrów gazu - taka opłata. Nawet gdyby mieli mi zaproponować rurę z OPEC-u - nie chcę!!! Wolę gaz.
Avatar
GTW&Partnerzy / 5 grudnia 2017 o 13:05
nie zgadzasz się ze zbyt dużymi rachunkami za ogrzewanie w twoim bloku? uważasz, że jesteś oszukiwany? zgłoś się do nas, działamy w twojej sprawie! ***s://***youtube.com/watch?v=rj7bkm4y_94
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 13:01
czujesz się oszukany przez swoją spółdzielnię mieszkaniową lub wspólnotę mieszkaniową? nie zgadzasz się ze zbyt dużymi rachunkami za ogrzewanie w twoim bloku? zgłoś się do nas, pomożemy! ***s://***youtube.com/watch?v=rj7bkm4y_94
Avatar
bolo / 5 grudnia 2017 o 08:26
Przecież wiadomo, że te dopłaty to efekt zadłużenia "przodowników pracy" z pewnego bloku socjalnego, którzy za nic nie płacą i wszystko mają gdzieś, żyją naszym kosztem...Ktoś to musi spłacić, OPEC przecież tego nie wrzuci w koszty, no to wyszło po kilkaset złotych od mieszkania żeby się zrzucić na nierobów...Szkoda tylko, że my uczciwi obywatele musimy za to płacić!
Avatar
Iga / 4 grudnia 2017 o 11:37
Tak, tak,  a najlepiej siedzieć w waciaku , a okna ogacić kocami.
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 1

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 16 24

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 14

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 12

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 109 7

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 8 2

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!