czwartek, 22 marca 2018 r.

Puławy

Puławy: Skatepark, rower miejski i nocny autobus. O czym marzą obywatele?

Dodano: 18 czerwca 2017, 15:32

Jeszcze tylko do końca miesiąca puławscy urzędnicy czekają na wnioski do nowego budżetu obywatelskiego. Na razie najwięcej pomysłów jest z Włostowice, które po raz pierwszy tworzą osobny rejon.

– Mieszkańcy są w tym roku bardzo aktywni – mówi Ewelina Borawska z Wydziału Komunikacji Społecznej puławskiego Ratusza odpowiadając na pytanie o zainteresowanie tegorocznym budżetem obywatelskim.

To, ile dokładnie wniosków zarejestrowano, zostanie podane pod koniec czerwca. Na razie wiadomo, że dotychczas najwięcej projektów złożyli mieszkańcy nowego rejonu 1a, czyli os. Włostowice.

– Ostatnio prowadziliśmy lekcje studyjne na temat budżetu w szkołach. Młodzież zadawała nam wiele pytań. Ponadto staramy się ułatwić składanie wniosków i jesteśmy podczas ważnych wydarzeń kulturalnych w mieście. Trzeba wypatrywać naszego charakterystycznego namiotu – zachęca koordynatorka działań dotyczących obywatelskich konsultacji.

Młodzi mieszkańcy pytani o swoje oczekiwania, najczęściej wspominali o skateparku, nocnych autobusach i rowerze miejskim.

– Tak naprawdę wystarczy pomysł, a my zajmujemy się całą resztą. Nie trzeba przygotowywać biznesplanów, kosztorysów, czy list z podpisami. Wystarczy wypełnić kilka rubryk, podpisać się i podać rok urodzenia (składający musi mieć ukończone 16 lat) – tłumaczy Ewelina Borawska.

Pamiętać trzeba jednak o dwóch zasadach: pomysły dotyczące nowej infrastruktury muszą być zbieżne z miejscowym planem zagospodarowania i nie mogą wykraczać poza teren zarządzany przez miasto.

Pieniądze można wydać także na tak zwane projekty miękkie - różnego rodzaju koncerty, festiwale, czy kursy hobbystyczne.

Wnioski będą przyjmowane do 30 czerwca.

BabaJaga
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

BabaJaga
BabaJaga (20 czerwca 2017 o 15:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Widzę że miejscowy radny się aktywizuje.
Rozwiń
Gość
Gość (20 czerwca 2017 o 15:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Włostowicom potrzebny jest zastrzyk inwestycyjny.Zaangażowanie lokalnej społeczności jest tego dowodem.
Rozwiń
Gość
Gość (20 czerwca 2017 o 14:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do wiadomości pana zaangażowanego.Złóż pan wniosek o budowę figurki małogabarytowej z podobizną Kaczyńskiego z uzasadnieniem dla wszystkich wiernych i oddanych PiS-owi i będziesz pan zadowolony.
Rozwiń
Gość
Gość (20 czerwca 2017 o 10:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niby po co ten autobus nocny? Już parę razy był i lipa. A rajdy po knajpach niech sobie ludzie urządzają taksówkami. Jest kasa na szlajanie się po nocy, to i dycha na taksę się znajdzie. A pociągi zlikwidowali na 2 lata, więc dla podróżnych też jest taka linia zbędna natenczas. Jeśli chodzi o pomnik Kaczyńskiego, to jak Boga kocham wyprowadzę się z tego miasta jak go postawią!
Rozwiń
ob
ob (19 czerwca 2017 o 20:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Oby nie przeszły rowery miejskie bo będzie masakra
 też nie popieram tego pomysłu. ja jestem za posiadaniem własnego reoweru. sam sobie na wakacje kupiłem nówkę sztukę:)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!