sobota, 24 marca 2018 r.

Puławy

Puławy: Skromny budżet na inwestycje

Dodano: 12 listopada 2016, 12:44

Czy znajdą się pieniądze na przebudowę Domu Chemika?
Czy znajdą się pieniądze na przebudowę Domu Chemika?

Prace nad projektem przyszłorocznego budżetu Puław jeszcze się nie zakończyły, ale już wiadomo, że na inwestycje będzie mniej pieniędzy niż w tym roku. Czy to zagrożenie dla planów związanych z przebudową Domu Chemika i budową hali sportowej?

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Puławscy urzędnicy od kilku tygodni pracują nad projektem uchwały budżetowej, która musi być gotowa do połowy listopada. Jak udało nam się dowiedzieć, nie należy spodziewać się rewolucyjnych zmian jeśli chodzi o wysokość dochodów własnych. Znacznie wrosną natomiast wpływy do budżetu z uwagi na pierwszą, całoroczną dotację na wypłacanie świadczeń w ramach rządowego programu „Rodzina 500+”. W sumie Puławy w 2017 roku otrzymają z tego tytułu 22 mln złotych.

Nie licząc tej kwoty, pozostałe wydatki i dochody powinny wynieść po około 200 mln złotych. Z tego na inwestycję, jak potwierdza skarbnik miasta, Elżbieta Grzęda, trafić ma około 18 mln złotych. To niewiele jeśli zestawimy tę sumę z ambitnymi planami władz dotyczącymi przebudowy Domu Chemika, czy budową nowej hali sportowej przy ul. Lubelskiej. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy miasto otrzyma dofinansowania na te zadania, ani w jakiej wysokości.

Te 18 mln złotych na inwestycje to natomiast znacznie mniej niż Puławy wydadzą na ten cel w tym roku (31,3 mln), ale jednocześnie więcej niż planowano w projekcie budżetu na rok 2016 (15,4 mln). Możliwe zatem, że w przyszłym roku w tej rubryce znajdować będzie się już zupełnie inna kwota.

Jeśli nie uda się rozpocząć dwóch najważniejszych zadań (POK i hala), wśród tych kluczowych można wymienić: utworzenie miejskiego muzeum, nowe boiska przy miejskich szkołach, remonty ulic 6 Sierpnia i Filtrowej, czy budowę ul. Spacerowej. Na co jeszcze znajdą się pieniądze – z pewnością na wszystkie zadania związane z budżetem obywatelskim. Co jeszcze? Tego na razie nie wiadomo, ale jeśli przyjrzeć się Programowi Zamierzeń Inwestycyjnych to wymienić można byłoby jeszcze remont skateparku, modernizację błoni, budowę ul. Piasecznica oraz powstanie nowego parku przy ul. Sosnowej.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 listopada 2016 o 16:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na programy remontów mieszkań romskich jest? To są dopiero inwestycje
Rozwiń
Gość
Gość (13 listopada 2016 o 12:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie zgadzam się, to pis chce budować halę za 50 mln i nie ma żadnych gwarancji na fundusze z ministerstwa. Powtarza tylko frazesy pod publiczkę. Najchętniej to wzięliby kasę na tę budowę z Azotów. Tacy to inwestorzy.
Rozwiń
Gość
Gość (13 listopada 2016 o 08:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie będzie podwyżek. PiS spowolnił inwestycje kosztem spłaty długów jakie pozaciągali poprzednicy.
Rozwiń
Gość
Gość (12 listopada 2016 o 20:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No i jeszcze blisko 3 mln na remonty na osiedlu romskim, też czeka w programie zamierzeń.
Rozwiń
Gość
Gość (12 listopada 2016 o 20:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tytuł jak zwykle sensacyjny. Zawsze budżet na inwestycje na początku jest niższy, a potem zasilany z zewnętrznych pieniędzy rośnie. Nie można wpisać jeszcze nie przyznanej dotacji :) Większość planowanych inwestycji jest z udziałem zewnętrznych środków tak żeby nie obciążać własnego budżetu. Będą środki zewnętrzne, zwiększy się pula na inwestycje :)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!