wtorek, 20 lutego 2018 r.

Puławy

Puławy: Starzy dyrektorzy wygrywają konkursy

Dodano: 13 maja 2016, 15:34

We wrześniu Przedszkole nr 13 w Puławach przywita nowego dyrektora. Do konkursu stanęła trójka kandydatów, która chce zastąpić odchodzącą na emeryturę Marię Marczuk
We wrześniu Przedszkole nr 13 w Puławach przywita nowego dyrektora. Do konkursu stanęła trójka kandydatów, która chce zastąpić odchodzącą na emeryturę Marię Marczuk

W tym roku skończyły się kadencje sześciu dyrektorom szkół prowadzonym przez miasto Puławy i powiat puławski. W związku z tym odbyły się konkursy na ich następców. Te w szkołach średnich zakończyły nie przyniosły zmian, na rozstrzygnięcie w przedszkolach jeszcze poczekamy.

Nie było niespodzianek, jeśli chodzi o konkursy przeprowadzone w placówkach oświatowych prowadzonych przez powiat puławski. Jedynym kandydatem na stanowisko dyrektora Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego Nauczycieli w Puławach okazała się Anna Baracz, który została wybrana na kolejną kadencję. Większa rywalizacja była w Nałęczowie, gdzie o fotel dyrektora Zespołu Szkół nr 2 ubiegały się dwie kandydatki. W szranki z pełniącą obowiązku dyrektora, Aliną Gomółką stanęła Ewa Gułkowska, ale według komisji, lepiej wypadła ta pierwsza, więc zmian nie będzie. Podobny przebieg miał konkurs na nowego dyrektora Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach, gdzie z Krzysztofem Szabelskim rywalizował nauczyciel tej samej szkoły Roman Wielgo. Zwyciężył ten pierwszy, który puławską „budowlanką” pokieruje przez kolejnych 5 lat.

W placówkach miejskich kadencje skończyły się dyrektorom Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Przedszkoli nr 2 i 13. Co prawda, konkursy formalnie już się zakończyły, ale jak informuje Marzena Klimek, kierownik Wydziału Edukacji i Sportu w UM Puławy, jeszcze nie są rozstrzygnięte. Pewne jest to, że zmieni się dyrektor w MP nr 13, bo kierująca nim Maria Marczuk odchodzi na emeryturę. Jej miejsce chce zająć trójka kandydatów. Do dwóch pozostałych konkursów przystąpiły pojedyncze osoby, prawdopodobnie dotychczasowe dyrektorki, Elżbieta Wirga (SP nr 6) i Alina Sobczyńska (MP nr 2). O tym, czy pozostaną na swych stanowiskach zdecyduje komisja. Oficjalne wyniki konkursów powinniśmy poznać już wkrótce.

Czytaj więcej o: szkoła praca przedszkole Puławy
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!