piątek, 23 marca 2018 r.

Puławy

Puławy "Super samorządem"? Spotkanie z prezydentem Groblem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 czerwca 2011, 19:14

Pierwszy uliczny dyżur radnych już się odbył. Mieszkańcy czekają na kolejne (UM Puławy)
Pierwszy uliczny dyżur radnych już się odbył. Mieszkańcy czekają na kolejne (UM Puławy)

Masz problem? Opowiedz o nim prezydentowi, albo radnemu spotkanemu podczas dyżuru na ulicy.

Początek spotkania z prezydentem Januszem Groblem dziś o godz. 19 w Domu Chemika. – W programie informacje na temat budżetu Puław i najważniejszych inwestycji w mieście. Także prezentacja filmu o przygotowaniach miasta do EURO 2012. Mieszkańcy będą mogli porozmawiać z prezydentem i poinformować go o swoich problemach, zadawać pytania – mówi Magdalena Zarychta, rzecznik Urzędu Miasta.

Puławy otwierają się na mieszkańców, bo walczą o tytuł "Super samorząd” w ramach akcji Fundacji im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów. – Konkurs ma pomóc w budowaniu bliskich relacji mieszkańców z ich przedstawicielami w samorządzie lokalnym. Chodzi o zintegrowanie lokalnych wspólnot wokół rozwiązywania problemów gminy. Oraz o skuteczniejszy przepływ informacji między wyborcami a ich przedstawicielami w samorządzie – dodaje Zarychta.

Puławy muszą m.in. wypracować założenia konsultacji społecznych czy wprowadzić spotkania mieszkańców z radnymi na ulicach. Pierwszy uliczny dyżur został już przeprowadzony podczas Dnia Samorządu 27 maja. Radni ubrani w białe koszulki z napisem "radny miasta Puławy” przez kilka godzin spacerowali po centrum zbierając skargi i wnioski mieszkańców. Teraz taki rodzaj kontaktu z wyborcami może na stałe wpisać się w obowiązki radnego.

– Dyżur okazał się bardzo dobrym pomysłem. Chętnie wprowadziłbym takie spotkania do obowiązków radnego na stałe. To lepsze niż szkolne dyżury, na które często nikt nie przychodzi – mówi radny Leszek Wojtowicz.

Jaki problemy zgłaszali mieszkańcy podczas ulicznego dyżuru? – Młodzi narzekali na brak rozrywek, otrzymaliśmy również skargę na utrudnienia w dojeździe na posesję. Nie na wszystkie sprawy mamy wpływ, ale jesteśmy po to, aby wsłuchiwać się w problemy mieszkańców i próbować realizować ich postulaty – dodaje Wojtowicz.

Idea ulicznych dyżurów podoba się puławianom. – Fajny pomysł. Oczywiście pod warunkiem, ze zgłaszane sprawy rzeczywiście zostaną załatwione. W końcu oni są dla nas, a nie my dla nich – mówi Halina Wojciechowska z Puław.

O tytuł "Super samorząd 2011” rywalizują 153 samorządy. Konkurs trwa do 31 grudnia 2011 r.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!