Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

12 lutego 2016 r.
7:56

Puławy: Większość sześciolatków pójdzie do podstawówek

0 20 A A

Władze Puław zdecydowały, że niemal wszystkie sześciolatki trafią do podstawówek. Największy opór postawili rodzice z Miejskiego Przedszkola nr 3, którzy optują za pozostawieniem maluchów. Ich najnowsza propozycja to podział grup: trzy w przedszkolu, jedna w szkole.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Czy sześciolatki powinny zostać w przedszkolach, czy trafić do zerówek przy miejskich szkołach podstawowych – dyskusja na ten temat nabiera tempa. Wielu rodziców tak bardzo podoba się dotychczasowa opieka nad ich dziećmi, że nie wyobrażają sobie proponowanej przez władze miasta przeprowadzki. Te z kolei muszą brać pod uwagę dobro wszystkich.

Według wyliczeń Wydziału Edukacji i Sportu w Urzędzie Miasta Puławy, pozostawienie rocznika 2010 w przedszkolach doprowadziłoby to ogromnych problemów z przyjmowaniem do przedszkoli najmłodszych dzieci. Z drugiej strony w dużych przedszkolach miejsca jest pod dostatkiem i tam opór przed przenosinami jest najwyższy.

– Tu jest inna atmosfera, jest ciepło, rodzinnie. Posiłki są przynoszone dzieciom, jest indywidualne podejście. W szkole dzieci będą musiały przejść na stołówkę, siedzieć w ławkach. Ja nie wiem, skąd ten pomysł, żeby nasze dzieci przenosić. To jest brak wyobraźni. Ja jestem tym oburzona – mówi Magdalena Górska, jedna z mam, która podobnie jak większość rodziców z MP nr 3 podpisała się pod petycją dotyczącą pozostawienia ich dzieci w przedszkolu.

W próbę znalezienia kompromisu zaangażowała się Bożena Krygier, nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 11 oraz przewodnicząca rady miasta. We wtorek zaaranżowała spotkanie z rodzicami przedszkolaków, gdzie jeszcze raz omówiono wszystkie za i przeciw.

– Wspólnie z rodzicami i dyrekcją przedszkola doszliśmy do wniosku, że trzy grupy zerówkowe powinny zostać utworzone w MP nr 3, a jedna w SP nr 11. Część rodziców zgodziło się na przeniesienie dzieci. Ich obawy w większości wynikały po prostu z niewiedzy – mówi Bożena Krygier, która podkreśla, że rodzice sześciolatków powinni zwiedzić szkołę. – Moja propozycja to dzień otwarty w naszej szkole dla rodziców, tak by mogli sami obejrzeć miejsce, do którego trafią ich dzieci, poznać nauczycielki i przekonać się, że niczym przedszkolu nie ustępujemy.

Podział grup, w których jedna czwarta sześciolatków trafiłaby do sąsiadującej z przedszkolem szkoły, to na razie tylko propozycja. Tę rozpatrzeć ma teraz organ prowadzący, czyli Urząd Miasta, a decyzję prawdopodobnie podejmie wiceprezydent Puław Ewa Wójcik. Czy dla MP nr 3 władze zrobią wyjątek – przekonamy się w ciągu najbliższych tygodni. Czasu na zmiany przyjętej wcześniej koncepcji jest coraz mniej, bo wiosną rodzice rozpoczną zapisy swoich dzieci do konkretnych placówek.

Bożena Krygier przyznaje, że trochę obawia się reakcji rodziców z innych miejskich przedszkoli, którzy po ewentualnym przychyleniu się władz do propozycji rodziców z trójki mogą chcieć tego samego. Tutaj z pomocą ma przyjść arytmetyka, bo nie każda placówka ma taką powierzchnię jak budynek położonego przy ul. Legionu Puławskiego 6. Nie wiadomo też, czy w przypadku zgody na podział grup, utrzymana zostanie propozycja 3:1.

Władze mogą przedstawić własną, np. 1:3 lub 2:2. Problem w tym, że taki scenariusz będzie oznaczał konieczność kolejnych, trudnych rozmów z rodzicami sześciolatków.

Czytaj więcej o:

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lol / 17 lutego 2016 o 23:05
Masakra, kiedyś bylam za szkola od 6 lat ale widze ze moje dziecko nie poteafi siedziec przy stole przez 20 minut co dopiero 5 godzin w lawce. Nie jest gotowe na nudne prace domowe.Wole je uczyc języków i zeby chodziło na zajecia w mdk poza lekcyjne np plastyczne kreatywne niz wysłać do nudnej w tym wieku dla dziecka szkoly żeby sie zniechęcilo do nauki i po szkoke siedziało nad lekcjami. Szkoda dziecka
Avatar
Gość / 17 lutego 2016 o 20:29
Obecnie chciałabym mieszkać w Puławach LUBLIN czeka katastrofa, sześciolatki zostają, a dla 3,4 latków praktycznie nie ma miejsc, w tych przedszkolach co się dowiadywałam będzie od 1 do 6 miejsc dla rocznika 2012 to MASAKRA, jeśli się nie rozwiedziemy do marca to raczej dziecko nie ma szans na dostanie się do przedszkola.
Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 00:39

"Największy opór postawili rodzice z Miejskiego Przedszkola nr 3"- ciekawe czy władza zamierza ich pałować za ten opór? Rodzice mają teraz wybór, chyba samorządowcy w Puławach o tym zapomnieli.

Petycje o utworzenie zerówek złożyli również rodzice z innych przedszkoli. Ciekawe czy urząd miasta będzie z nimi rozmawiał.

Avatar
Gość / 14 lutego 2016 o 15:50
Jeśli sześciolatkom trzeba ponagać "przynajmniej z zipą", chodzić z nimi do toalety i są "rozwrzeszczane" to coś nie bardzo te sześciolatki... Mój syn (rocznik 2010) chodził do klubu maluszka, następnie 2 lata do przedszkola, obecnie jest w szkolnej zerowce - opieka pod każdym względem doskonała. 1 pani na 23 dzieci, dzieci nie wrzeszczą, realizują pidstawę programową plus to czego obe nie ona nie zakłada - dodają i odejmują w zakresie 10, poznają alfabet, uczą się czytać i pisać, miewają zadania domowe. W zerowce maja zapewnione w zależności od tego jak dlugo przebywają posiłki, mój sun korzysta z trzech (odbieram go przed podwieczorkiem). Do toalety chodza sami, podobnie do szatni, nie ma potrzeby ich niańczyć. W czerwcu jadą na zieloną szkole na 4 dni. Niektórzy albo nie wierzą w swoje dzieci albo celowo je ograniczają. Szkolna zerowka to nie dramat, prawie cała nasza grupa (poza dziecmi z grudnia) idzie do 1 klady we wrzesniu - rocznik 2010.
Jeśli sześciolatkom trzeba ponagać "przynajmniej z zipą", chodzić z nimi do toalety i są "rozwrzeszczane" to coś nie bardzo te sześciolatki... Mój syn (rocznik 2010) chodził do klubu maluszka, następnie 2 lata do przedszkola, obecnie jest w szkolnej zerowce - opieka pod każdym względem doskonała. 1 pani na 23 dzieci, dzieci nie wrzeszczą, realizują pidstawę programową plus to czego obe nie ona nie zakłada - dodają i odejmują w zakresie 10, poznają alfabet, uczą się czytać i pisać, miewają zadania domowe. W zerowce maja za... rozwiń
Avatar
Gość / 13 lutego 2016 o 17:08
Zerówki w przedszkolach to teraz porażka. Panie przedszkolanki nic dzieci nie uczą - potem w 1 klasie widać różnicę między dziećmi po zerówce szkolnej, a przedszkolnej - niestety na niekorzyść tych drugich. A później słychać lament rodziców, że pani w szkole za dużo wymaga i dziecko ma za dużo lekcji do domu, a ono po prosty nie wyrabia się na lekcji, bo jest rozleniwione po przedszkolnej zerówce.
Avatar
Chtuś / 13 lutego 2016 o 00:38

"Największy opór postawili rodzice z Miejskiego Przedszkola nr 3"- ciekawe czy władza zamierza ich pałować za ten opór? Rodzice mają teraz wybór, chyba samorządowcy w Puławach o tym zapomnieli.

Pomysły na pałowanie protestujących to domena PO i Wałęsy.

Avatar
Gość / 12 lutego 2016 o 17:06
Pani Bożena Krygier uczestniczyła chyba w innym spotkaniu niż to we wtorkowe popołudnie w MP Nr3 bo nic z tych rzeczy za które przypina sobie medal nie miało miejsca. Przede wszystkim nie wiem skąd uzurpuje sobie prawo do jakichkolwiek negocjacji bo ani w Urzędzie Miasta ani z rodziców nikt nic o tym nie wie. Zacznijmy od tego, że Rada Miasta z Panią Bożenką na czele nie dopełniła do końca swoich obowiązków ponieważ nie sprecyzowała dokładnie rozwiązania sposobu edukacji 6-latków do czego są zobligowani a Urząd Miasta ma jedynie obowiązek to zorganizować i wykonać. Natomiast Rada by nie tracić układów w zarządzie ratusza zamiast doprecyzować dała Urzędowi jeszcze większą dowolność w decyzjach. A myślę, że wiedząc o planach Pani Prezydent po prostu się odcięli-że jakby coś nie tak to nie my,jakby co głosujcie dalej na nas. I tylko po to przyszła Pani Krygier,wybielić swoje imię i Rady-czysty marketing polityczny, tylko wykonany z subtelnością Macierewicza-naprawdę nikt się nie połapał-litości? Mediatorka? Dlaczego od razu nie zbawicielka? Nie dość, że nie kompetentni nie znający ustaw to jeszcze w nosie mający głos wyborców a na dodatek nielojalni wobec elit,którym sprzyjają. A fe Pani Przewodnicząca, a zaproszenia na dni otwarte zerówek też nie pamiętam-zresztą takie zaproszenie chyba powinno paść od Pana Kamoli jako gospodarza szkoły. Dalej to już pokaz "oddania" mieszkańcom Pani Prezydent, która korzystając z "pomocy" Rady pokazała jak chciała, że ona rządzi i nie zamierza pytać plebsu o zdanie. Dopiero jak się w mediach smród się podniósł a Rada się "wybiela" zreflektowała się, że przyspieszone wybory samorządowe całkiem możliwe i pasowałoby się szans na dalsze rządzenie nie pozbawiać no to ponegocjujmy, troszkę ustąpimy i wyjdziemy z twarzą-klasa,brawo. Tylko jakoś najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że nikt oprócz rodziców nie pamiętał, że to nie o politykę tylko o dobro dzieciaczków tutaj chodzi.
Pani Bożena Krygier uczestniczyła chyba w innym spotkaniu niż to we wtorkowe popołudnie w MP Nr3 bo nic z tych rzeczy za które przypina sobie medal nie miało miejsca. Przede wszystkim nie wiem skąd uzurpuje sobie prawo do jakichkolwiek negocjacji bo ani w Urzędzie Miasta ani z rodziców nikt nic o tym nie wie. Zacznijmy od tego, że Rada Miasta z Panią Bożenką na czele nie dopełniła do końca swoich obowiązków ponieważ nie sprecyzowała dokładnie rozwiązania sposobu edukacji 6-latków do czego są zobligowani a Urząd Miasta ma jedynie obowiązek ... rozwiń
Avatar
Gość / 12 lutego 2016 o 11:52

troszkę inaczej przebiegały te wtorkowe rozmowy i nieco inaczej zostało to przekazane rodzicom... co raz bardziej mam wrażenie, że w "naszym" mieście władza i tak zrobi swoje zapominając czym jest demokracja... prawie 90% glosow rodzicow za pozostawieniem zerowki w przedszkolu to nie ponad polowa tylko zdecydowana wiekszość... no ale "Puławy z myślą o człowieku" zrobia z mysla o kasie... dorosle panie nauczycielki nie poradza sobie emocjonalnie z dostosowaniem do reformy ale male 5,5 roczne dzieci juz tak - bo tyle lat ma wiekszosc tych dzieci w tej chwili :))) smiech na sali....

Mają nasze zdanie i potrzeby w głębokim poważaniu. Widać jak rozmawiają z nami i prowadzą ,negocjacje, . Już wszystko ustawione wcześniej. I to przez nich sanych.Ale prasie, do kamer i nam wciska się kity. Nie jesteśmy debiliami . Zapamiętajcie to wreszcie sobie.
Mają nasze zdanie i potrzeby w głębokim poważaniu. Widać jak rozmawiają z nami i prowadzą ,negocjacje, . Już wszystko ustawione wcześniej. I to przez nich sanych.Ale prasie, do kamer i nam wciska się kity. Nie jesteśmy debiliami . Zapamiętajcie to wreszcie sobie. rozwiń
Avatar
Gość / 12 lutego 2016 o 11:31
W jaki sposób szkoła może zapewnić dziecku opiekę taką jak w przedszkolu? Tzn od godz 7ej rano do godz 17ej ??!! no moze... jedna Pani przez 10 godz gdzie pensum nauczycielskie jest zdaje si nizsze... z grupa 25 rozwrzeszczanych szescolatkow, ktore za dlugo nie posiedza w miejscu, z kazdym trzeba wyjsc do lazienki bo jest na korytarzu i sama tez przeciez bedzie musiala skorzystac.... przy okazji pomoc kazdemu przynajmniej z zupa... opieka bedzie... dydaktyka.... pedagogika.... tylko z nazwy.... ale da sie.... uwierzmy w rzadzacych oni prawde nam powiedza.... ciemny narodzie, ktory nic nie rozumie i sie nie zna.... w szkole bedzie trzeba zatrudnic nauczycieli a co z nimi zrobia za rok jak do pierwszej klasy bedzie potrzebna jedna pani??? wtedy nie bedzie problemu z brakiem miejsc pracy dla nowozatrudnionych??? cos tu mocno nie gra ....
W jaki sposób szkoła może zapewnić dziecku opiekę taką jak w przedszkolu? Tzn od godz 7ej rano do godz 17ej ??!! no moze... jedna Pani przez 10 godz gdzie pensum nauczycielskie jest zdaje si nizsze... z grupa 25 rozwrzeszczanych szescolatkow, ktore za dlugo nie posiedza w miejscu, z kazdym trzeba wyjsc do lazienki bo jest na korytarzu i sama tez przeciez bedzie musiala skorzystac.... przy okazji pomoc kazdemu przynajmniej z zupa... opieka bedzie... dydaktyka.... pedagogika.... tylko z nazwy.... ale da sie.... uwierzmy w rzadzacych oni praw... rozwiń
Avatar
lumia / 12 lutego 2016 o 11:04

W jaki sposób szkoła może zapewnić dziecku opiekę taką jak w przedszkolu? Tzn od godz 7ej rano do godz 17ej ??!!

Znacie takie sposoby?

Avatar
lol / 17 lutego 2016 o 23:05
Masakra, kiedyś bylam za szkola od 6 lat ale widze ze moje dziecko nie poteafi siedziec przy stole przez 20 minut co dopiero 5 godzin w lawce. Nie jest gotowe na nudne prace domowe.Wole je uczyc języków i zeby chodziło na zajecia w mdk poza lekcyjne np plastyczne kreatywne niz wysłać do nudnej w tym wieku dla dziecka szkoly żeby sie zniechęcilo do nauki i po szkoke siedziało nad lekcjami. Szkoda dziecka
Avatar
Gość / 17 lutego 2016 o 20:29
Obecnie chciałabym mieszkać w Puławach LUBLIN czeka katastrofa, sześciolatki zostają, a dla 3,4 latków praktycznie nie ma miejsc, w tych przedszkolach co się dowiadywałam będzie od 1 do 6 miejsc dla rocznika 2012 to MASAKRA, jeśli się nie rozwiedziemy do marca to raczej dziecko nie ma szans na dostanie się do przedszkola.
Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 00:39

"Największy opór postawili rodzice z Miejskiego Przedszkola nr 3"- ciekawe czy władza zamierza ich pałować za ten opór? Rodzice mają teraz wybór, chyba samorządowcy w Puławach o tym zapomnieli.

Petycje o utworzenie zerówek złożyli również rodzice z innych przedszkoli. Ciekawe czy urząd miasta będzie z nimi rozmawiał.

Avatar
Gość / 14 lutego 2016 o 15:50
Jeśli sześciolatkom trzeba ponagać "przynajmniej z zipą", chodzić z nimi do toalety i są "rozwrzeszczane" to coś nie bardzo te sześciolatki... Mój syn (rocznik 2010) chodził do klubu maluszka, następnie 2 lata do przedszkola, obecnie jest w szkolnej zerowce - opieka pod każdym względem doskonała. 1 pani na 23 dzieci, dzieci nie wrzeszczą, realizują pidstawę programową plus to czego obe nie ona nie zakłada - dodają i odejmują w zakresie 10, poznają alfabet, uczą się czytać i pisać, miewają zadania domowe. W zerowce maja zapewnione w zależności od tego jak dlugo przebywają posiłki, mój sun korzysta z trzech (odbieram go przed podwieczorkiem). Do toalety chodza sami, podobnie do szatni, nie ma potrzeby ich niańczyć. W czerwcu jadą na zieloną szkole na 4 dni. Niektórzy albo nie wierzą w swoje dzieci albo celowo je ograniczają. Szkolna zerowka to nie dramat, prawie cała nasza grupa (poza dziecmi z grudnia) idzie do 1 klady we wrzesniu - rocznik 2010.
Jeśli sześciolatkom trzeba ponagać "przynajmniej z zipą", chodzić z nimi do toalety i są "rozwrzeszczane" to coś nie bardzo te sześciolatki... Mój syn (rocznik 2010) chodził do klubu maluszka, następnie 2 lata do przedszkola, obecnie jest w szkolnej zerowce - opieka pod każdym względem doskonała. 1 pani na 23 dzieci, dzieci nie wrzeszczą, realizują pidstawę programową plus to czego obe nie ona nie zakłada - dodają i odejmują w zakresie 10, poznają alfabet, uczą się czytać i pisać, miewają zadania domowe. W zerowce maja za... rozwiń
Avatar
Gość / 13 lutego 2016 o 17:08
Zerówki w przedszkolach to teraz porażka. Panie przedszkolanki nic dzieci nie uczą - potem w 1 klasie widać różnicę między dziećmi po zerówce szkolnej, a przedszkolnej - niestety na niekorzyść tych drugich. A później słychać lament rodziców, że pani w szkole za dużo wymaga i dziecko ma za dużo lekcji do domu, a ono po prosty nie wyrabia się na lekcji, bo jest rozleniwione po przedszkolnej zerówce.
Avatar
Chtuś / 13 lutego 2016 o 00:38

"Największy opór postawili rodzice z Miejskiego Przedszkola nr 3"- ciekawe czy władza zamierza ich pałować za ten opór? Rodzice mają teraz wybór, chyba samorządowcy w Puławach o tym zapomnieli.

Pomysły na pałowanie protestujących to domena PO i Wałęsy.

Avatar
Gość / 12 lutego 2016 o 17:06
Pani Bożena Krygier uczestniczyła chyba w innym spotkaniu niż to we wtorkowe popołudnie w MP Nr3 bo nic z tych rzeczy za które przypina sobie medal nie miało miejsca. Przede wszystkim nie wiem skąd uzurpuje sobie prawo do jakichkolwiek negocjacji bo ani w Urzędzie Miasta ani z rodziców nikt nic o tym nie wie. Zacznijmy od tego, że Rada Miasta z Panią Bożenką na czele nie dopełniła do końca swoich obowiązków ponieważ nie sprecyzowała dokładnie rozwiązania sposobu edukacji 6-latków do czego są zobligowani a Urząd Miasta ma jedynie obowiązek to zorganizować i wykonać. Natomiast Rada by nie tracić układów w zarządzie ratusza zamiast doprecyzować dała Urzędowi jeszcze większą dowolność w decyzjach. A myślę, że wiedząc o planach Pani Prezydent po prostu się odcięli-że jakby coś nie tak to nie my,jakby co głosujcie dalej na nas. I tylko po to przyszła Pani Krygier,wybielić swoje imię i Rady-czysty marketing polityczny, tylko wykonany z subtelnością Macierewicza-naprawdę nikt się nie połapał-litości? Mediatorka? Dlaczego od razu nie zbawicielka? Nie dość, że nie kompetentni nie znający ustaw to jeszcze w nosie mający głos wyborców a na dodatek nielojalni wobec elit,którym sprzyjają. A fe Pani Przewodnicząca, a zaproszenia na dni otwarte zerówek też nie pamiętam-zresztą takie zaproszenie chyba powinno paść od Pana Kamoli jako gospodarza szkoły. Dalej to już pokaz "oddania" mieszkańcom Pani Prezydent, która korzystając z "pomocy" Rady pokazała jak chciała, że ona rządzi i nie zamierza pytać plebsu o zdanie. Dopiero jak się w mediach smród się podniósł a Rada się "wybiela" zreflektowała się, że przyspieszone wybory samorządowe całkiem możliwe i pasowałoby się szans na dalsze rządzenie nie pozbawiać no to ponegocjujmy, troszkę ustąpimy i wyjdziemy z twarzą-klasa,brawo. Tylko jakoś najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że nikt oprócz rodziców nie pamiętał, że to nie o politykę tylko o dobro dzieciaczków tutaj chodzi.
Pani Bożena Krygier uczestniczyła chyba w innym spotkaniu niż to we wtorkowe popołudnie w MP Nr3 bo nic z tych rzeczy za które przypina sobie medal nie miało miejsca. Przede wszystkim nie wiem skąd uzurpuje sobie prawo do jakichkolwiek negocjacji bo ani w Urzędzie Miasta ani z rodziców nikt nic o tym nie wie. Zacznijmy od tego, że Rada Miasta z Panią Bożenką na czele nie dopełniła do końca swoich obowiązków ponieważ nie sprecyzowała dokładnie rozwiązania sposobu edukacji 6-latków do czego są zobligowani a Urząd Miasta ma jedynie obowiązek ... rozwiń
Avatar
Gość / 12 lutego 2016 o 11:52

troszkę inaczej przebiegały te wtorkowe rozmowy i nieco inaczej zostało to przekazane rodzicom... co raz bardziej mam wrażenie, że w "naszym" mieście władza i tak zrobi swoje zapominając czym jest demokracja... prawie 90% glosow rodzicow za pozostawieniem zerowki w przedszkolu to nie ponad polowa tylko zdecydowana wiekszość... no ale "Puławy z myślą o człowieku" zrobia z mysla o kasie... dorosle panie nauczycielki nie poradza sobie emocjonalnie z dostosowaniem do reformy ale male 5,5 roczne dzieci juz tak - bo tyle lat ma wiekszosc tych dzieci w tej chwili :))) smiech na sali....

Mają nasze zdanie i potrzeby w głębokim poważaniu. Widać jak rozmawiają z nami i prowadzą ,negocjacje, . Już wszystko ustawione wcześniej. I to przez nich sanych.Ale prasie, do kamer i nam wciska się kity. Nie jesteśmy debiliami . Zapamiętajcie to wreszcie sobie.
Mają nasze zdanie i potrzeby w głębokim poważaniu. Widać jak rozmawiają z nami i prowadzą ,negocjacje, . Już wszystko ustawione wcześniej. I to przez nich sanych.Ale prasie, do kamer i nam wciska się kity. Nie jesteśmy debiliami . Zapamiętajcie to wreszcie sobie. rozwiń
Avatar
Gość / 12 lutego 2016 o 11:31
W jaki sposób szkoła może zapewnić dziecku opiekę taką jak w przedszkolu? Tzn od godz 7ej rano do godz 17ej ??!! no moze... jedna Pani przez 10 godz gdzie pensum nauczycielskie jest zdaje si nizsze... z grupa 25 rozwrzeszczanych szescolatkow, ktore za dlugo nie posiedza w miejscu, z kazdym trzeba wyjsc do lazienki bo jest na korytarzu i sama tez przeciez bedzie musiala skorzystac.... przy okazji pomoc kazdemu przynajmniej z zupa... opieka bedzie... dydaktyka.... pedagogika.... tylko z nazwy.... ale da sie.... uwierzmy w rzadzacych oni prawde nam powiedza.... ciemny narodzie, ktory nic nie rozumie i sie nie zna.... w szkole bedzie trzeba zatrudnic nauczycieli a co z nimi zrobia za rok jak do pierwszej klasy bedzie potrzebna jedna pani??? wtedy nie bedzie problemu z brakiem miejsc pracy dla nowozatrudnionych??? cos tu mocno nie gra ....
W jaki sposób szkoła może zapewnić dziecku opiekę taką jak w przedszkolu? Tzn od godz 7ej rano do godz 17ej ??!! no moze... jedna Pani przez 10 godz gdzie pensum nauczycielskie jest zdaje si nizsze... z grupa 25 rozwrzeszczanych szescolatkow, ktore za dlugo nie posiedza w miejscu, z kazdym trzeba wyjsc do lazienki bo jest na korytarzu i sama tez przeciez bedzie musiala skorzystac.... przy okazji pomoc kazdemu przynajmniej z zupa... opieka bedzie... dydaktyka.... pedagogika.... tylko z nazwy.... ale da sie.... uwierzmy w rzadzacych oni praw... rozwiń
Avatar
lumia / 12 lutego 2016 o 11:04

W jaki sposób szkoła może zapewnić dziecku opiekę taką jak w przedszkolu? Tzn od godz 7ej rano do godz 17ej ??!!

Znacie takie sposoby?

Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 10 23

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 7 7

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 6

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 10 5

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 0 0

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 13 2

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 10

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 10

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 27 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 6 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!