piątek, 19 stycznia 2018 r.

Puławy

Ta firma już nie dokończy remontu. A przedszkolaki czekają

Dodano: 11 stycznia 2017, 18:20

Miejskie Przedszkole nr 14 w Puławach (fot. Radosław Szczęch)
Miejskie Przedszkole nr 14 w Puławach (fot. Radosław Szczęch)

Rodzice maluchów z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Puławach są coraz bardziej zaniepokojeni przedłużającym się remontem tego budynku. Powodem opóźnień są problemy finansowe wykonawcy, czyli firmy „H. Łagowski”. Ta właśnie opuszcza plac budowy, a miasto rozpoczyna poszukiwanie jej następcy.

Radomska firma, która wygrała przetarg na remont przedszkola przy ul. Kołłątaja w Puławach, od samego początku sprawiała kłopoty. Szybko się okazało, że przedsiębiorstwo boryka się z problemami kadrowymi i finansowymi, które spowalniają tempo prac. Mimo ponagleń, czy gróźb zastosowania kar finansowych, przekraczane były kolejne terminy. Opóźnienia od początku niepokoiły rodziców maluchów, które z konieczności zostały przeniesione do Szkoły Podstawowej nr 10. Placówka zaoferowała im kilka sal, urządzając nawet tymczasowy gabinet dla dyrektorki przedszkola. Problem w tym, że podstawówka nie jest przystosowana do wieku maluchów. Pobyt w niej miał potrwać kilka tygodni, tymczasem przedszkolaki do „dziesiątki” chodzą od września i nic nie wskazuje na to, żeby ten stan rzeczy miał się w najbliższym czasie zmienić.

– My, rodzice, mieliśmy nadzieję, że do ferii to przedszkole będzie skończone. Dzisiaj, odprowadzając dziecko, dowiedziałem się, że firma, która wygrała przetarg, jest bankrutem i wcale nie dokończy tego remontu. Szkoda, że miasto wcześniej nie rozwiązało z nimi umowy, bo prace do dzisiaj byłyby pewnie skończone. Zamiast tego musimy się męczyć w nieciekawych warunkach, a płacimy takie same pieniądze jak za przedszkole – pisze jeden ze zniecierpliwionych rodziców dzieci przeniesionych z MP 14.

Jak dowiedzieliśmy się w magistracie, pracownicy firmy „H. Łagowski” w tym tygodniu opuszczają plac budowy. Tymczasem do zrobienia pozostał jeszcze montaż wyposażenia kuchni oraz wykonanie poprawek w pozostałych pomieszczeniach.

– Odstąpiliśmy już od umowy z tą firmą, a za opóźnienia rozpoczęliśmy naliczanie kar. Sądzę, że łącznie za niedotrzymanie terminu potrącimy jej około 100 tys. złotych. Nie jest to oczywiście dla nas w tym momencie najważniejsze, bo zależy nam przede wszystkim na jak najszybszym zakończeniu tego remontu – mówi Krzysztof Szczepański, kierownik Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miasta Puławy. – Tak naprawdę nie zostało już wiele do zrobienia, ale teraz będziemy musieli znaleźć wykonawcę, który dokończy te prace.

Z nowym wykonawcą miasto podpisze umowę o wartości około 130 tys. złotych. Na wykonanie prac firma otrzyma 30 dni. Jeśli wszystko pójdzie z planem, przedszkolaki będą mogły opuścić SP nr 10 w drugiej połowie lutego lub w pierwszej połowie marca.

Remont Miejskiego Przedszkola nr 14 w Puławach

Kama
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(21) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Kama
Kama (20 stycznia 2017 o 16:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pani Dyrektor powinna ponieść odpowiedzialność solidarnie z władzami miasta za nie dopełnienie obowiązków! Dlaczego media tego nie nagłośną  nikt o tym nie mówi , szkoła nie jest miejscem dla przedszkolaków.
Rozwiń
Gość
Gość (14 stycznia 2017 o 12:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dno i jeszcze raz dno
Rozwiń
Gość
Gość (14 stycznia 2017 o 01:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Grobel sie rządzi. owinął PiS wokól palca wiec PIS to przystawka. Dokąd będzie ten protegowany Grobla a wiec i PISu Szczepański na malinowej posadzce? Ile bubli jeszcze zrobi? Wstyd dla Puław
Rozwiń
edc
edc (13 stycznia 2017 o 22:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
W Puławach od kilkudziesięciu lat rządzi Grobel a Pis to tylko przystawka, wcześniej było PO, teraz jest Pis.
Jeśli 15 na 21 radnych to przystawka, to gratuluję postrzegania świata i nauczyciel od matematyki.
Rozwiń
Gość
Gość (13 stycznia 2017 o 21:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wystarczy w google wpisać nazwę firmy i wszystko. jasne. Same długi i windykacje. Kto to wybrał kto to sprawdza. Panie Szczepański posada jest malinowa, ale chyba już tych bubli wystarczy
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (21)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!