piątek, 26 maja 2017 r.

Puławy

Ta firma już nie dokończy remontu. A przedszkolaki czekają

Dodano: 11 stycznia 2017, 18:20

Miejskie Przedszkole nr 14 w Puławach (fot. Radosław Szczęch)
Miejskie Przedszkole nr 14 w Puławach (fot. Radosław Szczęch)

Rodzice maluchów z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Puławach są coraz bardziej zaniepokojeni przedłużającym się remontem tego budynku. Powodem opóźnień są problemy finansowe wykonawcy, czyli firmy „H. Łagowski”. Ta właśnie opuszcza plac budowy, a miasto rozpoczyna poszukiwanie jej następcy.

Radomska firma, która wygrała przetarg na remont przedszkola przy ul. Kołłątaja w Puławach, od samego początku sprawiała kłopoty. Szybko się okazało, że przedsiębiorstwo boryka się z problemami kadrowymi i finansowymi, które spowalniają tempo prac. Mimo ponagleń, czy gróźb zastosowania kar finansowych, przekraczane były kolejne terminy. Opóźnienia od początku niepokoiły rodziców maluchów, które z konieczności zostały przeniesione do Szkoły Podstawowej nr 10. Placówka zaoferowała im kilka sal, urządzając nawet tymczasowy gabinet dla dyrektorki przedszkola. Problem w tym, że podstawówka nie jest przystosowana do wieku maluchów. Pobyt w niej miał potrwać kilka tygodni, tymczasem przedszkolaki do „dziesiątki” chodzą od września i nic nie wskazuje na to, żeby ten stan rzeczy miał się w najbliższym czasie zmienić.

– My, rodzice, mieliśmy nadzieję, że do ferii to przedszkole będzie skończone. Dzisiaj, odprowadzając dziecko, dowiedziałem się, że firma, która wygrała przetarg, jest bankrutem i wcale nie dokończy tego remontu. Szkoda, że miasto wcześniej nie rozwiązało z nimi umowy, bo prace do dzisiaj byłyby pewnie skończone. Zamiast tego musimy się męczyć w nieciekawych warunkach, a płacimy takie same pieniądze jak za przedszkole – pisze jeden ze zniecierpliwionych rodziców dzieci przeniesionych z MP 14.

Jak dowiedzieliśmy się w magistracie, pracownicy firmy „H. Łagowski” w tym tygodniu opuszczają plac budowy. Tymczasem do zrobienia pozostał jeszcze montaż wyposażenia kuchni oraz wykonanie poprawek w pozostałych pomieszczeniach.

– Odstąpiliśmy już od umowy z tą firmą, a za opóźnienia rozpoczęliśmy naliczanie kar. Sądzę, że łącznie za niedotrzymanie terminu potrącimy jej około 100 tys. złotych. Nie jest to oczywiście dla nas w tym momencie najważniejsze, bo zależy nam przede wszystkim na jak najszybszym zakończeniu tego remontu – mówi Krzysztof Szczepański, kierownik Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miasta Puławy. – Tak naprawdę nie zostało już wiele do zrobienia, ale teraz będziemy musieli znaleźć wykonawcę, który dokończy te prace.

Z nowym wykonawcą miasto podpisze umowę o wartości około 130 tys. złotych. Na wykonanie prac firma otrzyma 30 dni. Jeśli wszystko pójdzie z planem, przedszkolaki będą mogły opuścić SP nr 10 w drugiej połowie lutego lub w pierwszej połowie marca.

Remont Miejskiego Przedszkola nr 14 w Puławach

Kama
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(21) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Kama
Kama (20 stycznia 2017 o 16:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pani Dyrektor powinna ponieść odpowiedzialność solidarnie z władzami miasta za nie dopełnienie obowiązków! Dlaczego media tego nie nagłośną  nikt o tym nie mówi , szkoła nie jest miejscem dla przedszkolaków.
Rozwiń
Gość
Gość (14 stycznia 2017 o 12:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dno i jeszcze raz dno
Rozwiń
Gość
Gość (14 stycznia 2017 o 01:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Grobel sie rządzi. owinął PiS wokól palca wiec PIS to przystawka. Dokąd będzie ten protegowany Grobla a wiec i PISu Szczepański na malinowej posadzce? Ile bubli jeszcze zrobi? Wstyd dla Puław
Rozwiń
edc
edc (13 stycznia 2017 o 22:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
W Puławach od kilkudziesięciu lat rządzi Grobel a Pis to tylko przystawka, wcześniej było PO, teraz jest Pis.
Jeśli 15 na 21 radnych to przystawka, to gratuluję postrzegania świata i nauczyciel od matematyki.
Rozwiń
Gość
Gość (13 stycznia 2017 o 21:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wystarczy w google wpisać nazwę firmy i wszystko. jasne. Same długi i windykacje. Kto to wybrał kto to sprawdza. Panie Szczepański posada jest malinowa, ale chyba już tych bubli wystarczy
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (21)

Pozostałe informacje

Alarm 24