Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

11 stycznia 2017 r.
18:20

Ta firma już nie dokończy remontu. A przedszkolaki czekają

23 21 A A
Miejskie Przedszkole nr 14 w Puławach (fot. Radosław Szczęch)
Miejskie Przedszkole nr 14 w Puławach (fot. Radosław Szczęch)

Rodzice maluchów z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Puławach są coraz bardziej zaniepokojeni przedłużającym się remontem tego budynku. Powodem opóźnień są problemy finansowe wykonawcy, czyli firmy „H. Łagowski”. Ta właśnie opuszcza plac budowy, a miasto rozpoczyna poszukiwanie jej następcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Radomska firma, która wygrała przetarg na remont przedszkola przy ul. Kołłątaja w Puławach, od samego początku sprawiała kłopoty. Szybko się okazało, że przedsiębiorstwo boryka się z problemami kadrowymi i finansowymi, które spowalniają tempo prac. Mimo ponagleń, czy gróźb zastosowania kar finansowych, przekraczane były kolejne terminy. Opóźnienia od początku niepokoiły rodziców maluchów, które z konieczności zostały przeniesione do Szkoły Podstawowej nr 10. Placówka zaoferowała im kilka sal, urządzając nawet tymczasowy gabinet dla dyrektorki przedszkola. Problem w tym, że podstawówka nie jest przystosowana do wieku maluchów. Pobyt w niej miał potrwać kilka tygodni, tymczasem przedszkolaki do „dziesiątki” chodzą od września i nic nie wskazuje na to, żeby ten stan rzeczy miał się w najbliższym czasie zmienić.

– My, rodzice, mieliśmy nadzieję, że do ferii to przedszkole będzie skończone. Dzisiaj, odprowadzając dziecko, dowiedziałem się, że firma, która wygrała przetarg, jest bankrutem i wcale nie dokończy tego remontu. Szkoda, że miasto wcześniej nie rozwiązało z nimi umowy, bo prace do dzisiaj byłyby pewnie skończone. Zamiast tego musimy się męczyć w nieciekawych warunkach, a płacimy takie same pieniądze jak za przedszkole – pisze jeden ze zniecierpliwionych rodziców dzieci przeniesionych z MP 14.

Jak dowiedzieliśmy się w magistracie, pracownicy firmy „H. Łagowski” w tym tygodniu opuszczają plac budowy. Tymczasem do zrobienia pozostał jeszcze montaż wyposażenia kuchni oraz wykonanie poprawek w pozostałych pomieszczeniach.

– Odstąpiliśmy już od umowy z tą firmą, a za opóźnienia rozpoczęliśmy naliczanie kar. Sądzę, że łącznie za niedotrzymanie terminu potrącimy jej około 100 tys. złotych. Nie jest to oczywiście dla nas w tym momencie najważniejsze, bo zależy nam przede wszystkim na jak najszybszym zakończeniu tego remontu – mówi Krzysztof Szczepański, kierownik Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miasta Puławy. – Tak naprawdę nie zostało już wiele do zrobienia, ale teraz będziemy musieli znaleźć wykonawcę, który dokończy te prace.

Z nowym wykonawcą miasto podpisze umowę o wartości około 130 tys. złotych. Na wykonanie prac firma otrzyma 30 dni. Jeśli wszystko pójdzie z planem, przedszkolaki będą mogły opuścić SP nr 10 w drugiej połowie lutego lub w pierwszej połowie marca.

Remont Miejskiego Przedszkola nr 14 w Puławach

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kama / 20 stycznia 2017 o 16:28
Pani Dyrektor powinna ponieść odpowiedzialność solidarnie z władzami miasta za nie dopełnienie obowiązków! Dlaczego media tego nie nagłośną  nikt o tym nie mówi , szkoła nie jest miejscem dla przedszkolaków.
Avatar
Gość / 14 stycznia 2017 o 12:36
Dno i jeszcze raz dno
Avatar
Gość / 14 stycznia 2017 o 01:23
Grobel sie rządzi. owinął PiS wokól palca wiec PIS to przystawka. Dokąd będzie ten protegowany Grobla a wiec i PISu Szczepański na malinowej posadzce? Ile bubli jeszcze zrobi? Wstyd dla Puław
Avatar
edc / 13 stycznia 2017 o 22:27
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
W Puławach od kilkudziesięciu lat rządzi Grobel a Pis to tylko przystawka, wcześniej było PO, teraz jest Pis.
Jeśli 15 na 21 radnych to przystawka, to gratuluję postrzegania świata i nauczyciel od matematyki.
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 o 21:13
Wystarczy w google wpisać nazwę firmy i wszystko. jasne. Same długi i windykacje. Kto to wybrał kto to sprawdza. Panie Szczepański posada jest malinowa, ale chyba już tych bubli wystarczy
Avatar
Obserwator / 13 stycznia 2017 o 15:56
hahaha był przetarg. zarząd inwestycji miejskich wybrał firmę z najniższą i raŻĄcĄ ceną. od początku widoczne było, że ten wykonawca dołoży do inwestycji. termin w przetargu był 15 września 2016 r. jest prawie 15 styczeń 2017 roku. 4 miesiące po terminie. końca robót nie widać. roboty były bardzo proste. ktoś np. prokuratura powinien zbadać dlaczego dopiero po 4 miesiącach od umownej daty zakończenia wykonawca schodzi z budowy.  co robiły urzędasy z zdim do tej pory ? wyrzucić z pracy !!! dzieci nie mają przedszkola !!! link do przetargu: ***s://zimpulawy.bip.lubelskie.pl/index.php?id=70&p1=szczegoly_zal&p2=265043
hahaha był przetarg. zarząd inwestycji miejskich wybrał firmę z najniższą i raŻĄcĄ ceną. od początku widoczne było, że ten wykonawca dołoży do inwestycji. termin w przetargu był 15 września 2016 r. jest prawie 15 styczeń 2017 roku. 4 miesiące po terminie. końca robót nie widać. roboty były bardzo proste. ktoś np. prokuratura powinien zbadać dlaczego dopiero po 4 miesiącach od umownej daty zakończenia wykonawca schodzi z budowy.  co robiły urzędasy z zdim do tej pory ? wyrzucić z pracy !!! dzieci nie mają przedszkola !!! link do przetargu:... rozwiń
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 o 13:47
Właśnie jak widac, potem mamy efekty tych rządów
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 o 13:46
Grobel jak widzę rządzi ze wszystkimi. Od prawa do lewa. Byle rządzić?
Avatar
Gość / 12 stycznia 2017 o 20:57
W Puławach od kilkudziesięciu lat rządzi Grobel a Pis to tylko przystawka, wcześniej było PO, teraz jest Pis.
Avatar
Gość / 12 stycznia 2017 o 17:21
Przecież od października 2014 roku w Puławach rządzi PiS, a wina nadal spada na "Tuska", ludzie co wy pieprzycie. To PiS nie potrafi rządzić.
Avatar
Kama / 20 stycznia 2017 o 16:28
Pani Dyrektor powinna ponieść odpowiedzialność solidarnie z władzami miasta za nie dopełnienie obowiązków! Dlaczego media tego nie nagłośną  nikt o tym nie mówi , szkoła nie jest miejscem dla przedszkolaków.
Avatar
Gość / 14 stycznia 2017 o 12:36
Dno i jeszcze raz dno
Avatar
Gość / 14 stycznia 2017 o 01:23
Grobel sie rządzi. owinął PiS wokól palca wiec PIS to przystawka. Dokąd będzie ten protegowany Grobla a wiec i PISu Szczepański na malinowej posadzce? Ile bubli jeszcze zrobi? Wstyd dla Puław
Avatar
edc / 13 stycznia 2017 o 22:27
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
W Puławach od kilkudziesięciu lat rządzi Grobel a Pis to tylko przystawka, wcześniej było PO, teraz jest Pis.
Jeśli 15 na 21 radnych to przystawka, to gratuluję postrzegania świata i nauczyciel od matematyki.
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 o 21:13
Wystarczy w google wpisać nazwę firmy i wszystko. jasne. Same długi i windykacje. Kto to wybrał kto to sprawdza. Panie Szczepański posada jest malinowa, ale chyba już tych bubli wystarczy
Avatar
Obserwator / 13 stycznia 2017 o 15:56
hahaha był przetarg. zarząd inwestycji miejskich wybrał firmę z najniższą i raŻĄcĄ ceną. od początku widoczne było, że ten wykonawca dołoży do inwestycji. termin w przetargu był 15 września 2016 r. jest prawie 15 styczeń 2017 roku. 4 miesiące po terminie. końca robót nie widać. roboty były bardzo proste. ktoś np. prokuratura powinien zbadać dlaczego dopiero po 4 miesiącach od umownej daty zakończenia wykonawca schodzi z budowy.  co robiły urzędasy z zdim do tej pory ? wyrzucić z pracy !!! dzieci nie mają przedszkola !!! link do przetargu: ***s://zimpulawy.bip.lubelskie.pl/index.php?id=70&p1=szczegoly_zal&p2=265043
hahaha był przetarg. zarząd inwestycji miejskich wybrał firmę z najniższą i raŻĄcĄ ceną. od początku widoczne było, że ten wykonawca dołoży do inwestycji. termin w przetargu był 15 września 2016 r. jest prawie 15 styczeń 2017 roku. 4 miesiące po terminie. końca robót nie widać. roboty były bardzo proste. ktoś np. prokuratura powinien zbadać dlaczego dopiero po 4 miesiącach od umownej daty zakończenia wykonawca schodzi z budowy.  co robiły urzędasy z zdim do tej pory ? wyrzucić z pracy !!! dzieci nie mają przedszkola !!! link do przetargu:... rozwiń
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 o 13:47
Właśnie jak widac, potem mamy efekty tych rządów
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 o 13:46
Grobel jak widzę rządzi ze wszystkimi. Od prawa do lewa. Byle rządzić?
Avatar
Gość / 12 stycznia 2017 o 20:57
W Puławach od kilkudziesięciu lat rządzi Grobel a Pis to tylko przystawka, wcześniej było PO, teraz jest Pis.
Avatar
Gość / 12 stycznia 2017 o 17:21
Przecież od października 2014 roku w Puławach rządzi PiS, a wina nadal spada na "Tuska", ludzie co wy pieprzycie. To PiS nie potrafi rządzić.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 38 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 18 17

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra