Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

9 listopada 2017 r.
16:01

Puławy vs Tarnów. Puławskie Azoty mają nie stracić

2 11 A A

Zarząd Grupy Azoty S.A. z siedzibą w Tarnowie, właściciel Zakładów Azotowych w Puławach, wydał oświadczenie w sprawie krytykowanej przez związki zawodowe konsolidacji handlu. Rzecznik koncernu zapewnia, że proponowane zmiany nie przełożą się na finansowe ograniczenia spółek zależnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zmiany forsowane przez Grupę Azoty spotkały się z wyraźnym sprzeciwem załogi puławskich Azotów. Według związkowców, odebranie kontroli nad handlem może przełożyć się na niższe zyski spółki, a co za tym idzie - problemy z utrzymaniem obecnego poziomu sponsoringu puławskiego sportu, czy utrzymaniem premii dla pracowników. Z tymi argumentami nie zgadza się zarząd GA, który wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie.

– Prowadzona w Grupie Azoty konsolidacja funkcji handlu nie niesie ze sobą żadnego finansowego ani organizacyjnego ryzyka ograniczenia udziału Zakładów Azotowych Puławy w życiu miasta i regionu. Wdrażany proces nie ma też przełożenia na obowiązujący, niezależny system wynagrodzeń i premiowania pracowników – zapewnia Artur Dziekański, rzecznik Grupy Azoty S.A. – Każdy z zakładów, w tym także Zakłady Azotowe Puławy, prowadzą i będą miały zapewnioną możliwość realizowania w ramach procesów korporacyjnych własnej polityki m.in. z zakresu inwestycji, społecznej odpowiedzialności biznesu, sponsoringu sportu, czy mecenatu kultury – dodaje.

W oświadczeniu Dziekański dementuje także informacje, jakoby pion handlowy puławskich Azotów miał zostać wydzielony do osobnej spółki. – W puławskich zakładach, podobnie jak w pozostałych spółkach Grupy Azoty, służby handlowe zostaną utrzymane, a tworzone jednostki będą wspólnymi jednostkami mogącymi działać na rzecz każdej ze spółek GA – podkreśla rzecznik, który dodaje, że ostateczna decyzja dotycząca tego, w której spółce zostanie powołany Departament Korporacyjny Handlu Nawozami, nie została jeszcze podjęta. – Pozostaje to przedmiotem rozmów – przyznaje Dziekański.

Z pisma dowiadujemy się także tego, że zarząd GA jest zdeterminowany do wprowadzenia zmian, które mają za zadanie „wzmocnić pozycję Grupy Azoty na krajowym i międzynarodowym rynku producentów nawozów”, oraz pozwolić jej na „zachowanie konkurencyjnej pozycji”. Ponadto, jak przekonują władze grupy kapitałowej, konsolidacja w proponowanym kształcie ma pozwolić na osiągnięcie ekonomicznego sukcesu, a jej wdrożenie to efekt koncepcji, na jaką zgodziły się zarządy spółek w Tarnowie, Puławach, Kędzierzynie-Koźlu i Policach.

Co na to pracownicy puławskiego przedsiębiorstwa? Sławomir Kamiński z NSZZ „Solidarność” tłumaczy, że konsolidacja może być dobra, jeśli przeprowadza się ją w sposób właściwy i korzystny dla wszystkich spółek. Tę proponowaną przez „Tarnów” krytykuje, chociaż dostrzega zmianę retoryki ze strony władz Grupy Azoty. Jego zdaniem wzmianki dotyczące niezależności i bezpieczeństwa polityki finansowej ZA to efekt twardej postawy związków zawodowych.

– Dla mnie to jest oczywiste, że wzięli pod uwagę nastroje, jakie panują wśród załogi. Cieszę się, że nasza aktywność przynosi takie efekty, bo zamysł odnośnie tego, co należy zrobić z zyskiem Azotów, początkowo był inny. Powiem więcej, wcale nie jesteśmy przeciwnikami konsolidacji, bo uważam, że należy ze sobą współpracować, ale w sposób mądry. Powinniśmy się rozwijać ucząc się od siebie i konkurując na rynku, a nie tworząc nowe, niepotrzebne departamenty – mówi związkowiec. – Nie będzie naszej zgody na działania, które mogą doprowadzić do obniżenia zysku Zakładów Azotowych – podkreśla.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 listopada 2017 o 09:28
ciekawe zestawienie tego artykułu z reklamą facjaty prezesika puław w sponsorowanym artykule ******dziennikwschodni.pl/artykuly-sponsorowane/grupa-azoty-pulawy-jestesmy-filarem-rozwoju-calego-regionu,n,1000207829.html no ale cóż ciemny lud wszystko kupi.
Avatar
mierny lans / 9 listopada 2017 o 22:19
undefined napisał:
Pan Kamiński azotowy Pisiewicz.
 
undefined napisał:
"właściwy" ulubione słowo Pana związkowca skąd to znamy
 Nie wiem jakie kompetencje i kwalifikacje ma Kamiński ze dostał kierownicze stanowiska w ZA. Był na nie jakiś  konkursu? Jeszcze śmie się wypowiadać. Wstyd
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 21:52
Coś słabo pisowskie trolle jadą na zarządzanie w Azotach. A przecież to wasze tuzy takie burdello robią w Puławach.
Avatar
antypisomoher / 9 listopada 2017 o 20:56
ekonomista z Poznania napisał:
Szanowni pracownicy i związkowcy  Zakładów  Azotowych  Puław ,bardzo was proszę to są obiecanki cacanki ,rząd Krakowski to oszuści na miarę PO ,dlaczego zarząd nie wypowiada się gdzie powstane DEPERTAMENT to jest Opera mydlana dla Puław .Dzięki oporowi związku i pracowników wstrzymano chwilowo okradanie Puław z miejsca lokalizacji i inwestowania w Trnów i ostatnio doszeed ZA  Police.Rząd PIS [Krakowski ]robi więcej zła dla regionu niż PO okradajac co sie da z planów modernizacji i rozbudowy ZA Puławy.Panie Kaczyński panowie ministrowie dlaczego po kilku latach nie mozna zmienić miejsce siedziby po 5 czy 10 latach ,gdzie jest chasło parti PRAWO i Sprawidliwośc ??????????????
 te ,,łekonomista"... hasło bystrzaku z pyrolandii
 te ,,łekonomista"... hasło bystrzaku z pyrolandii rozwiń
Avatar
Pracownik Azotów / 9 listopada 2017 o 19:19
Panie redaktorze tej pisowskiej gazety, na pytanie "co na to pracownicy Azotów" zamieszcza Pan wypowiedź związkowca Kamińskiego. Więc to artykuł sponsorowany promujący związkowca Kamińskiego. To chyba ostatnia osoba uprawniona do wypowiadania się w imieniu pracowników Azotów. Proszę zamieścić wypowiedzi prawdziwych z krwi i kości pracowników Azotów. 
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 17:48
"właściwy" ulubione słowo Pana związkowca skąd to znamy
Avatar
ekonomista z Poznania / 9 listopada 2017 o 17:29
Szanowni pracownicy i związkowcy  Zakładów  Azotowych  Puław ,bardzo was proszę to są obiecanki cacanki ,rząd Krakowski to oszuści na miarę PO ,dlaczego zarząd nie wypowiada się gdzie powstane DEPERTAMENT to jest Opera mydlana dla Puław .Dzięki oporowi związku i pracowników wstrzymano chwilowo okradanie Puław z miejsca lokalizacji i inwestowania w Trnów i ostatnio doszeed ZA  Police.Rząd PIS [Krakowski ]robi więcej zła dla regionu niż PO okradajac co sie da z planów modernizacji i rozbudowy ZA Puławy.Panie Kaczyński panowie ministrowie dlaczego po kilku latach nie mozna zmienić miejsce siedziby po 5 czy 10 latach ,gdzie jest chasło parti PRAWO i Sprawidliwośc ??????????????
Szanowni pracownicy i związkowcy  Zakładów  Azotowych  Puław ,bardzo was proszę to są obiecanki cacanki ,rząd Krakowski to oszuści na miarę PO ,dlaczego zarząd nie wypowiada się gdzie powstane DEPERTAMENT to jest Opera mydlana dla Puław .Dzięki oporowi związku i pracowników wstrzymano chwilowo okradanie Puław z miejsca lokalizacji i inwestowania w Trnów i ostatnio doszeed ZA  Police.Rząd PIS [Krakowski ]robi więcej zła dla regionu niż PO okradajac co sie da z planów modernizacji i rozbudowy ZA Puławy.Panie Kaczyński panowie ministrowie dlacz... rozwiń
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 16:50
A ile dziennik wschodni dostał za Janiszka w "artykule zewnętrznym"? W Puławach Azotów nie trzeba reklamować, to jawne marnotrawstwo pieniędzy Spółki, służby powinny się tym zając.
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 16:47
Pan Kamiński azotowy Pisiewicz.
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 16:46
To kiedy siedziba Grupy w Puławach? Panie Wręga, pani Kruk to do was pytanie.
Avatar
Gość / 10 listopada 2017 o 09:28
ciekawe zestawienie tego artykułu z reklamą facjaty prezesika puław w sponsorowanym artykule ******dziennikwschodni.pl/artykuly-sponsorowane/grupa-azoty-pulawy-jestesmy-filarem-rozwoju-calego-regionu,n,1000207829.html no ale cóż ciemny lud wszystko kupi.
Avatar
mierny lans / 9 listopada 2017 o 22:19
undefined napisał:
Pan Kamiński azotowy Pisiewicz.
 
undefined napisał:
"właściwy" ulubione słowo Pana związkowca skąd to znamy
 Nie wiem jakie kompetencje i kwalifikacje ma Kamiński ze dostał kierownicze stanowiska w ZA. Był na nie jakiś  konkursu? Jeszcze śmie się wypowiadać. Wstyd
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 21:52
Coś słabo pisowskie trolle jadą na zarządzanie w Azotach. A przecież to wasze tuzy takie burdello robią w Puławach.
Avatar
antypisomoher / 9 listopada 2017 o 20:56
ekonomista z Poznania napisał:
Szanowni pracownicy i związkowcy  Zakładów  Azotowych  Puław ,bardzo was proszę to są obiecanki cacanki ,rząd Krakowski to oszuści na miarę PO ,dlaczego zarząd nie wypowiada się gdzie powstane DEPERTAMENT to jest Opera mydlana dla Puław .Dzięki oporowi związku i pracowników wstrzymano chwilowo okradanie Puław z miejsca lokalizacji i inwestowania w Trnów i ostatnio doszeed ZA  Police.Rząd PIS [Krakowski ]robi więcej zła dla regionu niż PO okradajac co sie da z planów modernizacji i rozbudowy ZA Puławy.Panie Kaczyński panowie ministrowie dlaczego po kilku latach nie mozna zmienić miejsce siedziby po 5 czy 10 latach ,gdzie jest chasło parti PRAWO i Sprawidliwośc ??????????????
 te ,,łekonomista"... hasło bystrzaku z pyrolandii
 te ,,łekonomista"... hasło bystrzaku z pyrolandii rozwiń
Avatar
Pracownik Azotów / 9 listopada 2017 o 19:19
Panie redaktorze tej pisowskiej gazety, na pytanie "co na to pracownicy Azotów" zamieszcza Pan wypowiedź związkowca Kamińskiego. Więc to artykuł sponsorowany promujący związkowca Kamińskiego. To chyba ostatnia osoba uprawniona do wypowiadania się w imieniu pracowników Azotów. Proszę zamieścić wypowiedzi prawdziwych z krwi i kości pracowników Azotów. 
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 17:48
"właściwy" ulubione słowo Pana związkowca skąd to znamy
Avatar
ekonomista z Poznania / 9 listopada 2017 o 17:29
Szanowni pracownicy i związkowcy  Zakładów  Azotowych  Puław ,bardzo was proszę to są obiecanki cacanki ,rząd Krakowski to oszuści na miarę PO ,dlaczego zarząd nie wypowiada się gdzie powstane DEPERTAMENT to jest Opera mydlana dla Puław .Dzięki oporowi związku i pracowników wstrzymano chwilowo okradanie Puław z miejsca lokalizacji i inwestowania w Trnów i ostatnio doszeed ZA  Police.Rząd PIS [Krakowski ]robi więcej zła dla regionu niż PO okradajac co sie da z planów modernizacji i rozbudowy ZA Puławy.Panie Kaczyński panowie ministrowie dlaczego po kilku latach nie mozna zmienić miejsce siedziby po 5 czy 10 latach ,gdzie jest chasło parti PRAWO i Sprawidliwośc ??????????????
Szanowni pracownicy i związkowcy  Zakładów  Azotowych  Puław ,bardzo was proszę to są obiecanki cacanki ,rząd Krakowski to oszuści na miarę PO ,dlaczego zarząd nie wypowiada się gdzie powstane DEPERTAMENT to jest Opera mydlana dla Puław .Dzięki oporowi związku i pracowników wstrzymano chwilowo okradanie Puław z miejsca lokalizacji i inwestowania w Trnów i ostatnio doszeed ZA  Police.Rząd PIS [Krakowski ]robi więcej zła dla regionu niż PO okradajac co sie da z planów modernizacji i rozbudowy ZA Puławy.Panie Kaczyński panowie ministrowie dlacz... rozwiń
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 16:50
A ile dziennik wschodni dostał za Janiszka w "artykule zewnętrznym"? W Puławach Azotów nie trzeba reklamować, to jawne marnotrawstwo pieniędzy Spółki, służby powinny się tym zając.
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 16:47
Pan Kamiński azotowy Pisiewicz.
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 16:46
To kiedy siedziba Grupy w Puławach? Panie Wręga, pani Kruk to do was pytanie.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 0 0

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 0 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 0 1

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 0 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 0 4

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 13

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 1

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!