niedziela, 25 marca 2018 r.

Puławy

Puławy: Więcej pieniędzy na ścieżki rowerowe

Dodano: 27 września 2017, 14:55

W założeniu miał to być niewielki, obywatelski projekt, a wygląda na to, że będzie to jedna z poważniejszych, tegorocznych inwestycji w Puławach

Chodzi o połączenie ścieżek rowerowych w ul. Wojska Polskiego i Gościńczyk, na które miasto zamierza wydać około 400 tys. złotych.

Nowy fragment ścieżki dla rowerzystów, na które w zeszłorocznym budżecie obywatelskim zagłosowali mieszkańcy, miał kosztować 150 tys. złotych. Po pierwszym przetargu okazało się, że potrzeba trzy razy więcej pieniędzy. Jedyna oferta, jaka wpłynęła, opiewa na 483 tys. zł. Przetarg został więc unieważniony.

Ale skąd wzięła się tak znaczna rozbieżność? – Jeśli chcemy coś zrobić dobrze, to niestety musi to kosztować trochę więcej. W tym przypadku postanowiliśmy dołożyć kanał technologiczny, umożliwiający rozwinięcie sieci teleinformatycznej, a także przebudować stary chodnik w ul. Gościńczyk – mówi Wiesław Stolarski, dyrektor ZDM.

Nowy przetarg został już ogłoszony. Czas na składanie ofert mija w środę, 4 października. Trakt przeciąłby ul. Lubelską i pobiegł dalej, najpierw przy wschodniej, a następnie po zachodniej stronie ul. Gościńczyk.

 

Czytaj więcej o: inwestycje w Puławach Puławy
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 października 2017 o 09:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tyle, że na Wojska Polskiego nie ma za bardzo ruchu na chodniku. Kiedyś - tak, jak był Dworzec. Więc ścieżka rowerowa jak najbardziej ale ze słupkami i łańcuchami odzielającymi od ulicy.
Rozwiń
Gość
Gość (1 października 2017 o 07:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ŚCIEŻKA ROWEROWA NA WOJSKA POLSKIEGO!!!! Proszę sobie wyobrazić taką sytuację. Tak zwaną ścieżką rowerową na ul. Wojska Polskiego mija się dwóch rowerzystów, obok chodnikiem idzie matka z wózkiem prowadzącą dziecko za rękę mijając dwójkę pieszych. Dodatkową połowa tzw. ścieżki rowerowej jest zajęta przez parkujący samochód. Dochodzi do wypadku. Świadek wypadku przechodzi przez jezdnię aby zawiadomić znajdującą się po drugiej stronie komendę policji. PYTANIA? Ile i jakich wykroczeń popełniono w tym czasie ? KTO JEST projektantem ścieżek rowerowych w Puławach? KTO i dlaczego wygrał przetarg na W Y B R U K O W A N I E tzw ścieżki rowerowej przy wale wiślanym? Dlaczego w większości miast w Polsce ścieżki rowerowe w miastach są koloru czerwonego a w Puławach jest INACZEJ?
Rozwiń
Gość
Gość (28 września 2017 o 20:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ul. Gościńczyk ze względu na swoje ukształtowanie jest bardzo niebezpieczną ulicą, będzie ścieżka rowerowa to wg mnie będą wypadki. Kto będzie odpowiedzialny, podajcie nazwiska tych poprawiaczy świata którzy nie myślą?
Rozwiń
trh
trh (28 września 2017 o 17:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Już 3 razy potrącił mnie rowerzysta na chodniku, strach chodzić  po tym miasteczku.  A ściężka była po przeciwnej stronie ulicy. Pewnego dnia idąc koło CPN (koło straży) dwóch młodzieńców jechało obok siebie środkiem chodnika i rozganiali pieszych, przejeżdżał samochód straży miejskiej , za nim policji, popatrzyli się na piratów, i nie zareagowali. Szkoda że nie zrobiłem zdjęcia tej sytuacji i nie wrzuciłem do internetu. 
Rozwiń
Gość
Gość (28 września 2017 o 15:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może Sadurska wesprze miasto. Te 100 tys wyrównania to rozumiem że na cele charytatywne przeznaczy
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!