sobota, 24 marca 2018 r.

Puławy

Puławy „wycięte” z zarządu Grupy Azoty

Dodano: 17 marca 2016, 07:51

Rada nadzorcza powołała dwóch nowych członków zarządu Grupy Azoty. Żaden z nich nie jest związany z Zakładami Azotowymi w Puławach. Tym samym największa spółka w grupie została pozbawiona reprezentantów.

Nowymi członkami zarządu zostali Józef Rojek i Tomasz Hinc. Ten pierwszy to były pracownik tarnowskich Zakładów Azotowych, były prezydent Tarnowa, a także b. poseł Prawa i Sprawiedliwości, a następnie Solidarnej Polski. W ostatnich wyborach nie dostał się do Sejmu. Ostatnio pełni funkcję doradcy zarządu Grupy Azoty.

Tomasz Hinc to z kolei były radny miejski PiS w Szczecinie, a także były dyrektor miejskiego oddziału Totalizatora Sportowego. Ostatnio wymieniany był też jako jeden z kandydatów do fotela prezesa Zakładów Chemicznych „Police”. Jako samorządowiec nie był zwolennikiem konsolidacji polskiej chemii.

Puławianie mieli nadzieję na zachowanie tzw. zwanego parytetu. Związkowcy wspólnie z parlamentarzystami z Lubelszczyzny naciskali na resort skarbu, by ten miał na uwadze interesy puławskiej spółki. Początkowo powołując się m.in. na zapisy umowy konsolidacyjnej starali się uzyskać zapewnienie, że Puławy zachowają swoją przewagę w zarządzie. Później walka toczyła się o to, by zachować jakąkolwiek reprezentację. Nie pomogły apele, listy i wizyty w ministerstwie. W tym tygodniu Puławy zostały całkowicie „wycięte” z zarządu grupy.

Gość
realista
Gość
(87) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 marca 2016 o 17:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PiS ma PiS da HuRRA !!!!!!
Rozwiń
realista
realista (22 marca 2016 o 12:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Panie Guest taka spółka jak Azoty ma to do siebie i tym się m.in. różni od wielu firm prywatnych że zmiana kadrowa np w zarządzie nie musi od razu oznaczać nie wiadomo czego. Spółka ma ustaloną strategię, program inwestycyjny oraz oreślony sposób działania który wykracza znacząco poza ramy czasowe wyznaczone przez kadencje sejmu RP :) Ja wiem że teraz w modzie jest pisanie o niepewnej przyszłości, straszenie drugą Grecją ale prawda jest taka że jak słusznie napisałeś ten mechanizm jest na tyle precyzyjny i "nakręcony" że będzie dalej sprawnie funkcjonował i nie ma co do tego obaw. Moje zdanie jest takie że obecnie mamy zarówno w regionie wiele spółek jak i w całym kraju (nie tylko należących do Skarbu Państwa) nad których sytuacją wypadałoby się pochylić. Azoty na szczęście do tych spółek się nie zaliczają bo ich sytuacja jest po prostu stabilna, oczywiście na tyle na ile pozwala rynek. Ale duża "powtarzalność" wyników daje dobre prognozy

Rozwiń
Gość
Gość (22 marca 2016 o 09:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Obstawiam, że te zmiany w zarządzie to zwykła prowokacja kodziarzy, którzy zostali odstawieni od żłoba!

:wacko:  piłeś nie pisz!

Rozwiń
Gość
Gość (22 marca 2016 o 08:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Podziękowanie od parti dla wiernych wyborców ze wschodu, co będzie następne?
Rozwiń
gs
gs (22 marca 2016 o 08:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

W PGE DYSTRYBUCJA prezes też przywieziony w teczce z Warszawy. Lubliniacy za głupi by rządzić?

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (87)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!