środa, 21 lutego 2018 r.

Puławy

Puławy. Wymienią znaki, wyprowadzą ciężarówki

Autor: rs

Zarząd Dróg Miejskich w Puławach przygotowuje się do wprowadzenia nowego oznakowania dróg na terenie całego miasta. Celem jest uporządkowanie oznakowania i usunięcie TIR-ów z miejsc, w których nie powinno ich być.

Chodzi o ujednolicenie oznaczeń dotyczących zakazu wjazdu samochodów ciężarowych. Obecnie na różnych ulicach znaj-dują się odmienne ograniczenia pozwalające na wjazd ciężarówek do konkretnej wartości tonażu. Po zmianach większość będzie zakazywać wjazdu wszystkim pojazdom ciężarowym, wyłączając oczywiście np. dowóz towarów do sklepów.

– Wymienimy ponad sto znaków. Ogłosiliśmy już przetarg na przygotowanie projektu zmiany organizacji ruchu we wszystkich strefach. Chcemy uporządkować oznakowanie – mówi Wiesław Stolarski, dyrektor ZDM w Puławach.

ZDM zamierza także oczyścić z ciężarówek parking dla autokarów przy Parku Czartoryskich. Już niebawem nie będą mogły tam wjeżdżać, skracając sobie przy okazji drogę w kierunku Kazimierza Dolnego (skrót pozwala ominąć skrzyżowanie ze światłami), ani zatrzymywać się w tym miejscu. Po zmianach większy komfort będą mieli zarówno turyści, jak i mieszkańcy miasta. „Odetchnąć” powinna także brukowana nawierzchnia łącznika ulicy Głębokiej z Kazimierską.

– Ciężarówki niszczyły tę nawierzchnię. Uzgadniamy właśnie te zmiany z Zarządem Dróg Wojewódzkich. Sądzę, że wprowadzimy je jeszcze w tym roku – dodaje dyrektor Stolarski.

Czytaj więcej o: inwestycje drogi Puławy
sylwo
Gość
Gość
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

sylwo
sylwo (4 listopada 2015 o 14:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Na ulicy Parkowej ciężarówki i tak nie mogły parkować - przepisy odnośnie postoju w obszarze zabudowanym. Skrót - byle szybciej nie patrząc na STOP (samochody osobowe)- chyba 2-3 progi byłby lepsze. 

Rozwiń
Gość
Gość (30 października 2015 o 18:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to są JAJA - NA UL. SŁOWACKIEGO OD PARTYZANTÓW DO LUBELSKIEJ JEST 60 - ZNAKÓW PO JEDNEJ STRONIE - KOMU TO POTRZEBNE - ZNOWU KTOŚ ZARABIA - JAK W CYRKU
Rozwiń
Gość
Gość (27 października 2015 o 10:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Te znaki są tak poustawiane nierzadko, że jeden zasłania drugi. Czy naprawdę nie można w takich sytuacjach umieszczać ich na 1 słupku albo tak by jeden nie zasłaniał innych? Czasem wydaje mi się, że ktoś zgubił głowę w tych urzędach które to nadzorują..... Przepisy przepisami ale do diaska, niech znaki się na wzajem nie zasłaniają....
Rozwiń
Gość
Gość (25 października 2015 o 05:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
co za baran zadecydował postawienie po obydwu stronach ul. Sieroszewskiego między Słowackiego i Sienkiewicza znaku zatrzymywania i postoju, podobno mieszkająca w tym rejonie pani radna miała problemy z wyjazdem z parkingu i wymusiła na sesji rady taką decyzję.Odcinek ulicy spokojny, nie ruchliwy, chorzy niepełnosprawni udający się do przychodni muszą ryzykować mandatem wstyd Panie prezydencie!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (24 października 2015 o 20:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czy tej zimy chodniki we Włostowicach będą nadal niszczone przez rolnicze rozsypniki załadowany waży 3 t. a jest to tylko jedna oś...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!