sobota, 20 stycznia 2018 r.

Puławy

Puławy: Zabrakło punktów, żeby dostać pieniądze na błonia

Dodano: 3 maja 2017, 10:32

Błonia w Puławach
Błonia w Puławach (fot. Radosław Szczęch/archiwum)

Miasto nie skorzysta z rządowego dofinansowania do rewitalizacji miejskich skwerów. Mimo to Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na wykonanie projektu nowych błoni, który ma bazować na przygotowanej już koncepcji.

Przypomnijmy, że władze miasta liczyły na to, że dwa miejskie skwery (przy ul. Gdańskiej i Wróblewskiego) oraz błonia przy ul. Kaniowczyków będzie można przebudować korzystając z funduszy zewnętrznych. Koncepcje ich zagospodarowania zgłoszono do ogólnopolskiego konkursu prowadzonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Urzędnicy mieli nadzieję, że uda się otrzymać dofinansowanie, ale wiadomo już, że tak się nie stanie. Miejski wniosek po ocenie uzyskał 54 punkty i znalazł się na odległym 64 miejscu na liście, podczas gdy do dofinansowania zakwalifikowano jedynie 8 najlepszych.

– Tych punktów nie mogło być więcej biorąc pod uwagę warunki oceny. My ze swojej strony zrobiliśmy wszystko, żeby te pieniądze uzyskać. Tym razem się nie udało, ale kolejną szansą m.in. dla błoni będzie program rewitalizacji – mówi Robert Domański, kierownik Wydziału Rozwoju Miasta w UM Puławy.

Mimo że Puławy na razie nie otrzymają wsparcia na nowe zagospodarowanie skwerów, Zarząd Dróg Miejskich postanowił zlecić wykonanie projektu przebudowy oraz kosztorysu dla nowych błoni.

– Jesteśmy do tego zobligowani, bo przygotowanie tej dokumentacji dla błoni to jeden z projektów ostatniego budżetu obywatelskiego. Przy tworzeniu nowego projektu na pewno będziemy bazować na istniejącej koncepcji, ale nie ukrywam, że możliwe są zmiany. Przy czym chodzi raczej o uzupełnienie tego, co już zostało zaproponowane, niż usuwanie poszczególnych elementów – wyjaśnia Wiesław Stolarski, dyrektor ZDM w Puławach.

To kiedy pomiędzy ulicami Słowackiego, Kaniowczyków i Lubelską zobaczymy nowe błonia będzie zależało od możliwości finansowych miasta. Szacunkowy koszt przebudowy tego terenu wynosi od 2 do 2,5 mln złotych.

Czytaj więcej o: Urząd Miasta Puławy Puławy
Użytkownik niezarejestrowany
dociekliwy
Użytkownik niezarejestrowany
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 maja 2017 o 13:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tym razem jednej i tej samej osobie się nie udało.Czyżby brak koncepcji?
Rozwiń
dociekliwy
dociekliwy (4 maja 2017 o 23:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do gościa z 21:26 - zapytaj panią Giedroyć jakie studia skończyła jej córka i czy przypadkiem nie chodziła do tej samej klasy z panią Magdaleną Słowik. Czy znasz pojęcie wykonawcy głównego i podwykonawców? Czy uważasz, że syn prawnika nie może też być dobrym prawnikiem, lekarza dobrym lekarzem? To tak samo jak dziedziczyć firmę. Można dziedziczyć układy i znajomości. Syn króla najczęściej też zostawał królem. Komuna wytworzyła jednak u ludzi jakieś dziwne poczucie przyzwoitości i uczciwości. Chcą obiektywnych konkursów hahaha, przetargów itp. Na tym świecie obiektywna jest tylko kasa. Dla kasy i prywaty oraz własnego interesu działa człowiek. Chciwość jest dobra bo efektywna. A zarzucanie komuś, że ciągle wygrywa - nieważne jakimi metodami? Samemu naucz się tak grać albo będziesz gościu z 21:26 ciągle biadolił i się dziwił.
Rozwiń
Gość
Gość (4 maja 2017 o 07:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak się kasa w budżecie kończy to zawsze zwala się na punkty....
Rozwiń
Gość
Gość (3 maja 2017 o 21:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Urzędnicy pokazali efekty prac Magdaleny Słowik-Junko, architekta krajobrazu, która na zlecenia miasta przygotowała koncepcję zagospodarowania błoni. Oceniono ją TRAGICZNIE, prawie na ostatnim miejscu. Ta pani robi prawie wszystkie projekty zieleni w Puławach: - Skwer przy ulicy Sieroszewskiego w Puławach - Skwer przy ulicy Polnej w Puławach - Stadion Puławy - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Puławach ul. Jaworowa 3 - Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika ul. Wojska Polskiego 4 - Zespół Szkół nr1. im. Stefanii Sempołowskiej w Puławach ul. Polna 18 - Projekt zagospodarowania zielenią terenu wzdłuż ulicy Słowackiego, zieleń koło ul. Sosnowej. Wygląda na to ze będzie to następny projekt wyrzucony do kosza za który musieliśmy zapłacić (jak ten zieleni w patio Domu Chemika)? Pytam sie więc Pana Prezydenta Grobla: JAK TO MOŻLIWE, ZE PRAWIE WSZYSTKIE PROJEKTY W MIEŚCIE ROBI JEDNA I TA SAMA OSOBA???????????????? Na takim żenująco niskim poziomie?????????? SĄ NA TO ROZPISYWANE PRZETARGI??????????????????
Rozwiń
Gość
Gość (3 maja 2017 o 18:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
projektem rządzi pani Giedrojc z zieleni miejskiej i do niej miejcie pretensje za ten bubel ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!