Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 maja 2017 r.
10:32

Puławy: Zabrakło punktów, żeby dostać pieniądze na błonia

0 14 A A
Błonia w Puławach
Błonia w Puławach (fot. Radosław Szczęch/archiwum)

Miasto nie skorzysta z rządowego dofinansowania do rewitalizacji miejskich skwerów. Mimo to Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na wykonanie projektu nowych błoni, który ma bazować na przygotowanej już koncepcji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przypomnijmy, że władze miasta liczyły na to, że dwa miejskie skwery (przy ul. Gdańskiej i Wróblewskiego) oraz błonia przy ul. Kaniowczyków będzie można przebudować korzystając z funduszy zewnętrznych. Koncepcje ich zagospodarowania zgłoszono do ogólnopolskiego konkursu prowadzonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Urzędnicy mieli nadzieję, że uda się otrzymać dofinansowanie, ale wiadomo już, że tak się nie stanie. Miejski wniosek po ocenie uzyskał 54 punkty i znalazł się na odległym 64 miejscu na liście, podczas gdy do dofinansowania zakwalifikowano jedynie 8 najlepszych.

– Tych punktów nie mogło być więcej biorąc pod uwagę warunki oceny. My ze swojej strony zrobiliśmy wszystko, żeby te pieniądze uzyskać. Tym razem się nie udało, ale kolejną szansą m.in. dla błoni będzie program rewitalizacji – mówi Robert Domański, kierownik Wydziału Rozwoju Miasta w UM Puławy.

Mimo że Puławy na razie nie otrzymają wsparcia na nowe zagospodarowanie skwerów, Zarząd Dróg Miejskich postanowił zlecić wykonanie projektu przebudowy oraz kosztorysu dla nowych błoni.

– Jesteśmy do tego zobligowani, bo przygotowanie tej dokumentacji dla błoni to jeden z projektów ostatniego budżetu obywatelskiego. Przy tworzeniu nowego projektu na pewno będziemy bazować na istniejącej koncepcji, ale nie ukrywam, że możliwe są zmiany. Przy czym chodzi raczej o uzupełnienie tego, co już zostało zaproponowane, niż usuwanie poszczególnych elementów – wyjaśnia Wiesław Stolarski, dyrektor ZDM w Puławach.

To kiedy pomiędzy ulicami Słowackiego, Kaniowczyków i Lubelską zobaczymy nowe błonia będzie zależało od możliwości finansowych miasta. Szacunkowy koszt przebudowy tego terenu wynosi od 2 do 2,5 mln złotych.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 maja 2017 o 13:59
Tym razem jednej i tej samej osobie się nie udało.Czyżby brak koncepcji?
Avatar
dociekliwy / 4 maja 2017 o 23:11
Do gościa z 21:26 - zapytaj panią Giedroyć jakie studia skończyła jej córka i czy przypadkiem nie chodziła do tej samej klasy z panią Magdaleną Słowik. Czy znasz pojęcie wykonawcy głównego i podwykonawców? Czy uważasz, że syn prawnika nie może też być dobrym prawnikiem, lekarza dobrym lekarzem? To tak samo jak dziedziczyć firmę. Można dziedziczyć układy i znajomości. Syn króla najczęściej też zostawał królem. Komuna wytworzyła jednak u ludzi jakieś dziwne poczucie przyzwoitości i uczciwości. Chcą obiektywnych konkursów hahaha, przetargów itp. Na tym świecie obiektywna jest tylko kasa. Dla kasy i prywaty oraz własnego interesu działa człowiek. Chciwość jest dobra bo efektywna. A zarzucanie komuś, że ciągle wygrywa - nieważne jakimi metodami? Samemu naucz się tak grać albo będziesz gościu z 21:26 ciągle biadolił i się dziwił.
Do gościa z 21:26 - zapytaj panią Giedroyć jakie studia skończyła jej córka i czy przypadkiem nie chodziła do tej samej klasy z panią Magdaleną Słowik. Czy znasz pojęcie wykonawcy głównego i podwykonawców? Czy uważasz, że syn prawnika nie może też być dobrym prawnikiem, lekarza dobrym lekarzem? To tak samo jak dziedziczyć firmę. Można dziedziczyć układy i znajomości. Syn króla najczęściej też zostawał królem. Komuna wytworzyła jednak u ludzi jakieś dziwne poczucie przyzwoitości i uczciwości. Chcą obiektywnych konkursów hahaha, przetargów itp... rozwiń
Avatar
Gość / 4 maja 2017 o 07:40
Jak się kasa w budżecie kończy to zawsze zwala się na punkty....
Avatar
Gość / 3 maja 2017 o 21:26
Urzędnicy pokazali efekty prac Magdaleny Słowik-Junko, architekta krajobrazu, która na zlecenia miasta przygotowała koncepcję zagospodarowania błoni. Oceniono ją TRAGICZNIE, prawie na ostatnim miejscu. Ta pani robi prawie wszystkie projekty zieleni w Puławach: - Skwer przy ulicy Sieroszewskiego w Puławach - Skwer przy ulicy Polnej w Puławach - Stadion Puławy - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Puławach ul. Jaworowa 3 - Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika ul. Wojska Polskiego 4 - Zespół Szkół nr1. im. Stefanii Sempołowskiej w Puławach ul. Polna 18 - Projekt zagospodarowania zielenią terenu wzdłuż ulicy Słowackiego, zieleń koło ul. Sosnowej. Wygląda na to ze będzie to następny projekt wyrzucony do kosza za który musieliśmy zapłacić (jak ten zieleni w patio Domu Chemika)? Pytam sie więc Pana Prezydenta Grobla: JAK TO MOŻLIWE, ZE PRAWIE WSZYSTKIE PROJEKTY W MIEŚCIE ROBI JEDNA I TA SAMA OSOBA???????????????? Na takim żenująco niskim poziomie?????????? SĄ NA TO ROZPISYWANE PRZETARGI??????????????????
Urzędnicy pokazali efekty prac Magdaleny Słowik-Junko, architekta krajobrazu, która na zlecenia miasta przygotowała koncepcję zagospodarowania błoni. Oceniono ją TRAGICZNIE, prawie na ostatnim miejscu. Ta pani robi prawie wszystkie projekty zieleni w Puławach: - Skwer przy ulicy Sieroszewskiego w Puławach - Skwer przy ulicy Polnej w Puławach - Stadion Puławy - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Puławach ul. Jaworowa 3 - Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika ul. Wojska Polskiego 4 - Zespół Szkół nr1. im. St... rozwiń
Avatar
Gość / 3 maja 2017 o 18:57
projektem rządzi pani Giedrojc z zieleni miejskiej i do niej miejcie pretensje za ten bubel ?
Avatar
Gość / 3 maja 2017 o 18:08
Wpiszcie w tagach na dzienniku słowo błonia. Ilu z nas apelowało wtedy w komentarzach, że chcemy więcej zieleni, krzewów drzew, mniej samych trawników i gigantycznego parkingu. Nie wzięto pod uwagę naszych uwag. Nie można wygrać konkursu samą trawa i megalomańskim parkingiem. Szkoda.
Avatar
Gość / 3 maja 2017 o 17:50
Pytanie tylko ile kosztowało nas opracowanie projektu tego parkingu, te cale konsultacje, projektant , czas urzędników na staranie się o kasę, ksera, i inne? czekam na odpowiedz prezydenta Grobla
Avatar
Gość / 3 maja 2017 o 17:48
To był program i pieniądze skierowane na tereny zielone w mieście organizowany przez Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko. Jak mieliśmy dostać te pieniądze jak na 1/3 terenu błoni zaprojektowano parking??????????????? Gratuluje władzom miasta i projektorowi dobrego poczucia humoru
Avatar
Gość / 3 maja 2017 o 13:39
Szkoda bardzo. Zaprojektowano prawie samą trawę, nie wzięto pod uwagę naszych wniosków, chociażby górki saneczkowej itp. Labirynt chcieliśmy to zaprojektowali go z trawnika! Szok!. To dostali kopa w d.. Moze sie ockną wreszcie!
Avatar
Gość / 3 maja 2017 o 12:31
Oprócz dostawania nagród za które my wszyscy płacimy, to jest jeszcze dobry z dojenia ogromnych podatków z Zakładów Azotowych. Za taka kasę Puławy powinno kapać złotem jak Bełchatów a błonia już dawno powinny być super zagospodarowane!
Avatar
Gość / 29 maja 2017 o 13:59
Tym razem jednej i tej samej osobie się nie udało.Czyżby brak koncepcji?
Avatar
dociekliwy / 4 maja 2017 o 23:11
Do gościa z 21:26 - zapytaj panią Giedroyć jakie studia skończyła jej córka i czy przypadkiem nie chodziła do tej samej klasy z panią Magdaleną Słowik. Czy znasz pojęcie wykonawcy głównego i podwykonawców? Czy uważasz, że syn prawnika nie może też być dobrym prawnikiem, lekarza dobrym lekarzem? To tak samo jak dziedziczyć firmę. Można dziedziczyć układy i znajomości. Syn króla najczęściej też zostawał królem. Komuna wytworzyła jednak u ludzi jakieś dziwne poczucie przyzwoitości i uczciwości. Chcą obiektywnych konkursów hahaha, przetargów itp. Na tym świecie obiektywna jest tylko kasa. Dla kasy i prywaty oraz własnego interesu działa człowiek. Chciwość jest dobra bo efektywna. A zarzucanie komuś, że ciągle wygrywa - nieważne jakimi metodami? Samemu naucz się tak grać albo będziesz gościu z 21:26 ciągle biadolił i się dziwił.
Do gościa z 21:26 - zapytaj panią Giedroyć jakie studia skończyła jej córka i czy przypadkiem nie chodziła do tej samej klasy z panią Magdaleną Słowik. Czy znasz pojęcie wykonawcy głównego i podwykonawców? Czy uważasz, że syn prawnika nie może też być dobrym prawnikiem, lekarza dobrym lekarzem? To tak samo jak dziedziczyć firmę. Można dziedziczyć układy i znajomości. Syn króla najczęściej też zostawał królem. Komuna wytworzyła jednak u ludzi jakieś dziwne poczucie przyzwoitości i uczciwości. Chcą obiektywnych konkursów hahaha, przetargów itp... rozwiń
Avatar
Gość / 4 maja 2017 o 07:40
Jak się kasa w budżecie kończy to zawsze zwala się na punkty....
Avatar
Gość / 3 maja 2017 o 21:26
Urzędnicy pokazali efekty prac Magdaleny Słowik-Junko, architekta krajobrazu, która na zlecenia miasta przygotowała koncepcję zagospodarowania błoni. Oceniono ją TRAGICZNIE, prawie na ostatnim miejscu. Ta pani robi prawie wszystkie projekty zieleni w Puławach: - Skwer przy ulicy Sieroszewskiego w Puławach - Skwer przy ulicy Polnej w Puławach - Stadion Puławy - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Puławach ul. Jaworowa 3 - Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika ul. Wojska Polskiego 4 - Zespół Szkół nr1. im. Stefanii Sempołowskiej w Puławach ul. Polna 18 - Projekt zagospodarowania zielenią terenu wzdłuż ulicy Słowackiego, zieleń koło ul. Sosnowej. Wygląda na to ze będzie to następny projekt wyrzucony do kosza za który musieliśmy zapłacić (jak ten zieleni w patio Domu Chemika)? Pytam sie więc Pana Prezydenta Grobla: JAK TO MOŻLIWE, ZE PRAWIE WSZYSTKIE PROJEKTY W MIEŚCIE ROBI JEDNA I TA SAMA OSOBA???????????????? Na takim żenująco niskim poziomie?????????? SĄ NA TO ROZPISYWANE PRZETARGI??????????????????
Urzędnicy pokazali efekty prac Magdaleny Słowik-Junko, architekta krajobrazu, która na zlecenia miasta przygotowała koncepcję zagospodarowania błoni. Oceniono ją TRAGICZNIE, prawie na ostatnim miejscu. Ta pani robi prawie wszystkie projekty zieleni w Puławach: - Skwer przy ulicy Sieroszewskiego w Puławach - Skwer przy ulicy Polnej w Puławach - Stadion Puławy - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Puławach ul. Jaworowa 3 - Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika ul. Wojska Polskiego 4 - Zespół Szkół nr1. im. St... rozwiń
Avatar
Gość / 3 maja 2017 o 18:57
projektem rządzi pani Giedrojc z zieleni miejskiej i do niej miejcie pretensje za ten bubel ?
Avatar
Gość / 3 maja 2017 o 18:08
Wpiszcie w tagach na dzienniku słowo błonia. Ilu z nas apelowało wtedy w komentarzach, że chcemy więcej zieleni, krzewów drzew, mniej samych trawników i gigantycznego parkingu. Nie wzięto pod uwagę naszych uwag. Nie można wygrać konkursu samą trawa i megalomańskim parkingiem. Szkoda.
Avatar
Gość / 3 maja 2017 o 17:50
Pytanie tylko ile kosztowało nas opracowanie projektu tego parkingu, te cale konsultacje, projektant , czas urzędników na staranie się o kasę, ksera, i inne? czekam na odpowiedz prezydenta Grobla
Avatar
Gość / 3 maja 2017 o 17:48
To był program i pieniądze skierowane na tereny zielone w mieście organizowany przez Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko. Jak mieliśmy dostać te pieniądze jak na 1/3 terenu błoni zaprojektowano parking??????????????? Gratuluje władzom miasta i projektorowi dobrego poczucia humoru
Avatar
Gość / 3 maja 2017 o 13:39
Szkoda bardzo. Zaprojektowano prawie samą trawę, nie wzięto pod uwagę naszych wniosków, chociażby górki saneczkowej itp. Labirynt chcieliśmy to zaprojektowali go z trawnika! Szok!. To dostali kopa w d.. Moze sie ockną wreszcie!
Avatar
Gość / 3 maja 2017 o 12:31
Oprócz dostawania nagród za które my wszyscy płacimy, to jest jeszcze dobry z dojenia ogromnych podatków z Zakładów Azotowych. Za taka kasę Puławy powinno kapać złotem jak Bełchatów a błonia już dawno powinny być super zagospodarowane!
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przebudowa al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 3

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 19

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 106 49

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 420 31

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 21 17

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 1

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 258 47

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 17

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 6

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!